„Estijos ir Lietuvos pasienio tarnybos anksčiau teikė dronų projekto paraišką ES finansavimui gauti, siekiant pasienyje sukurti vadinamajai „dronų sienai“, tačiau projektui finansavimas nebuvo gautas. Estija buvo pagrindinė paraiškos teikėja, Lietuva – partnerė“, – perduotame komentare BNS sako ministerija.
Anot jos, organizuojant Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbą dronai ir kitos inovatyvios technologijos pasikeitus saugumo situacijai regione yra būtinybė.
„VRM ir VSAT investuoja į droninių ir antidroninių pajėgumų plėtrą, tačiau šiuo atveju kalbame tik apie Lietuvos valstybės sienos apsaugą“, – teigia VRM.
Kaip BNS informavo VSAT, finansavimo paraišką Briuselis atmetė kovo pradžioje.
Pernai gegužę tuometė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad regiono valstybės sutarė sukurti vadinamąją „dronų sieną“.
Tuomet ji BNS sakė, kad „dronų sienai“ valstybės naudotų bepiločius orlaivius stebėti pasienio ruožą, taip pat antidronines sistemas, kurios leistų stabdyti kontrabandai ir provokacijoms naudojamus dronus iš priešiškų valstybių. Ji nesiėmė vertinti, kada ši idėja bus realizuota.
(be temos)
(be temos)
(be temos)