Pereiti į pagrindinį turinį

Profsąjunga prašo savivaldybių neatnaujinti darbo ikimokyklinio ugdymo įstaigose

2020-04-24 09:38

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga kreipiasi kreipėsi į savivaldybes prašydama dar neatnaujinti tiesioginio darbo su vaikais ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Profsąjunga prašo savivaldybių neatnaujinti darbo ikimokyklinio ugdymo įstaigose
Profsąjunga prašo savivaldybių neatnaujinti darbo ikimokyklinio ugdymo įstaigose / S. Žiūros nuotr.

„Suprantamas tėvelių rūpestis, kur palikti mažamečius vaikus išėjus į darbą, tačiau žmogaus sveikata ir gyvybė yra aukščiau už viską. Poreikis atnaujinti darbinę veiklą ir dėl to pasirūpinti vaikų priežiūra neturėtų būti laikomas neatidėliotinu darbu, kurio užtikrinimui turėtų būti taikomos išimtys iš bendro karantino režimo. Todėl ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbo tvarka turėtų likti nepakitusi, kaip yra nusprendusi Vyriausybė anksčiau – dirbti nuotoliniu būdu.

Prašome valdžios atstovų atsakingai vertinti galimybes atnaujinti tiesioginį ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbą su vaikais ir nepriimti darbuotojų teises ir teisėtus interesus pažeidžiančių sprendimų. Taip pat siūlome toliau laikytis nustatyto karantino darbo režimo bei  tęsti nuotolinį ikimokyklinio ir pradinio ugdymo procesą. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams (taip pat pradinių klasių mokytojams)  rekomenduojame atsisakyti dirbti tiesioginį  darbą su vaikais, nes šiuos metu neužtikrinamos saugios darbo sąlygos“, – sakoma kreipimesi.

Nuo balandžio 27 dienos  skelbiamas antrasis karantino švelninimo etapas: kai galimos ilgesnio, bet riboto, ne ilgiau kaip 20 min., socialinio kontakto veiklos, kai užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui, o viešasis maitinimas organizuojamas arba tik atvirose erdvėse, arba jis tiekiamas išsinešimui, arba pristatomas asmenims.

„Antrajame karantino švelninimo etape nei darželiai, nei mokyklos, nei neformaliojo ugdymo įstaigos negali pradėti savo veiklos, nes neatitinka šio etapo reikalavimų. Tiesa, savivaldybės šio laikotarpio darželių ir pradinių mokyklų paslaugą įvardina  taip: „tai yra būtinoji priežiūra, bet ne ugdymo atnaujinimas švietimo įstaigoje“. O kaip tada  su 10 kv. m vietos patalpų plotu, tenkančiu vienam vaikui? Ir kaip apriboti auklėtojui kontaktą su trimečiu mažyliu? Ir ne daugiau kaip 20 minučių? Su pirštinėmis ir kauke ant veido? Ir vienai auklėtojai teks prižiūrėti tik vieną vaikutį ar mokytojai tik vieną mokinuką? Ir maitinsime auklėtinius atviroje erdvėje, tai yra lauke?“ – retoriškai klausia  LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Jo teigimu, ši situacija  kelia be galo daug streso ir nerimo ikimokyklinio ugdymo įstaigų, o dabar ir pradinių klasių pedagogams. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirminių ikimokyklinio ugdymo įstaigų profesinių organizacijų susirinkime balandžio 22 dieną visi profesinių organizacijų atstovai tarė griežtą „ne“ grįžimui į darbą, priimant ir prižiūrint vaikus tiesioginio kontakto būdu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų