Vasarą – dar vienas svarbus sprendimas Lietuvai

  • Teksto dydis:

Visame pasaulyje šurmulį sukėlęs Ukrainos kariuomenės vado pakeitimas priminė, kad Lietuva vidurvasarį taip pat turės apsispręsti dėl savojo – ką rinksimės?

Šią vasarą Lietuvos laukia dar vienas svarbus sprendimas – teks apsispręsti dėl naujo savo kariuomenės vado. Generolo Valdemaro Rupšio kadencija baigsis liepą, netrukus po naujai išrinkto prezidento priesaikos.

Kariuomenės vadas skiriamas prezidento teikimu, tačiau jo kandidatūrai turi pritarti ir Seimas. Tiesa, jei šalies vadovu liks Gitanas Nausėda, tebesitęsiant prezidento ir Seimo valdančiųjų priešpriešai, kai kurie jau galvoja ir apie bėdas – pavyzdžiui, politinėmis intrigomis apaugusią kariuomenės vado kėdę.

„Norėtųsi, kad šis sprendimas būtų be jokių intrigų, prieš tai gerai išdiskutavus ir tarp institucijų sutarus, nes tai – pernelyg svarbus postas, kad jame būtų intrigos. Todėl reikia kalbėtis ir susitarti“, – laidoje dėmesį atkreips Lietuvos karo istorikas bei politikas Valdas Rakutis.

Nors galimo vado kandidatūra – vis dar nežinoma, neoficialiai kalbama, kad į šią vietą pretenduoja 3-4 kariuomenės sluoksniuose žinomi karininkai, apie kuriuos išgirsime šio pirmadienio „TOP 3“ laidoje.

O kokie kriterijai jiems keliami? Anot ekspertų, labai svarbios kariuomenės vado patirtys, tarnyba NATO struktūrose ir šiuolaikinis požiūris į ginkluotę, strategiją, esančias grėsmes. Taip pat – karo patirtis. Ar turime idealių kandidatų, kurie atitiktų visus kriterijus?

Antroje laidos temoje – Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio antisemitiniai pasisakymai Užgavėnių proga. Tai – jau ne pirmas kartas, tačiau šįkart, neva, politikas prisiminė lietuvių folklorą.

Lietuvoje gyvenantys žydai nuo tokių kalbų šiurpsta. Toks Seimo narys, anot jų, negali būti parlamente, ir už tokias kalbas turi susilaukti teisinės atsakomybės.

„Žmogus yra antisemitas, žmogus yra niekšas, žmogus yra absoliutus melagis. O kitas dalykas, tokios mintys ir idėjos prieš 80 metų atvedė į 300 tūkst. Lietuvos piliečių žudynes. Ir dabar tas pats kartojasi, ir viskas yra gerai? Juk jį girdi visur – nuo ambasadorių iki paprastų žmonių“, – sakė visuomenės veikėjas, Lietuvos žydas Daniel Lupshitz.

Tiesa, nuo tokių kalbų šiurpsta ne tik šalies žydai, bet ir kiti Seimo nariai. „Ar reikėtų jį išmesti? Reikėtų, kad būtų pamoka kitiems, pliurpiant tokius dalykus“, – sakys Seimo narys Kęstutis Masiulis.

Galiausiai paskutiniame dienos reportaže – itin svarbi praėjusios savaitės Kauno „Žalgirio“ pergalė Belgrade prieš „Crvena Zvezda“, ir reto grožio ir įtampos rungtynes apkartinęs vietos fanų elgesys.

Kaip laidoje atskleis rungtynes vietoje stebėjęs lietuvis, kovos pabaigoje į žalgiriečių ir teisėjų galvas ėmė skrieti įvairūs daiktai. Į tai rimtai pažvelgė net pats serbų klubas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kodel niekur

 kodel niekur  portretas
nera skaoiu kiek žydu žuvo uz Vokietija fronte su ginklu rankoje,gal Daniel žino,ar koks kitas žydas? Gal joenezuo,kad edeklaruoja ,kaip manot ,ar žinot ?

As šiurpstu

As  šiurpstu portretas
nuo izraelio žydu,kurie zudo Palestinos Tauta ir vykdo genocida Palestinoje .Laisve Palestinai !

Anonimas

Anonimas portretas
Kasčiūną-už tvarką valstybėje
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių