Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino 90-metį švenčiantį garsų JAV lietuvių išeivijos atstovą, praeityje dalyvavusį ir Lietuvos politiniame gyvenime Kazį Bobelį.
Pasak šalies vadovės, K.Bobelis Lietuvos politikoje išlieka kaip tvirtumo ir energingumo pavyzdys.
„Dėkoju, kad išeivijoje, ypač Vyriausiajame Lietuvos išlaisvinimo komitete (VLIK), sukauptą patirtį panaudojote keletą kadencijų darbuodamasis Lietuvos Respublikos Seime, įnešėte svarų asmeninį indėlį kurdamas ir puoselėdamas tarptautinius ryšius ir diplomatiją. Ilgametis marijampoliečių pasitikėjimas ir palaikymas liudija jūsų turimą gebėjimą bendrauti su žmonėmis, išgirsti ir suprasti jų rūpesčius ir problemas“, - rašoma prezidentės sveikinimo laiške.
Kazys Bobelis gimė 1923 metais kovo 4 dieną Kaune. Antrojo pasaulinio karo metais iš Lietuvos pasitraukęs ir nuo 1949 metų Jungtinėse Valstijose gyvenęs K.Bobelis 1979-1992 metais buvo VLIK pirmininkas. Ši organizacija siekė Lietuvos išlaisvinimo iš sovietų okupacijos.
1992 metais K.Bobelis grįžo į Lietuvą, keturis kartus buvo išrinktas į Seimą kaip Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos, o vėliau Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos kandidatas. 1997 ir 2002 metais šis politikas dalyvavo Lietuvos prezidento rinkimuose.
Naujausi komentarai