Policija sako, kad atšilus orams į gatves išlenda vis daugiau triukšmadarių. Dalies automobilių ir motociklų duslintuvai – išpjaustyti ir dirba per garsiai.
„Vizualiai pamačius, kad nėra bakelių ar kažkokių kitų duslintuvo dalių, gali anuliuoti techninę apžiūrą. Taip pačiai ją galima panaikinti ir aptikus garso viršijimo pažeidimus, pamatuotus garso matuokliu“, – kalbėjo Alytaus apskr. VPK pareigūnas Ramūnas Kuzmickas.
Naujoji įranga tikrins, ar skleidžiamas garsas neviršija galiojančių triukšmo normų. Pareigūnai sako, kad per metus, dėl triukšmingų vairuotojų, sulaukia dešimčių skundų.
Pagal galiojančią tvarką, išmetimo sistema gali skleisti nuo 87 iki 108 decibelų. Gyvenamųjų pastatų aplinkoje nakties metu – iki 55 decibelų. Matuojant atsižvelgiama į transporto priemonės kuro tipą, variklio galią ir pagaminimo metus.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Policija tikina, kad pažeidėjus baus, jeigu garso įrangos ir neturės. Ar išmetimo įranga yra tvarkinga – spręs pareigūnas.
„Gatvėje dirbantis pareigūnas galės surašyti protokolą ir anuliuoti techninę apžiūrą“, – sakė R. Kuzmickas.
Vairuotojai tikina, kad naktimis važinėti vengia.
„Labai retai naktimis atvažiuoju į miestą. Užmiestyje gyvenu, vienkiemyje, tai pas mus ten niekam netrukdo. Nebent gyvūnėliams“, – kalbėjo vaikinas.
Tačiau pažeidimus pripažįsta ir žada išmetimo sistemą sutvarkyti.
„Sportiniai bakeliai gale įdėti, tai garsas šiek tiek didesnis nei leistinas, bet pareigūnai sudrausmino, paprašė, kad susitvarkyčiau, tai susitvarkysiu“, – sakė vaikinas.
Už didesnį nei leidžiamą garso skleidimą gresia bauda iki dvylikos eurų ir techninės apžiūros anuliavimas. Pažeidus Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymą gali tekti susimokėti nuo 100 iki 600 eurų.
(be temos)