Rengia protesto akciją „Vaistininkystės laidotuvės“: prie vaistinių degins žvakes

  • Teksto dydis:

Seimui svarstant pataisą leisti vaistininkų padėjėjams toliau dirbti vieniems, prie šalies vaistinių trečiadienį rengiama protesto akcija „Vaistininkystės laidotuvės“.

Profesinių sąjungų atstovai kviečia uždegti žvakutę prie artimiausios vaistinės ir įkelti nuotrauką į socialinius tinklus.

Vaistininkė Vaiva Bražinskienė antradienį Seime per spaudos konferenciją sakė, kad taip reiškiamas nepritarimas pataisoms, kurios įteisina farmakotechnikų darbą su nuotoline vaistininkų priežiūra.

Ji kvietė gyventojus bei vaistininkų ir jų padėjėjų artimuosius aktyviai dalyvauti akcijoje, nes „kolegos vaistininkai ir farmakotechnikai greičiausiai nedrąsiai dės žvakutes prie vaistinių durų, nors ir palaiko šitą idėją, kadangi yra didžiulis spaudimas daromas iš darbdavių“.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms, kad vaistinės patalpose darbo laiku turėtų dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas, išskyrus atvejus, kai nesant vaistininko dirba jo padėjėjas (farmakotechnikas), iki 2006 metų įgijęs profesinę kvalifikaciją ir kurį vaistininkas prižiūri ryšio priemonėmis.

Nepriėmus šios pataisos, nuo liepos 1-osios vaistinėse galės dirbti tik vaistininkai.

Taip pat siūloma nustatyti, kad vais­ti­nin­kas nuo­to­li­niu bū­du ga­lėtų kon­tro­liuo­ti ne dau­giau kaip tri­jų far­ma­ko­tech­ni­kų veik­lą.

Reikalavimas, kad vaistinėse būtinai dirbtų vaistininkas, nustatytas Europos Sąjungos direktyvoje.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo duomenimis, nepriėmus pataisų nuo liepos 1-osios užsidaryti gresia maždaug 175 vaistinėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ja ne

Ja ne portretas
Ir vaistininkas ir farmakotechnikas licencijas pratęsia 5 metams lankydami tuos pačius licencijavimo kursus.Be to farmokatechnikas išdirbti 20 metu geriau pakonsultuoti pacientus negu tik baigusi mokslus jūsų išgirtoji vaistininku.Tai kuo sios dvi specialybes skiriasi.Ovi niekuomet!

Bet

Bet portretas
Visos tos pačios paslaugos iš vaistinių bus perkeltos į grožio salonus, spa ir sanatorijas bei bobutes Palangoje visa tai daro gal ne trumpiau nei 100 metų. Todėl netrukdyti žy.ų bizniukui. O kaip kitaip žy.ukas gaus auksaplaukę lietuvaitę, jei ji ne narkomanė bus? Juk ir 135 cm ūgio žy .ukas nori mėlynakės ne žemesnio nei 176 cm ūgio, gali būti ir su šuns dokumentais, tinka ir buldogas su kartoninis plaukais, galu būti senas kaip Umrū universiteto personalo skyriaus Buldogas Dalė.

kauniete

kauniete portretas
vaistiniu priviso begale,kaip dar ir issilaiko,aisku keidami kainas
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių