Mažus vaikus auginantys šauktiniai galės atsidėti tarnybą

Vaikų gimimo laukiantys ar mažus vaikus auginantys šauktiniai galės atidėti tarnybą.

Seimas paskutinę pavasario sesijos dieną priėmė Karo prievolės įstatymo pataisas, papildydamas išimčių, kai galima atidėti tarnybą, sąrašą.

Numatyta, kad ją bus galima atidėti, kai karo prievolininko sutuoktinė ar sugyventinė turi nėštumo ir gimdymo atostogas, taip pat tai galės padaryti tarnauti pakviesti šauktiniai, jei jie augina du ar daugiau vaikų iki trejų metų.

Prezidentui pasirašius, pakeitimai įsigalios nuo kitų metų sausio 1-osios.

Tačiau Seimas nepritarė siūlymams išplėsti galimybes karo tarnybą atidėti studentams.

Nuo sausio 1-osios į privalomą karo tarnyba gali būti kviečiami jaunuoliai, ne vyresni nei 23-ejų, tačiau išimtis taikoma studentams, jei jie atsidėjo tarnybą dėl studijų – jie gali būti šaukiami iki 26-erių imtinai. Papildomai numatyta, kad baigusieji pirmosios ar antrosios pakopos studijas gali būti pašaukti ne vėliau nei iki kitų kalendorinių metų pabaigos.

Siūlyta amžiaus ribą studentams mažinti nuo 26-erių iki 24-erių, taip pat nustatyti, kad šaukimas gali būti atidedamas asmenims, studijuojantiems pakartotinai tos pačios studijų pakopos programą.

Šiuo metu tarnyba studentams gali būti atidedama tik pirmą kartą pagal tos pačios pakopos studijų programą, t. y. pavyzdžiui negali būti atidedama asmeniui, baigusiam bakalaurą ir pasirinkus dar vienas bakalauro studijas.

Tam nepritarimą išsakė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), ir Vyriausybė.

„Įstatymas galioja labai neseniai ir mes nežinome tolesnio trumpinimo pasekmių. NSGK susitarta, kad yra būtent toks metodas, su galimybe prie to grįžti. Kita vertus, kariuomenei reikalinga galimybė kviesti išsilavinimą turinčius karius, taipogi yra konstitucinės piliečių teisės atlikti prievoles klausimai“, – šią savaitę per Vyriausybės posėdį sakė krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis.

Anot jo, be kita ko, studentai, įtraukti į šauktinių sąrašus, gali rinktis jaunesniųjų karininkų vadų kursus arba tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Pasak ministro, sudarius papildomas išimtis studentams „praktiškai būtų visiškai eliminuotas tas studentų absolventų klausimas“.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba Lietuvoje atnaujinta 2015 metų pavasarį, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje. Šauktinių sąrašai skelbiami sausį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Emigr.

Emigr. portretas
Karo sauktine tarnybą turi buti apmokama .Kur ir kokioje santvarkoje mes gyvename? Visi darbai turi būti apmokami ,tas pats ir sauktine tarnyba armijoje ,nebent savanorių taryba.

kestui

kestui portretas
kodel turetu reiksti kara ,kur pats tarnavai ir kodel geriau papasakok mum

Kęstas

Kęstas portretas
Ar tai jau bus karas? O kodėl po branduolinio Japonijos bombardavimo daugiau karo Lietuvoje niekada nebuvo? Ar tik šiaip sau kartojate auksinių šaukštų pardavėjų propagandą (Lietuvoje baustiną pagal įstatymą, kaip karo propagandą), o galvoti savo galva neturite laiko? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
VISI KOMENTARAI 4
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Orai
  • TV
    programa
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių