Teismas atmetė buvusios Aplinkos apsaugos departamento vadovės O. Vėbrienės skundą

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusios Aplinkos apsaugos departamento vadovės Olgos Vėbrienės skundą, kuriais jį prašė panaikinti aplinkos ministro įsakymus dėl jos tarnybinių nusižengimų.

Kaip ketvirtadienį pranešė teismas, buvusi departamento vadovė skundė įsakymus dėl dviejų tarnybinių nusižengimų, dėl vieno iš jų jai skirtas papeikimas.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas O. Vėbrienę atleido 2021 metų balandį, nes pretenduodama į šias pareigas ji neatitiko reikalavimo turėti dvejų metų vadovaujamojo darbo patirties.

Pasak teismo, pirmuoju ministro įsakymu ji netinkamai ir neetiškai išsakė nuomonę apie Aplinkos apsaugos agentūros darbą bei kompetenciją, taip pat laiku nepateikė šiai agentūrai išvados apie vieno darbuotojo tarnybinio nusižengimo tyrimą.

„Dėl šios skundo dalies teismas nusprendė, jog pareiškėja nepaneigė nustatyto tarnybinio pažeidimo fakto“, – nurodė teismas.

Anot pranešimo, toks pareiškėjos padarytas nusižengimas buvo išimtinai formalaus pobūdžio, nesukėlęs neigiamų pasekmių, nustatytas nedidelis jos, kaip nusižengusio asmens, kaltės laipsnis, todėl jis vertintinas kaip mažareikšmis.

Dėl šios skundo dalies teismas nusprendė, jog pareiškėja nepaneigė nustatyto tarnybinio pažeidimo fakto.

„Kadangi nagrinėjamu atveju tarnybinė nuobauda nebuvo paskirta, pripažinus tik paties tarnybinio nusižengimo padarymą, nėra pagrindo panaikinti šį ministro įsakymą“, – teigė teismas.

Antruoju ministro įsakymu jai buvo skirta tarnybinė nuobauda, nes Aplinkos ministerijai atsisakė pateikti duomenis apie jos vadovaujamo departamento darbuotojų budėjimo grafikus, įsakymus dėl priedų ir priemokų skyrimo.

Teismas konstatavo, kad ir antrasis ministro įsakymas yra teisėtas ir pagrįstas.

Anot jo, šis pažeidimas padarytas tyčia nepateikus prašomos informacijos, trukdant atlikti tyrimą dėl gautų pranešimų apie galimai įstaigoje egzistuojančią korupciją. Todėl darytina išvada, kad nagrinėjamu atveju paskirta tarnybinė nuobauda adekvati padarytam tarnybiniam pažeidimui.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2021 metų gruodžio 8 dieną jau buvo atmetęs O. Vėbrienės skundą, kuriuo ji siekė panaikinti tarnybinę nuobaudą ir įsakymą dėl atleidimo bei grąžinti ją į pareigas.

Tuomet įvertinęs pareiškėjos turėtą vadovaujamojo darbo patirtį teikiant dokumentus Valstybės tarnybos departamentui dėl dalyvavimo konkurse eiti Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pareigas, teismas konstatavo, kad O. Vėbrienė neturėjo reikalingos dvejų metų patirties.

Teismas taip pat teigė nenustatęs, kad Aplinkos ministerija, skirdama O. Vėbrienei tarnybinę nuobaudą, būtų padariusi esminius procedūrinius pažeidimus, dėl kurių būtų galima ją panaikinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių