Pereiti į pagrindinį turinį

Nebalsavę dėl E.Lementausko neliečiamybės seimūnai aiškina negavę išsamių žinių iš prokurorų

2011-05-10 19:41
Nebalsavę dėl E.Lementausko neliečiamybės seimūnai aiškina negavę išsamių žinių iš prokurorų
Nebalsavę dėl E.Lementausko neliečiamybės seimūnai aiškina negavę išsamių žinių iš prokurorų / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Seimo nariams buvo sunku įvertinti situaciją, todėl jie galėjo nebalsuoti dėl generalinio prokuroro prašymo panaikinti kolegos Evaldo Lementausko teisinę neliečiamybę, teigia pats nebalsavęs Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

"Seimo nariams tokie balsavimai turėtų būti pristatomi kur kas išsamiau. Dabar buvo sunku įvertinti situaciją", - BNS tvirtino teisininko išsilavinimą turintis parlamentaras.

Antradienį Seimas neleido E.Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas kol kas negalės nagrinėti baudžiamosios bylos dėl papirkimo.

Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo E.Lementausko imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Norint panaikinti imunitetą, reikia, kad tokį sprendimą palaikytų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Iš dešimties V.Gapšio vadovaujamos frakcijos narių dėl leidimo patraukti E.Lementauską baudžiamojon atsakomybėn balsavo vienintelis Jonas Kondrotas, jis susilaikė.

"Ne mes imunitetą suteikėme - rinkėjai, ne mes ir turėtume jį atiminėti", - kalbėjo V.Gapšys.
Teisinio imuniteto atėmimo procedūra numatyta Seimo statute.

V.Gapšys nenurodė, kokių konkrečiai duomenų jam pritrūko, tik sakė, kad prokurorai turėjo atsakingiau rengtis procedūrai Seime.

V.Gapšys ir Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas yra teisiami vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

Dėl E.Lementausko teisinio imuniteto panaikinimo balsavo vienas iš 18 partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos narių. Šiai partijai prieš patekdamas į Seimą priklausė E.Lementauskas.

"Tvarkiečių" seniūnas Valentinas Mazuronis teigė, kad frakcijos nariai asmeniškai pažinodami E.Lementauską galbūt norėjo nusišalinti nuo klausimo sprendimo.

"Kaip frakcijos seniūnas balsavau už tai, kad teismas galutinai duotų atsakymą, žmogus kaltas ar ne. Manau, frakcijos nariai tai padarė todėl, kad E.Lementauskas yra jų pažįstamas žmogus, vienaip ar kitaip su jais susijęs, ir jie nusišalino nuo balsavimo, nenorėdami jokių asmeniškumų. Aš asmeniškai dar sykį galiu pakartoti - aš manau, kad Seimas turėjo nuimti teisinę neliečiamybę, Seimas neturėjo prisiimti sprendimo, o turėjo palikti ir leisti, kad teismas duotų galutinį atsakymą, ar tai žmogus kaltas, ar tai kažkokia provokacija", - žurnalistams dėstė V.Mazuronis.

Iš aštuonių Krikščionių partijos frakcijos narių balsuojant minėtu klausimu poziciją išsakė du.
Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis BNS tvirtino esąs už tai, kad sprendimą tokiais atvejais priimtų teismai, tačiau pats nebalsavo, teigė buvęs užsiėmęs.

"Mūsų frakcijoje buvo priimtas sprendimas balsuoti laisvai. Aš esu už tai, kad tokiais atvejais spręstų teisinės institucijos, bet Seimo nariai yra laisvi", - sakė jis.

Balsuojant dėl E.Lementausko taip pat nedalyvavo dauguma Liberalų sąjūdžio frakcijos narių.
Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Už imuniteto panaikinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Į Seimą po savivaldos rinkimų vietoj "tvarkiečio" Remigijaus Ačo atėjęs E.Lementauskas teisiamas dėl papirkimo. Jo baudžiamoji byla nuo 2008 metų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme. Prokurorai jį kaltina siūlius iš viso apie pusę milijono litų kyšių ir davius 50 tūkst. litų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų