Premjerė: galimybių pasas šalies viduje atsirastų anksčiau už europinį

Galimybių pasas šalies viduje atsirastų anksčiau už Europos Sąjungos (ES) mastu planuojamą dokumentą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kalbant apie „žaliąjį pasą“ ir galimybių pasą sakyčiau, kad tai yra dalykai ir susiję, ir nesusiję. Techniškai jie bus kaip įmanoma panašesni, kad tai nebūtų kažkokia vėl nuo nulio nauja istorija, tačiau praktinis poreikis yra toks, kad tai yra daugiausiai vidaus tikslams skirtas dalykas, natūralu, kad mes apie tai diskutuojame daugiau kaip apie sprendimus artimiausiam mėnesiui, o tikrai ne tada, kai visos ES valstybė sugebės įdiegti kažkokį europinį sprendimą“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė I. Šimonytė.

„Galimybių paso sprendinys turėtų tikrai atsirasti greičiau, nei suderintas europinis sprendimas bus įgyvendintas“, – pažymėjo premjerė, atsakydama į klausimą, ar beverta diegti nacionalinį dokumentą, imuniteto sertifikatą planuojant diegti visai ES jau birželį.

Ji taip pat teigė, kad esminis klausimas diegiant imuniteto pasą šalyje yra testavimo apimčių užtikrinimas. „Yra keletas klausimų, kuriuos  reikia išspręsti, kas galėtų fiziškai tą testavimo apimtį užtikrinti, nes finansavimo klausimas yra paskesnis, dabar testuojama po 20 tūkst. žmonių per parą, tikrai tos testavimo galimybės nėra beribės, ir ar reikėtų plėsti galimybes įtraukiant vaistininkus, ar kažkokiais kitais būdais tas pajėgas plėsti, liko institucijoms apsispręsti ir pateikti pasiūlymus“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusią savaitę pristatė idėją įteisinti vadinamąjį galimybių pasą. Jį galėtų gauti žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, įgiję imunitetą (persirgę COVID-19) arba gavę neigiamą testo rezultatą.

Ministerijos teigimu, toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, taip pat atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Anksčiau svarstyta, kad tokia galimybė galėtų atsirasti iki balandžio pabaigos.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

čempionas ,

čempionas , portretas
nesuprantu aš jeigu aš nesergu taip iš tikro man tenka laime kad sugebu išsivadoti iš tos nesamoningos coronos baisios esu tinkamas ir tenkinu ne tik save bet ir savo šeimoj artimus, kad zaraza nelimpa, bet ačių tik sakau dievuliui kad mano organa apsaugo nuo baisios ugnies pragaro maro, velnio žabangu, ir ar mums reikalingas tas pasas, ar aš be paso gyvenu, ir nugyvensiu savo gyvenima skirta su savo pasu tvirtinamu juk nuo 16metu paauglystėi gavau pasa ir kiek man keitė tos pasus, ir rusu ir dabartiniu laikotarpiu vis pasa vis pasas, kėitėsi, ir dienos ir mano naktys, bet juk mano organas liko tas pats taip kam man tas dumples dabartiniu metu kėisti, ir nežinoma gyvenimo kelia nueiti jau turiu 81metus ir savo profilio nesikeisiu kol gyvas busiu iškeliausiu o kol gyvenu gyvenu tik sau, ir man nereikia jokios europos žopos ka radau taip ir paliksiu, nebutina stengtis o dirbkite kad gyvenimas klestėtu o ne ubagautu, nabagai,
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių