Teisingumo ministerija siekia, kad baudžiamajame procese nuotoliniu būdu būtų apklausiami ne tik liudytojai ir nukentėjusieji, bet ir įtariamieji bei kaltinamieji, rašo „Lietuvos žinios“.
Dar pernai Seimas priėmė Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisas, kurios išplėtė galimybes nuotoliniu būdu apklausti liudytojus, nukentėjusiuosius ir ekspertus. Dabar Teisingumo ministerija siūlo, kad nuotolinėmis vaizdo ir garso perdavimo priemonėmis būtų apklausiami įtariamieji ikiteisminio tyrimo metu ir kaltinamieji, nagrinėjant jų bylas teismuose.
Tokias apklausas didžiausi šalies teismai galės pradėti jau kitąmet. Planuojama, kad 2015-aisiais moderniomis technologijomis bus aprūpinta 18 teismų, 13 įkalinimo įstaigų ir dvi prokuratūros įstaigos. Siūlomos BPK pataisos, pasak ministerijos, nebūtų privalomos - ar kaltinamąjį apklausti iškvietus jį į posėdį, ar nuotoliniu būdu.
Vaizdo ir garso nuotolinio perdavimo sistemos turėtų būti įrengtos visuose penkiuose Lietuvos apygardų teismuose bei penkiuose didžiausiuose apylinkių teismuose, taip pat Alytaus, Marijampolės ir Kaišiadorių apylinkių teismuose, kurių teritorijoje yra įkalinimo įstaigos. Vaizdo konferencijų sistemas norima įrengti ir Vilniaus apygardos administraciniame teisme, ir Aukščiausiajame, Apeliaciniame bei Vyriausiajame administraciniame teismuose.
Naujausi komentarai