Įstatyme siūloma nustatyti, kad paramos gavėjams – fiziniams asmenims, kurie Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir atvejais tiesiogiai dalyvauja ekstremalios situacijos likvidavime ir padarinių šalinime, teikiamos paramos dalykas yra piniginės lėšos, suteiktos paslaugos ir bet koks kitas turtas, įskaitant pagamintas ar įsigytas prekes.
Fiziniai asmenys, kurie Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir atvejais tiesiogiai dalyvauja ekstremalios situacijos likvidavime ir padarinių šalinime, turėtų paramos gavėjo statusą ir jiems nebūtų taikomos šio įstatymo nuostatos, reglamentuojančios paramos gavėjo statusą.
Tokie asmenys taip pat turėtų teisę nevykdyti pagal šį įstatymą gaunamos ir panaudojamos paramos apskaitos, neprivalėtų atsiskaityti už gaunamą paramą ir jos panaudojimą.
„Yra daug nevyriausybinių organizacijų, pavyzdžiui, labdaros paramos fondų, taip pat ir verslo organizacijų, dažniausiai maitinimo įstaigų, kurios norėtų teikti paramą medikams, daugiausia dirbantiems šiuo metu pirmoje fronto linijoje, pavyzdžiui, maistą gaminant ir vežant ar kaip nors kitaip tą paramą suteikiant. Yra siūlomas Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimas, kad tokią paslaugą būtų galima teikti, kad tai būtų parama“, – pristatydama projektą, sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Pasak Vyriausybės vadovės, Vyriausybė detalizuotų atvejus ir tvarką, kad šia parama nebūtų piktnaudžiaujama.
Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymu šis klausimas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka.
Naujausi komentarai