Seimas ketvirtadienį atmetė opozicijos parengtą rezoliucijos projektą, kuriuo siūlyta nepritarti Vyriausybės 2010 metų veiklos ataskaitai.
Kad opozicijos registruota rezoliucija būtų toliau redaguojama, balsavo 58 Seimo nariai, kad būtų atmesta - 59 Seimo nariai, tad praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaita apsvarstyta nepriėmus jokio ją įvertinančio dokumento.
Opozicinių "darbiečių" pateiktame projekte siūlyta konstatuoti, kad Vyriausybė atšaukė jos pačios parengtą Ekonomikos skatinimo planą, pripažinusi, kad jis yra sunkiai įgyvendinamas, o vidaus rinkos krizė Lietuvoje 2010 metais nebuvo įveikta.
Taip pat siūlyta rezoliucija patvirtinti, kad, nors Vyriausybė nuolat deklaruoja skirianti didelį dėmesį emigracijai mažinti, ataskaitoje nėra pateikiama jokių įgyvendintų priemonių šiam tikslui pasiekti, o "katastrofiškai aukštas nedarbo lygis, maži atlyginimai, sparčiai augančios būtiniausių maisto produktų kainos, didelės šilumos išlaidos gyventojams verčia jaunus žmones palikti Lietuvą".
Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Ministrų kabinetui projekte taip pat buvo priekaištaujama, kad esą nepradėta Valstybinio socialinio draudimo reforma, valstybės skola auga, išlaidos nemažinamos.
Ketvirtadienį Seime svarstant Vyriausybės ataskaitą opozicijos atstovai sakė dokumentą neatspindint realios padėties, o esant pagyrų rinkiniu. Valdantieji savo ruožtu sakė, kad nesąžininga būtų neįvertinti ir gerėjančios ekonominės situacijos bei Vyriausybės nuveiktų darbų.
Ataskaitą vertinę opozicijos atstovai Ministrų kabinetui metė įprastus kaltinimus, kai kurie girdimi jau nuo pat jo darbo pradžios - dėl sprendimo skolintis nesikreipiant į Tarptautinį valiutos fondą, didėjančių emigracijos srautų, nedarbo, nevykstančios daugiabučių renovacijos.
"Aš galėčiau tik pasakyti, kad išskyrus keletą punktų, šią ataskaitą galima įvardyti vienu žodžiu: kas pakels katinui uodegą, jeigu ne jis pats? Gaila, bet vaizdas pakėlus tą uodegą pasirodo labai jau nekoks. Net niūriais L.Brežnevo laikais valdžios ataskaitose savikritikos ir analizės buvo tikrai daugiau negu šioje Vyriausybės ataskaitoje", - dokumentą įvertino opozicinės "tvarkiečių" frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.
Dabartinis Ministrų kabinetas kaltintas ir neužkirtęs kelio kaimyninėms valstybėms šalia Lietuvos sienos statyti atominių jėgainių.
Opozicijos atstovai iš viso buvo registravę tris rezoliucijų projektus, kuriais siūloma nepritarti Vyriausybės veiklos ataskaitai, tačiau vėliau pagrindiniu svarstyti pasirinktas "darbiečių" registruotas dokumento projektas.
Vyriausybės ataskaitai nepritarė ir kai kurie parlamentiniai komitetai - neigiamą išvadą davė Seimo Žmogaus teisių, Valstybės valdymo ir savivaldybių, Teisės ir teisėtvarkos, Aplinkos apsaugos komitetai. Ekonomikos ir Informacinės visuomenės plėtros komitete balsai pasiskirstė po lygiai.
Valdančiųjų konservatorių atstovas Jurgis Razma atremdamas oponentų argumentus sakė, kad tokias rezoliucijas priimti būtų nesąžininga.
"Manau, kad galima ramiai, prasmingai padiskutuoti dėl Vyriausybės darbų, bet lygiai taip pat aš manau, kad nesąžininga ir neobjektyvu būtų priimti tokias rezoliucijas, kaip yra pasiūliusi opozicija, kur viskas tik juodai piešiama ir nematoma tų objektyvių aplinkybių ir tų gerų Vyriausybės atliktų darbų", - sakė J.Razma.
Pagal Seimo statutą, kasmet Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą. Joje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai.
Po diskusijų parlamentarai gali priimti rezoliuciją dėl ataskaitos. Ji neturi juridinės galios, tačiau išreiškia požiūrį į Vyriausybės veiklą ir nuotaikas, vyraujančias parlamente.
Naujausi komentarai