Piligrimystė: kad prastovos netaptų pragulomis

 • Teksto dydis:

Švelnėjant karantinui, Kauno arkivyskupija kviečia pakilti nuo kompiuterių, telefonų ir jungtis į piligriminius žygius – keliauti į Šiluvą. "Šiandien tikime, kad Šiluvos šviesa gali imti ir pasklisti ne tik iš kompiuterio ekranų", – sako dvasininkai.

Plintantis virusas, pandemija, saviizoliacija – visa tai kėlė ir vis dar kelia žmonėms nerimą. Tad mus apėmusioje tamsos migloje Šiluvos šventovė drauge su Kauno arkivyskupija kvietė skleisti šviesiąją žinią, uždegant virtualųjį "Šviesos žemėlapį", kaip popiežius Šv.Jono Pauliaus II visą gyvenimą skleidė ją mums.

2020-ieji yra paskelbti Šv.Jono Pauliaus II metais. Šventasis Jonas Paulius – asmenybė, turinti tvirtą autoritetą tarp skirtingų konfesijų, religijų, pažiūrų, sekuliariojo pasaulio atstovų. Šis popiežius visą savo tarnystės laikotarpį buvo ir savotiškas taikos bei šviesos simbolis, tačiau jo gimimo 100-mečio minėjimas šį pavasarį sutapo su vienu didžiausių pasimetimų nūdienos visuomenėje.

Prieš daugiau nei keturis šimtmečius Šiluvoje apsireiškusi Mergelė Marija verkdama kalbėjo: "Verkiu dėl to, kad prieš tai šioje vietoje buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama." Šiandien pandemija mus sustabdė, o Šiluva mums siūlo: nustokime arti, skirdami laiko sau ir patirdami gyvą piligrimystę.

Kauno arkivyskupija kviečia birželio savaitgalius praleisti nebe virtualiai, o vykstant į tikras piligrimines keliones – šeimoms, vyrams, moterims, jaunimui. Gyva piligrimystė – tai ne tik keliavimas, bet ir patyrimas, ramybės ieškojimas, savęs ir pasaulio pažinimas. Tai kultūros, tikėjimo ir vilties kelias į vėl atnaujinamą tikrąją mūsų bendrystę piligriminiame kelyje. Gyva piligrimystė – tai "Šviesos žemėlapio" pratęsimas.

"Esame įpratę grožėtis didingais bažnyčių pastatais, tačiau negalime pamiršti, kad Bažnyčia – tai keliaujanti Dievo tauta. Užtrukęs karantino laikas mus pristabdė, tačiau žmogus negali plaukti pasroviui, nes yra sukurtas iššūkiams. Neleiskite, kad prastovos taptų pragulomis! Kviečiu priimti gyvos piligrimystės iššūkį ir keliauti į Šiluvą!" – kviečia vyskupas Algirdas Jurevičius.

Nenuostabu, kad 2020-ieji metai mus vis labiau skatina suvokti, jog kelionė į save gali tapti vienu iš brangiausių įvykių ir prisiminimų. Mes taip skubėjome savo gyvenime, kuriame vienu ar kitu keliu visi pasiekiame tą patį tikslą, kad kartais pamiršdavome mėgautis pačiu ėjimu. Tobulėjantys išmanieji įrenginiai, kompiuteriai, fotoaparatai, viena už kitą gražesnės nuotraukos bei vis daugiau filtrų funkcijų programėlių pripildytas telefonas skatino mus demonstruoti gyvenimą, tačiau ne visada jį gyventi.


Piligriminiai žygiai

Birželio 6-ąją, Tėvo dienos išvakarėse, organizuojamas pirmasis gyvosios piligrimystės žygis vyrams maršrutu Betygala–Šiluva.

Birželio 13-ąją, kuri yra ir Mergelės Marijos diena, piligriminis žygis, skirtas moterims, vyks iš Lyduvėnų į Šiluvą.

Birželio 20-ąją į žygį maršrutu Tytuvėnai–Šiluva kviečiamos šeimos.

Birželio 27-ąją, neįvykus Lietuvos jaunimo dienoms, drauge su bendraamžiais pakeliauti galės jaunimas.

Nuėjusiems vieną iš trijų maršrutų bus įteiktas piligrimų pažymėjimas su Šiluvos šventovės antspaudu. Visos kelionės metu laikysimės Vyriausybės nustatytų reikalavimų, saugantis COVID-19 viruso. Daugiau informacijos apie šios piligrimystės žygius galima rasti www.piligrimyste.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių