Naujasis FNTT vadovas uždarys tarnybą

Kitą savaitę naujuoju Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovu tapsiantis Vitalijus Gailius tikriausiai bus šios įstaigos likvidatorius.

Dar nepasirašė įsakymo

Vidaus reikalų ministerija (VRM) patvirtino, kad kol kas nepasirašytas ministro Raimundo Palaičio įsakymas dėl konkursą eiti FNTT vadovo pareigas laimėjusio V.Gailiaus paskyrimo į šį postą. "Sprendimas turėtų būti priimtas kitą savaitę", – pranešė VRM Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja Gabrielė Banaitytė.

p>Ji informavo, kad iki šiol vykdomos įvairios su naujojo FNTT vadovo paskyrimu susijusios procedūros, V.Gailiaus kandidatūrą, be kita ko, tikrina specialiosios tarnybos. Kai šios procedūros bus baigtos, vidaus reikalų ministras galės pasirašyti įsakymą dėl FNTT vadovo paskyrimo.

Konkursas eiti šias pareigas įvyko dar birželio 18 d. Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas V.Gailius jame nugalėjo likusius keturis pretendentus.

V.Gailius pakeis septynerius metus FNTT vadovavusį generolą Romualdą Boreiką, kuris iš šių pareigų atsistatydino nuo šių metų gegužės 18 d. Jis po premjero Andriaus Kubiliaus ir kitų valdančiųjų kritikos kovo pabaigoje paskelbė nusprendęs išeiti į pensiją.

Šiuo metu FNTT laikinai vadovauja ligšiolinis R.Boreikos pavaduotojas Alvydas Packevičius.

Neaišku, kada apsispręs

Premjeras dienraščiui patvirtino, kad V.Gailių paskyrus FNTT vadovu bus nagrinėjama galimybė šią instituciją reorganizuoti. Todėl naujasis vadovas gali tapti FNTT likvidatoriumi.

Už tai, kad FNTT būtų reorganizuota arba prijungta prie Finansų ministerijos, yra pasisakiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ministras pirmininkas A.Kubilius teigė, kad tokios galimybės ir yra svarstomos Vyriausybėje. Tačiau kada galėtų būti priimti sprendimai dėl FNTT ateities, jis kol kas neprognozavo ir priminė, kad reikia ne tik sutarti dėl šios institucijos funkcijų paskirstymo kitoms žinyboms, bet ir parengti atitinkamus įstatymų projektus, juos priimti Seime šių metų rudens arba kitų metų pavasario sesijoje.

Prezidentė neatlyžta

Šalies vadovės įsitikinimu, realiai neveikia Vyriausybės priimti nutarimai, kad FNTT turi keistis duomenimis su kitomis septyniomis teisėsaugos institucijoms, kovojančiomis su korupcija, kontrabanda, šešėline ekonomika, kitais finansiniais ir ekonominiais nusikaltimais. "Ir anksčiau, ir dabar laikausi nuomonės, kad FNTT klausimas ir jos ateitis turi būti sprendžiama kitaip – tai yra arba reorganizuojama, atskiros funkcijos prijungiamos prie atskirų žinybų arba pati institucija prijungiama prie Finansų ministerijos", – yra sakiusi D.Grybauskaitė.

Prezidentė neigė esanti prieš sprendimą FNTT vadovu skirti V.Gailių, bet tvirtino esanti už pertvarką: "Mane tenkina sprendimas dėl FNTT vadovo, manęs netenkina sprendimas FNTT palikti tokią, kokia ji yra. Sakiau dar sausio mėnesį, kad yra pernelyg daug – net aštuonios – institucijos, kurios kovoja neva su nusikalstamumu, taip pat finansiniu. Tie Vyriausybės nutarimai, kurie buvo vėliau priimti dėl duomenų pasikeitimo, neveikia ir institucijos negauna informacijos, taigi sistema nė kiek nepagerėjo."

D.Grybauskaitė priminė, kad FNTT kadaise įsteigta Finansų ministerijos Revizijų departamento pagrindu. Tačiau ta pertvarka esą nepasiteisino.

Kliba ir ministro kėdė?

Premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas yra sakęs, kad Prezidentės įvardyti variantai jau svarstomi. "Yra du pagrindiniai variantai – arba FNTT padaryti pavaldžią Finansų ministerijai ir ilgainiui sujungti ją su Muitinės kriminaline tarnyba. Kita galimybė – FNTT funkcijas išskaidyti Specialiųjų tyrimų tarnybai, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Policijos departamentui ir Muitinės kriminalinei tarnybai", – sakė premjero patarėjas.

Pasak jo, galimi būdai artimiausiu metu bus aptarti ir su naujuoju FNTT vadovu.

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis atsargiai atsiliepė apie FNTT likvidavimą, reorganizavimą ar sujungimą su kitomis institucijomis ir taip, neoficialiomis žiniomis, sukėlė Prezidentės D.Grybauskaitės nepasitenkinimą. Neatmetama, jog valstybės vadovė gali pareikalauti, kad ministras atsistatydintų, jeigu jis atvirai pasipriešins FNTT reorganizacijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių