Panevėžyje apdovanoti iš Irako grįžę kariai

  • Teksto dydis:

Panevėžio miesto Laisvės aikštėje ketvirtadienį pasveikinti iš NATO karinės mokymo operacijos Irake grįžę Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrio kariai.

„Savo valstybę giname ne tik Lietuvoje. Tarptautinių įsipareigojimų vykdymas yra neatsiejama kolektyvinės gynybos dalis. Prisidėdami prie NATO misijų už Aljanso ribų, mes grėsmės atveju galime tikėtis tokio pačio palaikymo iš savo sąjungininkų. Taip pat reiškiu padėką Jūsų šeimoms ir artimiesiems už supratimą, kantrybę ir rūpestį. Toli nuo atliekant tarnybą artimųjų palaikymas kariui yra ypač svarbus“, – sveikindamas sugrįžusius karius sakė kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Lietuvos kariai Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje vykdė nekovinę operaciją, kurios tikslas – sustiprinti Irako kariuomenę ir saugumo institucijas, įgalinti jas kovoti su terorizmu, užkirsti kelią grupuotės „Islamo valstybė“ veiklai Irake ir stabilizuoti šalį.

Lietuvos karių būrys vykdė Irako karius rengiančio NATO personalo apsaugą nuo pavienių „Islamo valstybės“ būrių išpuolių. Iš misijos grįžusiems apsaugos būrio kariams įteikti medaliai už pavyzdingą tarnybą, pasiaukojimą ir asmeninį indėlį vykdant tarptautinių operacijų užduotis.

„Lietuvos karinis indėlis Irake yra indėlis į kovą prieš terorizmą. Esame įsipareigoję stiprinti Irako pajėgas ir užtikrinti, kad „Islamo valstybė“ negalėtų sugrįžti. Dalyvaudami tarptautinėse operacijose siekiame prisidėti prie saugumo ir stabilumo regione stiprinimo“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pradėti šią misiją nutarta 2018 metų liepos mėnesį per NATO viršūnių susitikimą Briuselyje, gavus Irako vyriausybės prašymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jie Dx

Jie Dx portretas
Geda

AMERIKOS TERORISTAI

AMERIKOS TERORISTAI portretas
Subombordavo Iraką, Prezidentą Sadamą Chuseiną paskandino Atlanto vandenyne užgrobė jų žemes, o Lietuvos kariai šiandien saugo tų banditų užgrobtas žemes...

Pasaulio

Pasaulio portretas
Atmatos
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių