Ryšį su Briuseliu palaikys atskira institucija

Reformuotas Europos komitetas liks savarankiška žinyba, veikianti prie Vyriausybės

Reformuotas Europos komitetas liks savarankiška žinyba, veikianti prie Vyriausybės 

Sėkmingai Lietuvos derybas su Europos Sąjunga baigęs Europos komitetas ir ateityje išliks kaip savarankiška institucija prie Respublikos Vyriausybės, koordinuodama įvairių žinybų darbus, susijusius su euroreikalais. Taip apsisprendė aukščiausi šalies vadovai, išanalizavę kitų šalių praktiką ir įvertinę būtinybę Lietuvoje turėti tokią instituciją, kurios vadovas iš esmės prilygtų ministro rangui.

Atsisakoma ankstesnių siūlymų Europos komitetą prijungti prie Užsienio reikalų ministerijos departamento statusu.

“Diskusijos dar nebaigtos, bet, kiek pastebiu, yra gerokai daugiau palaikančiųjų tą siūlymą, kad Europos komitetas turi išlikti savarankiška institucija, tęsianti eurointegracijos koordinavimo darbus, palaikanti tiesioginius ryšius su Briuseliu. Tikriausiai taip ir bus”, - “Kauno dienai” sakė komiteto generalinio direktoriaus pavaduotojas Klaudijus Maniokas.

Jis nesiryžo spėlioti, kaip vadinsis būsimoji eurokoordinacinė institucija, tačiau neabejojo, kad jos vadovas iš esmės prilygs ministrui, nors ir neturės tokio formalaus statuso: “Praktika rodo, kad analogiško statuso pareigūnas yra gana svarbi persona bene visose Europos Sąjungos valstybėse”.

Tiesa, yra ir siūlymų Europos komitetą reorganizuoti į ministeriją, kaip jau buvo Lietuvoje 1996-1998 metais, tačiau, K.Manioko nuomone, tam visai nėra būtinybės, o ir palaikančių šią idėją nėra daug.

Kol kas neaišku, ar reformuotam Europos Komitetui liks vadovauti buvęs vyriausiasis euroderybininkas Petras Auštrevičius. Politikos kuluaruose sklando įvairiausi gandai apie būsimus kadrų perstumdymus, susijusius su Lietuvos naryste ES. Vienas tokių scenarijų - P.Auštrevičius išvyksta dirbti į Briuselį, į jo vietą naujojoje eurokoordinavimo institucijoje paskiriamas kitas žmogus.

Antra, P.Auštrevičius išties turėtų išvykti dirbti į Briuselį. Tik kol kas neaišku, kokiu statusu. Gali būti, kad jis taps Lietuvos ambasadoriumi prie ES institucijų, nes dabartinio diplomatinio atstovo Oskaro Jusio kadencija netrukus baigsis.

Kalbama ir apie galimybę P.Auštrevičių siūlyti kandidatu į Lietuvai priklausysiančią vieną Europos Komisijos komisaro kėdę. Tiesa, čia yra ir daugiau kandidatų. Viena jų - dabartinė finansų ministrė Dalia Grybauskaitė.

K.Maniokas tvirtino, kad yra “dar gana daug nežinomųjų ES ateities klausimu, ypač institucinėje sąrangoje”. Todėl, pasak jo, kai kitąmet Lietuva taps tikrąja ES nare ir įgis teisę siūlyti savo komisarą į Komisiją, paskirtasis šias pareigas eis gana trumpą laiką, nes kitų metų pabaigoje dabartinė, Romano rodžio vadovaujama Europos Komisija baigs savo darbą, o naujoji bus formuojama pagal kitokius principus, kurie kol kas nėra visiškai aiškūs.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių