Ministras apie situaciją Radviliškyje: tokie pasisakymai yra nelogiški

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad Radviliškio rajono savivaldybei yra teikiama visa būtinoji pagalba, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą regione. Ministras taip pat pabrėžia, kad pati savivaldybė privalo pasirūpinti surasti pakankamai medicinos darbuotojų išplitusiam COVID-19 židiniui suvaldyti.

„Nežinau, ką (Radviliškio – ELTA) meras turi galvoje kalbėdamas apie pagalbą. Pagalbą įstaiga ir savivaldybė tikrai gauna. To, ko jie prašė, jie turi arba jiems bus skirta. Buvo prašyta greitųjų testų papildomai skirti, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai įvertino situaciją, pateikė visas reikalingas rekomendacijas, buvo priimti operacijų vadovo sprendimai dėl mobilaus punkto steigimo, tai visa reikalinga metodinė ir kitokia pagalba yra tiekiama. Jeigu savivaldybė įsivaizduoja, kad ministerija suras gydymo įstaigai medikus, tai tikrai taip nebus. Tai yra savivaldybės prievolė, steigėja privalo pasirūpinti rasti žmogiškus išteklius bendradarbiaudami su savo regiono įstaigomis. O daugiau, kažkokios kitokios pagalbos prašymo mes nesame gavę iš savivaldybės“, – teigė A. Veryga.

A. Veryga taip pat sukritikavo Radviliškio rajono mero Antano Čepononio pasisakymus, kad savivaldybė nėra pajėgi pasirūpinti reikalingu skaičiumi personalo, ir teigė, kad tai yra jų tiesioginė atsakomybė.

„Savivaldybė, būdama savo sveikatos priežiūros įstaigų steigėja, privalo pasirūpinti, kad ten būtų reikalingas personalas, ir tokie pasakymai, kad neįmanoma rasti personalo todėl, kad kitose įstaigose dirbantys (medikai – ELTA) yra rizikos grupėje, yra tikrai, na, nelogiški, nes buvimas rizikos grupėje neturi būti kliuvinys personalui dirbti gydymo įstaigose. Ir galiu priminti, kad dažnu atveju, kai buvo siūlomi sisteminiai sprendimai savivaldybėms, buvo sakoma nesikišti, mes viską turime susitvarkę, turime personalą. Tai dabar savivaldybėms, deja, teks pademonstruoti lyderystę ir rasti reikalingą personalą tam, kad pacientais būtų pasirūpinta. To ministerija tikrai negali padaryti“, – sakė ministras.

Pasak A. Verygos, už infekcijų kontrolės pažeidimus Radviliškio ligoninėje, jei ir toliau nebus įgyvendinti NVSC pateikti nurodymai, tektų atsakyti įstaigos vadovui.

„NVSC specialistai fiksavo tam tikrus infekcijų kontrolės pažeidimus ir, kaip suprantu, surašė nurodymus, kuriuos gydymo įstaiga privalėjo ir privalo įgyvendinti. Jeigu jie nebus įgyvendinti, žinoma, kad atsakomybė teks vadovui. Apskritai sprendžiant apie vadovo atsakomybę, kaip jam pavyko ar nepavyko parengti gydymo įstaigą (COVID-19 pandemijai – ELTA), tai gydymo įstaiga turi savo steigėją, tai yra Radviliškio savivaldybė, ji ir turėtų kviestis vadovą, klausti, kaip sekasi valdyti situaciją, ir, jeigu mato reikalą, – reikalauti vadovo atsakomybės“, – sakė jis.

ELTA primena Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį pirmadienio rytą teigus, kad pagalbos iš Sveikatos apsaugos ministerijos savivaldybė dar nesulaukė.

„Sveikatos apsaugos ministras šeštadienį pranešė, jog mums gelbėja situacijos suvaldymui. Tai noriu paminėti, jog tos pagalbos vis dar laukiame. Visa, kas dabar daroma rajone, – mūsų pačių resursais. Ačiū visai plušančiai komandai ir medicinos specialistams“, – žinute feisbuke pasidalino meras.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Kada tas plikius pastips atsibodo tas durniaus snukis

RADVILIŠKIO raj.-senai o k u p u o t a s konservatorių,

RADVILIŠKIO raj.-senai o k u p u o t a s konservatorių, portretas
i š t i k u s rajone PANDEMIJOS potrūkiui, KONSERVATORIAI p a s i r o d ė kaip visada gali "dirbti" tik LIEŽUVIU kaltindami kitus.Tiesiog keista kad rajono MERAS konservatorius n e ž i n o kokios jo funkcijos kovojant su VIRUSU, gelbėjant žmonių sveikatą.--- Nieko naujo iš KONSERVATORIŲ t i k ė t i s ir neverta--jų p r i e d e r m ė ne konkrečius darbus VYKDYTI, o liežuviu malti ir i e š k o t i KALTŲ, --tai matome ir šioje situacijoje

Jeigu ką

Jeigu ką portretas
Tai ministro pasisakymai y jokius rėmus netelpa !!! Virusologai kurie supranta apie virusus sako nereikia karantino kaukių bet veryga juk proto bokštas - ką ten virusologai !
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių