Skelbiami egzamino rezultatai: geriausiai Konstituciją išmano lietuvis iš Suomijos

Jau penkioliktą kartą organizuojamame Konstitucijos egzamine dalyvavo net 20 000 Lietuvos piliečių iš viso pasaulio. Egzamino komisija išrinko 20 visų kategorijų: I, II ir III vietų laimėtojų. Geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis – Andrius Tumėnas iš Suomijos (Helsinkio).

Aktyviausios mokyklos titulas atiteko Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijai. Egzaminą sprendė 230 nuteistųjų ir suimtųjų.

„Galima drąsiai teigti, kad visi egzamino dalyviai išlaikė ne tik teisinių žinių patikrinimo, bet ir pilietiškumo egzaminą. Džiugu, kad jubiliejinį egzaminą įprasmino dalyvių gausa, smalsumas ir entuziazmas. Didžiuojuosi visais teisinių žinių patikrinimo iniciatyvoje dalyvavusiais mūsų šalies ir pasaulio lietuviais, o ypač nugalėtojais, kadangi šiemet egzaminas išties buvo nelengvas iššūkis visiems jį laikiusiems. Tik kartu susitelkę mes stipriname mūsų valstybės demokratinių vertybių įtvirtinimą, jos teisinį pamatą“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Tradicija jau tapusiame žinių patikrinime dalyviai rungėsi šiose kategorijose: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases); geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo; geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo; aktyviausia mokykla; vyriausias dalyvis; geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis.

Pandemijai pakeitus planus, jau nuo praėjusių metų egzaminas tapo nuotoliniu. Šiemet pirmą kartą prie Konstitucijos egzamino jungėsi ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio šalių atstovai: Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Kinijos, Rumunijos, Norvegijos, Islandijos, Ispanijos, Nyderlandų Karalystės lietuviai.

Šiųmetį egzaminą vertino ir nugalėtojus rinko kompetentinga komisija: Konstitucinio Teismo pirmininkė prof. Danutė Jočienė, Mykolo Romerio universiteto profesorius dr. Vytautas Sinkevičius, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, Konstitucinio Teismo teisėjas prof. Vytautas Mizaras, Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Virginija Mikutavičiūtė ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Edita Mačiulaitienė.

Laimėtojams skirti Teisingumo ministerijos prizai – planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės, išmanieji laikrodžiai. Taip pat specialų prizą įsteigė projekto globėjas prezidentas Gitanas Nausėda.

Per penkiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 420 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių