Lietuva Uzbekistanui, Filipinams ir Belizui skirs beveik pusę milijono COVID-19 vakcinų

Lietuva Uzbekistanui, Filipinams ir Belizui skirs iš viso beveik pusę milijono vakcinų nuo COVID-19.

Tokios humanitarinės pagalbos skyrimui iki kovo mėnesio pabaigos trečiadienį pritarė Vyriausybė.

„Džiaugiamės galėdami ištiesti pagalbos ranką užsienio šalims, kurios dar neturi pakankamai vakcinų nuo COVID-19 ligos. Lietuvoje ir visoje Europoje turime vakcinų perteklių, todėl galime jomis pasidalinti. Kovoje prieš virusą negali nugalėti viena šalis arba grupė šalių – jėgas ir resursus turi sutelkti visas pasaulis“, – Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai cituojama ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Uzbekistanui bus siunčiama 77,9 tūkst. „Jcovden“ vakcinos, kurią gamina bendrovė „Janssen“, dozių. Filipinai gaus beveik 392 tūkst. dozių „BioNTech & Pfizer“ skiepų, o Belizui bus siunčiama 25 tūkst. dozių šios vakcinos.

Kiekvienu atveju numatyta ir po keliasdešimt tūkstančių eurų šių vakcinų transportavimui.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Lietuva šiuo metu yra užsitikrinusi pakankamą vakcinų kiekį, skirtą šalies gyventojų skiepijimui nuo COVID-19 ligos.

Vakcinos šalims tiekiamos gavus jų prašymus.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Lietuva iš viso yra gavusi 9,9 mln. COVID-19 vakcinų dozių, 1,1 mln. iš jų buvo donuotos. Skiepijimo centruose sunaudota buvo 4,5 mln. dozių.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Lietuva pusę pasaulio aprūpins , net ir tuos kurie REMIA RUSIJĄ UKRAINOS KARE , aiškiai matosi kas sėdi tuose fonduose , matomai pasiprašę prieglobsčio RUSAI .

c

c portretas
Uzbekistanui - kuris remia Rusiją....labai gražu

D.

D. portretas
Juk reikia pasauliui "edukuotų-vakcinuotų" žmogų, o ne visos valstybės taško tokiems reikalams pinigus. Vadinasi, reikia "sušelpti". Atseit, iš geros širdies, bet išties tai turint tikslą ...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių