Priglausti nuo karo bėgančius vaikus iš Ukrainos pasiryžo per 600 gyventojų

 • Teksto dydis:

Laikinai priglausti nuo karo bėgančius vaikus iš Ukrainos pasiryžo per 600 Lietuvos gyventojų, trims vaikams globėjai jau surasti, ketvirtadienį pranešė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Pasak jos, prieš savaitę paskelbus apie laikinų globėjų paiešką, sutikusiųjų padėti skaičius didėja kiekvieną dieną.

Taip pat atsiranda pasirengusių ne tik globoti, bet ir įvaikinti šiuos vaikus, tačiau tarnyba pabrėžia, kad tokios galimybės nėra.

„Vaikai į mūsų šalį atvyko laikinai ir kai tik Ukrainoje taps saugu, visi jie sugrįš namo, į savo šalį. Tad kviečiu žmones atidžiai susipažinti su visa informacija dėl Ukrainos vaikų globos. Jei turite papildomų klausimų, vaiko teisių gynėjai esame pasirengę pakonsultuoti“, – sako tarnybos direktorė Ilma Skuodienė. 

Ji pabrėžia, kad lietuvių noras padėti tikrai įkvepia, tačiau kartu akcentavo, jog  bet koks pagalbos teikimas turi būti rimtai apgalvotas ir pasvertas.

Siekiant išlaikyti aplinką maksimaliai artimą tokiai, prie kurios jie yra įpratę, vaikai nebus atskirti ir kol kas liks visi kartu.

Daliai globoti vaiką iš Ukrainos pasirengusių žmonių jau yra patvirtintos galimybės tapti globėjais ir su jais bus susisiekta vos tik atsiras poreikis globoti vaiką, likę žmonės yra įrašyti į rezervinį sąrašą ir su jais žadama susisiekti vėliau.

Tarnybos teigimu, ne visiems į Lietuvą atvykstantiems vaikams gali prireikti globėjų – dalis vaikų atvyksta su savo šeimos nariais ar kitais artimaisiais ir liks su jais.

Kita dalis atvykstančių vaikų yra globos įstaigose gyvenę vaikai, kurie vienas kitą priima kaip šeimos narius.

„Šie vaikai yra įpratę prie savo bendruomenės, vieni kitus palaiko ir tai yra ypač svarbu stipraus emocinio sukrėtimo laikotarpiu. Siekiant išlaikyti aplinką maksimaliai artimą tokiai, prie kurios jie yra įpratę, vaikai nebus atskirti ir kol kas liks visi kartu“, – tvirtina tarnyba.

Pasak jos, kai vaikai turėjo ar vis dar turi šeimas Ukrainoje, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių į Lietuvą atvyko be savo šeimos ir neturi čia nei vieno artimo žmogaus, kuris galėtų jais pasirūpinti.

Būtent šiems vaikams gali reikėti laikinų globėjų iki tol, kol jiems bus saugu grįžti namo į Ukrainą.

Šiuo metu šalyje yra trys vaikai, kuriems prireikė globos ir jau buvo surasti globėjai. 

Tarnybos vadovė atkreipia dėmesį, kad itin svarbu yra atvykusiems į Lietuvą žmonėms – tiek vaikams, tiek suaugusiems – užsiregistruoti. Tik tokiu būdu jie galės gauti visas jiems reikiamas paslaugas. 

Apie atvykstančias vaikų grupes pranešti reikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, numeriu +370 696 05 395, o apie pavienius vaikus be tėvų – vaiko teisių gynėjams, numeriu +370 695 64353.


Šiame straipsnyje: karo pabėgėliaivaikaiGlobakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių