Premjeras: gali būti peržiūrėti draudimai atvykti užsieniečiams

Šiuo metu galiojantys draudimai į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš kitų Europos šalių gali būti peržiūrėti, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Mes tai tikrai turėsime vėlgi svarstyti, šiandien neformaliai su ministrais kalbėjomės, nes tokiais tempais tuoj bus, kad iš esmės turbūt bus 20 Europos Sąjungos valstybių, iš kurių Lietuva nenorės įsileisti žmonių“, – trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.

Anot jo, sergamumo kriterijai, kuriais remiantis draudžiama užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės atvykti  į Lietuvą, turės būti peržiūrimi drauge su Latvija ir Estija.

„Turėsime peržiūrėti kriterijus, kalbėtis su „Baltijos burbulu“, nes tai liečia ne tik Lietuvą. Turėsime koreguoti, nes, panašu, kad su virusu turėsime gyventi ilgai. Galim sulaukti situacijos, kai būsim sala ir neįsileisim nė vieno užsienio piliečio“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Bendrame Baltijos šalių sudarytame europiniame sąraše iš viso yra 31 valstybė.

Iš šių šalių atvykti užsieniečiams draudžiama, kai jose sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Kai šis rodiklis yra tarp 16 ir 25, atvykti leidžiama, tačiau būtina saviizoliacija. Kai rodiklis yra žemesnis nei 16, jokie draudimai nėra taikomi.

Šiuo metu į Lietuvą užsieniečiams atvykti draudžiama iš 11 minėtame sąraše esančių šalių, iš šešių šalių atvykusiems užsieniečiams taikoma dviejų savaičių izoliacija. Atvykėliams iš likusių 14 šalių nėra taikomi jokie apribojimai.

Vis dėlto premjeras negalėjo tiksliai pasakyti, kada draudimai atvykti užsieniečiams bus peržiūrimi.

„Gali būti bet kurią dieną. (...) Gali būti ryt, poryt, šeštadienį, sekmadienį. Kai tik bus tam reikalas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Remiantis naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lenkijoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų siekia 23,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tikėtina, kad jau penktadienį šis rodiklis perkops 25 ir iš kaimyninės šalies į Lietuvą bus uždrausta atvykti užsieniečiams.

Pasak S. Skvernelio, tokiu atveju Lenkijai „tikrai nebus“ taikomos jokios išimtys.

Lietuvoje, trečiadienio duomenimis, sergamumo koronavirusu rodiklis yra 9,2.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Skvernas klaunas su raudona nosim

Tėvas

Tėvas portretas
Iš kur Skvernelis nusipirko tokį gerą respiratorių?! Ar čia iš mūsų pinigų kas jam nupirko?

Ggtt

Ggtt portretas
Kas niekur anksciau neskrido, tam jokio skirtumo
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių