Beje, už atsisakymą nurodyti rūkaliaus duomenis pareigūnams siūloma bausti ir buto savininką – nuo 90 iki 150 eurų bauda.
Pagal siūlomą Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, buto arba patalpos savininkui ar kitų daiktinių teisių turėtojui Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymas užtraukia baudą nuo 90 iki 150 eurų.
Taip pat siūloma nustatyti, kad administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, gali būti pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, kenčiančio nuo rūkymo, pareiškimą. „Nesant tokio pareiškimo, policijos ir savivaldybių pareigūnai neturėtų pareigos tirti tokių administracinių nusižengimų“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.
Todėl Administracinių nusižengimų kodekse siūloma nustatyti, kad „administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, deklaravusio gyvenamąją vietą tame daugiabučiame name, arba asmens, gyvenančio tame daugiabučiame name ir Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka atleisto nuo pareigos deklaruoti gyvenamąją vietą, arba šio asmens įgalioto atstovo arba atstovo pagal įstatymą pareiškimą, su kuriuo turi būti pateikiami duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje, faktą ir aplinkybes.“
Kodekso pataisas inicijavęs ir parengęs Seimo narys „valstietis“ T. Tomilinas siūlo, kad jos įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.
Šiuo metu įstatyme dar nėra įtvirtintas draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose. Todėl galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse nėra numatyta ir atsakomybė už tokius pažeidimus.
Naujausi komentarai