Pasieniečių vadas: išaugusių migrantų skaičių nesiejame su Rusijos agresija Ukrainoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas sako, kad antrą savaitę iš eilės stebimos padidėjusios neteisėtos migracijos į Lietuvą iš Baltarusijos tendencijos, tačiau tai nėra susiję su Rusijos agresija Ukrainoje.

„Mes matome kol kas augimo tendencijas, kurias pastebėjome praėjusią savaitę. Skaičiai šios savaitės pirmomis dienomis didėja, tačiau kažkokio ryšio su šiuo metu Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą mes nematome“, – BNS trečiadienį sakė pasieniečių vadas.

Jo teigimu, dauguma bandančiųjų neteisėtai kirsti sieną tą bando daryti ne pirmą kartą.

„Vis dėlto neteisėti migrantai, kurie fiksuojami prie mūsų sienos su Baltarusija, dauguma yra tie patys neteisėti migrantai, kurie kelis kartus bando neteisėtai atvykti į Lietuvą“, – teigė R. Liubajevas.

Skaičiai šios savaitės pirmomis dienomis didėja, tačiau kažkokio ryšio su šiuo metu Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą mes nematome.

Anot jo, pastebėta ir viena nauja migrantų grupė, tačiau ji taip pat buvo apgręžta.

„Pastebėjome ir naujų grupių. Pagal turimą informaciją, tie neteisėti migrantai atvyko iš Rusijos, tačiau tokių grupių tikrai nėra daug. Mes fiksavome tik vieną dešimties asmenų grupę, kuri buvo neįleista į Lietuvą“, – kalbėjo VSAT vadovas.

Išaugęs baltarusių pareigūnų dėmesys

Šiuo metu Lietuvoje dėl Rusijos karo Ukrainoje paskelbta nepaprastoji padėtis, specialių priemonių imtasi ir pasienyje – tiek su Baltarusija, tiek su Rusija.

Dėl to iš atostogų atšaukti pasieniečiai.

„Mes pakėlėme prevencinių priemonių plano lygį į patį aukščiausią, tai siena yra saugoma sustiprintu režimu. Iš atostogų buvo atšaukti VSAT pareigūnai, šiuo metu taip pat mūsų pareigūnai negali išeiti atostogų“, – sakė R. Liubajevas.

Mes pakėlėme prevencinių priemonių plano lygį į patį aukščiausią, tai siena yra saugoma sustiprintu režimu.

„Taip pat koordinuojame savo veiksmus su kitomis institucijomis, kurios padeda saugoti sieną – Lietuvos kariuomene, policija, šauliais ir kitomis institucijomis“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, provokacijų pasienyje nepastebėta, tačiau stebimas išaugęs baltarusių pasienio pareigūnų dėmesys Lietuvos pasieniečių veiksmams.

„Mes kol kas nefiksavome kažkokių provokacijų prie mūsų sienų, taip pat nematome labai aktyvių veiksmų prie sienų. Pastebėjome tik šiokį tokį padidėjusį dėmesį mūsų organizuojamai tarnybai prie sienos su Baltarusija. Pastebėjome, kad Baltarusijos pusėje vyksta mūsų veiksmų stebėjimas, bet kažkokių provokacijų ar agresyvių veiksmų nefiksuojame“, – teigė Lietuvos pasieniečių vadas.

Pastarąsias dvi paras į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandė patekti pora dešimčių migrantų, po keliolika jų kirsti sieną bandė ir praėjusios savaitės dienomis.

Dėl neteisėtos migracijos iki šiol Lietuvoje galioja pernai įvesta ekstremalioji situacija.

Tuo metu nepaprastoji padėtis Lietuvoje dėl Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą įvesta nuo praėjusio ketvirtadienio 13 valandos iki kovo 10-osios 24 valandos.

Kol kas daug norinčių atvykti į Lietuvą ukrainiečių nėra

Kol kas daug norinčių atvykti į Lietuvą nuo karo bėgančių ukrainiečių nėra, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas R. Liubajevas.

Jis šiuo metu yra Lenkijos pasienyje su Ukraina, kur perdavė ukrainiečių kolegoms reikalingos įrangos, drabužių.

„Kol kas bent jau Lenkijos pasieniečiai deklaruoja, kad tų norinčių nėra labai daug. Mes ir patys matome, kad kol kas labai daug norinčių atvykti pas mus Ukrainos piliečių nėra“, – BNS trečiadienį telefonu iš Zamostės miesto sakė pasieniečių vadas.

„Planuojame turėti koordinatorių, kuris galbūt galėtų suteikti daugiau informacijos Ukrainos piliečiams, vykstantiems prie sienos, ir nurodyti, kad tokia galimybė yra. Tikimės, kad dalis pabėgėlių iš Ukrainos galėtų nuvykti ir į Lietuvą“, – pridūrė jis.

Mes ir patys matome, kad kol kas labai daug norinčių atvykti pas mus Ukrainos piliečių nėra.

Jo teigimu, koordinatoriaus, kuris greičiausiai bus VSAT pareigūnas, pareiga bus informuoti nuo karo bėgančius ukrainiečius apie galimybę atvykti į Lietuvą.

„Mūsų pagrindinis tikslas – suderinti su Lenkijos kolegomis savo veiksmus, siekiant padėti Ukrainai. Pirmiausia, padėti šios šalies atsakingoms institucijoms, taip pat – kaip būtų galima dalį karo pabėgėlių nukreipti į Lietuvą“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Ukrainos pasieniečiams, šiuo metu dirbantiems su išaugusiais karo pabėgėlių, norinčių pasiekti Lenkiją, srautais, Lietuvos pasieniečiai perdavė kelias dešimtis nešiojamųjų kompiuterių, kietųjų diskų, ryšio priemonių ir drabužių.

Anot VSAT vadovo, parama padės Ukrainos kolegoms sklandžiau vykdyti asmenų patikrą.

„Parama skirta mūsų kolegoms ukrainiečiams greičiau atlikti patikrinimą prie sienos su Lenkija, kad galėtų kuo daugiau asmenų išvykti netrukdomai iš Ukrainos“, – teigė Lietuvos pasieniečių vadas.

Pasak jo, šiuo metu organizuojami viešieji pirkimai ir papildomai paramai.

„Mes organizuojame šiuo metu pirkimus ir artimiausiu metu perduosime daugiau paramos ir pagalbos, kuri būtų skirta konkrečiai Ukrainos sienos apsaugos tarnybai“, – sakė R. Liubajevas.

„Ten yra poreikis ir dėl radijo stočių, kitų priemonių“, – pridūrė jis.

Kremlius praėjusią savaitę įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje.

Vakarai į tai atsakė griežtomis sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, vis garsiau imta kalbėti ir apie galimą šios šalies narystę Bendrijoje.

Į Lenkiją, Rumuniją ir Moldovą, prasidėjus karui, patraukė šimtai tūkstančių pabėgėlių iš Ukrainos. Lietuvą kol kas pasiekė keli šimtai Ukrainos piliečių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių