Rudens vėjai
Pakilo vanduo
Po žemės drebėjimo ir kelias dienas siautusių vėjų Klaipėdos uoste ir Danės upėje vandens lygis pakilo pusę metro. Bangos kol kas nesiekė kopų ir didesnės žalos krantui nepadarė.
Žemės drebėjimus paprastai lydi nusiaubiančios pakrantes didelės bangos. Negalima sakyti, kad vakar Baltijos jūroje jų nebuvo. Tačiau Lietuvos jūrinių tyrimų centro specialistai mano, kad jas sukėlė ne žemės drebėjimas. Didžiausiu kaltininku laikomas Atlanto cikloną lydėjęs 8-14, o gūsiais iki 17 metrų per sekundę vakarų ir pietvakarių vėjas.
Pusmetriu Klaipėdos uosto akvatorijoje pakilęs vandens lygis jokios žalos nepadarė. Gamtos mokslų daktaras Juozas Dubra teigė, kad Danė kai kuriose Klaipėdos vietose lietis iš krantų pradeda tada, kai vandens lygis pakyla apie pusantro metro nuo priimto naudoti Kronštato nulio. Paskutinį kartą Danės vanduo miestą ties Žvejų gatve sėmė 1999 metų žiemą, kai per uraganą „Anatolijus“ vandens lygis buvo pakilęs 1,6 metro.
Lietuvos jūrinių tyrimų centro mokslininkai, tikėjęsi, kad po žemės drebėjimo ir stipraus ciklono gali būti didelės bangos, stebėjo krantus ties Palanga. Pasak J.Dubros, bangos nesiekė kopų, nors iki jų trūko nedaug, ir žalos nepadarė. Pernai po didesnių rudeninių štormų Palangoje buvo išplauti paplūdimiai. Pasimokius iš praėjusių metų, kai buvo užlieti paplūdimyje likę poilsiautojų maitinimo nameliai, šiemet pasiskubinta juos nukelti anksčiau.
Pakilęs vandens lygis jokios įtakos uosto veiklai neturėjo. Netgi geriau - be baimės galima priimti didesnės gramzdos laivus. Uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius teigė, kad didesnės įtakos neturėjo ir vakar siautęs vėjas.
Į uostą nebuvo leista įplaukti vienam upinės klasės „Volgo Balt“ tipo laivui. Esant sudėtingesnėms laivybos sąlygoms, šie nedidelę gramzdą turintys laivai sunkiau valdomi. Tačiau dėl vėjo nei laivyba, išskyrus tą vieną atvejį, nei uosto krovos darbai nesutriko.
Dėl vėjo sukeltų padarinių žmonių gelbėti neteko ir Klaipėdos miesto priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.
Šiandien stiprūs vėjai jau turėtų būti nurimę. Ciklono išsikvėpimas prasidėjo jau vakar pavakarį, o didžiausią lygį jis buvo pasiekęs naktį iš antradienio į trečiadienį apie antrą valandą nakties ir rytą apie devintą valandą.
Naujausi komentarai