Iš Seimo – smūgis paveldui

Tačiau, komentuodama įstatymo gaires, moteris tuo pat metu aktyviai tarėsi su kita departamento specialiste.

Tai leidžia manyti, jog kontrolieriai patys tiksliai nežino, kur yra griežtoji draudimų riba.

"Kaip suprantu, jei kokio nors vaisto receptūroje bus pažymėta, jog žoleles reikia užpilti spiritu ar degtine, nematau bėdos. Bet jei bus paviešinta, kad reikia užpilti būtinai tik balta degtine ar net įvardintas konkretus jos gamintojas, tada jau bus pažeidimas", – aiškino J.Tribort.

Slidžias ribas tarp vadinamosios reklamos ir faktų įvardijimo kol kas sunku suvokti net ir specialistams.

Į klausimą, ar senovinio ir alkoholio laipsnių turinčio gėrimo receptūros viešinimas yra reklama, J.Tribort atsakė, kad tokių gėrimų gamyba – ne paslaptis.

Vynas – tik šeimos nariams

O štai išgirdusi klausimą, ką teks daryti jurginų šventės rengėjams Sedoje, J.Tribort iš karto įvardijo, jog vynų gamintojų laukia liūdna ateitis.

"Visus vynus jie turi suvartoti šeimos reikmėms. Na, jei ką vaišina, tai tegul vaišina. Bet važiuoti į renginius ir vaišinti negalima", – aiškino specialistė.

Vyndarė T.Ramoškienė išpūtė akis tai išgirdusi.

"Juk tam licencijos yra, žmonės mokesčius už akcizus valstybei moka. Gal departamentas savo kontrolę ne nuo to pradėjo? Lietuvoje yra apie 10 vyndarių, kurie turi tautinio paveldo sertifikatus savo produktams, tačiau neturi licencijų. Ir tokie nelegalai kažkokiu stebuklingu būdu dirba, važiuoja į parodas ir net prizus laimi, bet niekas jų netikrina. O padorūs vyndariai, kurie moka mokesčius valstybei, prisideda prie jos išlaikymo, yra pjaunami", – akcentavo T.Ramoškienė.

Ji apgailestavo, jog Lietuvoje taip ir nebus išmokta vertinti tautinio paveldo tradicijų, kaip tai daroma Vakarų Europos šalyse.

"Sugrįžome į tuos laikus, kai visi buvome nelegalais. Visame civilizuotame pasaulyje viskas yra vienaip, tik Lietuvoje – visiškai kitaip. Net dovanoti vyno butelio negali, nes tai yra alkoholio vartojimo skatinimas. Vaišinti savo vynu gali tik savo namuose. Nemokamai duoti ragauti taip pat negali. Jei valdžia kovoja su didžiaisiais alkoholio gamintojais ir platintojais, tegul nepamiršta smulkių vietinių vyndarių, kurie atstovauja tautiniam paveldui. Jei jie patys nusprendžia įstatymus taikyti individualiai, tai gal mums verta vienytis ir kreiptis į Europos Komisiją ne tik dėl verslo, bet ir tautinio paveldo puoselėjimo žlugdymo?" – reziumavo T.Ramoškienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigis

Taigis portretas
Ka juoškė pasakė taip ir daro moliai

tai

tai portretas
ko gero /dirba/ pagal zydeliu talmuda....... runkeliniai idijotai.......

aha

aha portretas
katiktais..Nieko jiems neišeis.Kap darė žmonės tep darys.Blogai tik ka lietuvis tai tokis padaras ka tuoj pat savo kaimyna ar prieteliu skundžia..Bet galetu šis įstatimas isirašyti į kitu tokiu grupe apie katruos sakuoma,,įstatymas neveikia nes nėra politinės valios..":D)
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių