Seimas vėl nepanaikino "tvarkiečio" P. Gražulio imuniteto Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas vėl nepanaikino "tvarkiečio" P. Gražulio imuniteto

2013-10-08 09:33
BNS inf.
Seimas vėl nepanaikino "tvarkiečio" P. Gražulio imuniteto
Seimas vėl nepanaikino "tvarkiečio" P. Gražulio imuniteto / Š. Mažeikos / Fotobanko nuotr.

Seimas antradienį nepanaikino partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos seniūno Petro Gražulio teisinės neliečiamybės administracinėje byloje.

Už P.Gražulio imuniteto panaikinimą balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 36 politikai, susilaikė penki. Neliečiamybės panaikinimą palaikė du trečdaliai konservatorių, kiek daugiau nei pusė socialdemokratų bei Liberalų sąjūdžio atstovai, prieš buvo "darbiečiai", "tvarkiečiai", Lenkų rinkimų akcijos, "Drąsos kelio" partijos frakcijų nariai.

Seimo nario neliečiamybė panaikinama, kai už tai balsuoja daugiau kaip pusė, t.y. ne mažiau kaip 71 iš 141, Seimo narių.

Panaikinti P.Gražulio imunitetą siūlė Seimo laikinoji komisija.

"Tvarkiečių" seniūnas antradienį iš Seimo tribūnos apkaltino patį parlamentą, kad jis priėmė įstatymus, kurie leidžia paminti Konstituciją, tūkstantmečius puoselėtas vertybes ir rengti, anot jo, antikonstitucinius renginius.

"Seimas priėmė tokius įstatymus, kurie paminant Konstituciją sudarė galimybę jiems (seksualinėms mažumoms - BNS) žygiuoti ir demonstruoti niekšybę ir niekšybę demonstruoti kaip dorybę", - kalbėjo P.Gražulis.

Jis tvirtino per gėjų eitynes elgęsis pagal įsitikinimus ir neketinąs jų atsisakyti. Politikas sakė taip daręs sovietmečiu, taip darąs ir dabar, ir jokios bausmės bei sankcijos jam esančios nebaisios.

"Jūs anksčiau bijojot Maskvos, pataikavot Maskvai, dabar pasikeitė politinė santvarka, iš Vakarų eina įvairus "brudas" ir purvas su homoseksualais ir visokiais kitokiais, vėl jūs pataikaujate. Jūs neturite savo pozicijos, pagrindinis dalykas jums įsiteikti bet kokiai imperijai", - kolegas kaltino P.Gražulis.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis sakė nekvestionuojantis "tvarkiečio" teisės turėti savo nuomonę ir ją reikšti, bet tai turi būti daroma civilizuotai, neįžeidinėjant kitų.

"Jeigu mes paklaustume, kas labiausiai Lietuvoje laukia homoseksualų eitynių, aš vienareikšmiškai atsakyčiau, kad Petras Gražulis. Tą jis daro labai nuosekliai ne pirmus metus, iš anksto tam ruošdamasis. Keista, ar į Seimo nario pareigas įeina šlitinėti Gedimino prospektu apsirengus neaiškios kilmės kombinezonu, užsidėjus neaiškios kilmės statybinį šalmą. Kartais, Petrai, pažiūrėk į save iš šono, kaip pats atrodai, - kalbėjo E.Masiulis. - Niekas nekvestionuoja Petro Gražulio teisės reikšti savo nuomonę, aš, kaip liberalas gerbiu visas nuomones, bet niekas nesuteikia teisės Petrui Gražuliui, net jo Seimo nario mandatas, įžeidinėti kitaip mąstančius žmones, tyčiotis iš kitaip besielgiančių žmonių. Manau, kad būdami Seimo nariai turime reikalauti vieni iš kitų civilizuotos diskusijos (...) Deja, kada žmogus nepajėgia kurti, jam belieka vienintelis dalykas - griauti. Petras Gražulis yra būtent toks politikos tipažas."

Tuo metu "darbietis" Kęstutis Daukšys tvirtino, kad negalima leisti atimti neliečiamybės iš Seimo nario už tai, kad jis gynė savo įsitikinimus.

"Tai, kad jis savo įsitikinimus gina gal kartais ir visai ne visai priimtinomis priemonėmis, nereiškia, kad jis tai daro tyčia. Jis nemušė savo žmonos girtas, jis nevogė iš parduotuvės, jis nedarė kitų dalykų, jis gynė savo įsitikinimus. Tą reikia pripažinti ir už tai reikia gerbti", - sakė K.Daukšys.

Generalinis prokuroras Darius Valys rugsėjo viduryje kreipėsi į Seimą dėl P.Gražulio teisinio imuniteto panaikinimo. Tai padaryti jo paprašė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Policija nori patraukti "tvarkietį" administracinėn atsakomybėn dėl jo elgesio per gėjų eitynes Vilniuje.

Policija P.Gražuliui pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio antrą dalį yra surašiusi teisės pažeidimų protokolą. Jame nurodyta, kad parlamentaras šių metų liepos 27 dieną apie 12.45 val. Vilniuje, Gedimino prospekte, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, neiti į renginį "Baltic Pride 2013" bei neperžengti specialios policijos juostos "Stop policija", taip pat politikas esą aktyviais veiksmai naudodamas jėgą, stumdamas policijos pareigūnus bandė prasiveržti į renginį, o sulaikomas bandė ištrūkti.

Už šį pažeidimą numatoma bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštu nuo 15 iki 30 parų.

Konstitucijoje nurodyta, kad be Seimo sutikimo Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Nepanaikinus parlamentaro teisinės neliečiamybės nebus galimybės jo administracinės bylos nagrinėti teisme.

Prieš trejus metus Seimas yra atsisakęs panaikinti P.Gražulio teisinį imunitetą panašioje byloje. Tuomet per pirmąsias gėjų eitynes jis irgi nepaisė pareigūnų nurodymų, perlipo barjerą. Parlamentui nepanaikinus Seimo nario neliečiamybės, P.Gražuliui skirta bauda tik dėl vieno pažeidimo, už kurį areštas neskiriamas, kiti pažeidimai liko nenagrinėti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra