Ministerijos sudaryta grupė analizuos darbo sąlygas Šiaulių ligoninėje

 • Teksto dydis:

Penktadienį įsigalioja sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl pokyčių inicijavimo grupės sudarymo ir veiklos – iki rugpjūčio 1 d. ši grupė atliks vertinimą bei parengs siūlymus, kokiose srityse ir kokie veiksmai turi būti atlikti, kad būtų siekiant užtikrinta saugi darbo aplinka bei darbuotojų psichologinė gerovė.

Sudaryti šią grupę paskatino krizinis įvykis Šiaulių ligoninėje, išryškinęs su darbo santykiais ir sąlygomis susijusius sunkumus, kurie reikalauja atskiro vertinimo, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Valstybine darbo inspekcija ir pasitelkusi psichologus, turinčius ekspertinę patirtį psichikos sveikatai palankios aplinkos ir kultūros organizacijoje klausimais, analizuos darbo sąlygas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Tokios veiklos tikslas – išnagrinėti, suprasti ir vertinti vykstančius procesus, identifikuoti sistemines problemas, pokyčių reikalaujančias sritis bei imtis priemonių, kad, kaip paaiškėjo, ilgai besitęsianti situacija baigtųsi sprendimais.

„Ministerija pasitelkusi ekspertus ir šios gydymo įstaigos bendruomenę pasiryžusi kartu spręsti situaciją, išklausyti ir, įvertinus visą informaciją, sudėlioti aiškius tikslus ir žingsnius, kad būtų einama pozityvių pokyčių link“, – pažymi sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, vadovausiantis pokyčių inicijavimo grupei.

„Skaudus įvykis palietė visą medikų bendruomenę. Tai, apie ką kalbama šiandien, kaip jaučiasi asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) dirbantys žmonės, dar kartą patvirtina būtinybę imtis aktyvių veiksmų visoje sistemoje – tam inicijuoti atnaujinamas Psichosocialinio klimato ir psichologinės gerovės ASPĮ veiksmų planas, kuris visuomenei bus pristatytas artimiausiu metu“ – nurodoma SAM pranešime.

Jaunos medikės netektis šią savaitę sukrėtė visuomenę – šiuo metu visi gedime. Išgyvenamas sielvartas pasireiškia sudėtingais, prieštaringais jausmais, tokiais kaip pyktis, kaltųjų paieška, savigrauža, liūdesys, įtampa ar bejėgiškumas. Panašus įvykis kartojasi ne pirmą kartą. Tai, be abejo, sukelia prisiminimus ir intensyvesnį medikų bendruomenės reagavimą bei prastą savijautą.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia itin jautriai ir atsakingai vertinanti šio krizinio įvykio suvaldymo svarbą ir pabrėžia būtinybę pirmąją sielvarto krizės savaitę prioritetą teikti skubiai psichologinei pagalbai. Iškart po žinios apie nelaimę ligoninės bendruomenei ėmėsi padėti mobili krizių valdymo specialistų komanda. Jos vykdoma intervencija orientuota į pagalbą sumažinti staigaus praradimo sukeltas pasekmes. Psichologinė pagalba ar emocinė parama yra svarbiausia tiesiogiai ir netiesiogiai savižudybės paliestiems žmonėms ne tik pirmosiomis netekties išgyvenimo dienomis, bet ir visą krizinio įvykio išgyvenimo laikotarpį, siekiant sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Vadovaudamasi suicidologų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, SAM primena, kad savižudybė yra sudėtingas, kompleksinis bei ilgas procesas, ir dažniausiai nebūna vienos priežasties, dėl kurios žmogus priima tokį sprendimą. Su savižudybės reiškiniu egzistuoja labai daug mitų, kuriuos svarbu paneigti ir dar kartą pakartoti, kad savižudybė nėra išeitis problemoms spręsti, o visus kurie patiria savižudybės grėsmę, – kviesti ir skatinti kreiptis pagalbos.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad veikia pasitikėjimo linija 8 800 66004, į kurią galima kreiptis asmeniškai ir anonimiškai. Pastebėjus savižudybės ženklus laiku, žmogui galima padėti, jį išklausant ir nukreipiant profesionalios pagalbos. Dėl šios priežasties itin svarbi atida ne tik artimiausioje, bet ir darbinėje aplinkoje, galimybių sudarymas ar žinojimas, kaip pasinaudoti psichikos sveikatą stiprinančiomis paslaugomis, pabrėžiama SAM pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių