Ukrainiečių ugdymui ir studijoms – per 38 mln. eurų

Ministrų kabinetas trečiadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skyrė daugiau kaip 38 mln. eurų iš Ukrainos atvykusiems karo pabėgėliams ugdyti.

Ši suma skirta visiems mokslo metams.

Pati ministerija tam tikslui prašė beveik dvigubai daugiau lėšų – per 65 mln. eurų.

„Ukraina patikėjo mums svarbiausią savo turtą – vaikus. Ir mes jais deramai pasirūpinsime“, – ministerijos pranešime trečiadienį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Didžiausia suma – 34,23 mln. eurų – skirta ukrainiečių vaikų ugdymui darželiuose ir mokyklose bei pavėžėjimui į mokyklą finansuoti.

Ministerija tam tikslui prašė 55,4 mln. eurų. Anot jos, ši suma paskaičiuota atsižvelgiant į vaikų iš Ukrainos skaičių mokinių registre praėjusių metų rugsėjo 1-ąją. Tuomet jų registruota daugiau nei 13 tūkstančių.

Ukraina patikėjo mums svarbiausią savo turtą – vaikus. Ir mes jais deramai pasirūpinsime.

Be to, statistiniai duomenys rodo, kad šiuo metu Lietuvoje yra apie 7,5 tūkst. iš Ukrainos atvykusių 6–16 metų asmenų, nelankančių mokyklos.

„Preliminariai planuojama, kad per mokslo metus mokinių skaičius, palyginti su mokslo metų pradžioje užfiksuotu mokinių skaičiumi, palaipsniui gali padidėti iki 2500 mokinių“, – teigiama Švietimo ministerijos rašte.

Jos duomenimis, vieno ikimokyklinuko ir priešmokyklinuko ugdymui vidutiniškai turi būti skiriami 148 eurai per mėnesį, moksleivio – 310 eurų per mėnesį. Anot ministerijos, lėšų poreikis išaugo, nes nuo šių metų sausio įsigaliojo nauji ugdymo reikmių koeficientai.

Pagal Vyriausybės nutarimą, dar 3 mln. eurų trečiadienį skirti Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių ukrainiečių stipendijoms, 890,4 tūkst. eurų – jų studijoms iš dalies kompensuoti ir 174 tūkst. eurų – paremti antrosios pakopos studijų programose studijuojančius ukrainiečius.

„Kadangi karas Ukrainoje nesibaigia ir sulaukiame nemažai kreipimųsi dėl galimybės studijuoti Lietuvoje, prognozuojame, kad ir 2023 metais vėl sulauksime Ukrainos piliečių, ketinančių studijuoti Lietuvoje nuo rugsėjo mėnesio“, – teigia ministerija.

Šiemet dalį studijų kainos planuojama kompensuoti 700 naujų studentų iš Ukrainos.

Švietimo ministerija taip pat prašė lėšų mokyti vaikus iš Ukrainos lietuvių kalbos atostogų metu, jų vasaros stovyklų veikloms organizuoti, tačiau pinigų šioms reikmės trečiadienio nutarimu nenumatyta.

Papildomos lėšos Švietimo ministerijai skirtos iš pasiskolintų pinigų.

Šios ministerijos duomenimis, 2022 metais Lietuvos valstybė atvykusių ukrainiečių švietimui, įskaitant studijas aukštosiose mokyklose ir paramą tyrėjams, jau yra skyrusi beveik 28 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Brudai...

Visiskas dugnas

Visiskas dugnas  portretas
Ukrainos vaikai lietuviams turtas, o saviems vaikams gaila nemokamo maitinimo mokyklose, gaila skirt lesu naujesniems vaistams - tevai turi zemintis, maldaut visuomenes labdaros, nors yra sios salies pilieciai, moka mokescius.

jo jo

jo jo portretas
o serganciam lietuviukui ir milijono nera... zydam 37000000, xaxolam 38000000... tegyvuoja konservatorija
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių