Žada reikalauti PVM mažinimo viešbučiams ir restoranams Pereiti į pagrindinį turinį

Žada reikalauti PVM mažinimo viešbučiams ir restoranams

2009-06-15 18:44
Žada reikalauti PVM mažinimo viešbučiams ir restoranams
Žada reikalauti PVM mažinimo viešbučiams ir restoranams / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas žada inicijuoti diskusijas valdančiojoje koalicijoje dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimo viešbučiams ir restoranams.

Tai jis pranešė pirmadienį po susitikimo su Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Evalda Šiškauskiene.

„Matome, kad ne visi įstatymai, kuriuos priėmėme gruodį, davė lauktų rezultatų. Dabar reikia juos arba keisti, arba net naikinti ir priimti naujus, - sakė A.Valinskas. - (...) Vyriausybė, deja, užima kol kas pasyvią poziciją. Seimas ir Ekonomikos komitetas imsis iniciatyvos, kad problemos būtų sprendžiamos nedelsiant."

Parlamento pirmininkas tvirtino PVM lengvatų grąžinimą viešbučiams ir restoranams klausimą kelsiąs trečiadienį per koalicijos lyderių pusryčius.

E.Šiškauskienė savo ruožtu tvirtino, kad kol viešbučiai ir restoranai negaus raštiško pažado mažinti mokesčių, tol jie neatšauks suplanuotų protesto akcijų.

Numatyta birželio 29-ąją, kai Vilniuje vyks Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės asamblėjos vasaros sesija, nuo 22 iki 24 val., viešbučiuose ir restoranuose išjungti elektrą. Tą patį numatoma padaryti ir Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimo iškilmių išvakarėse, liepos 5-ąją.

„Mūsų sektorius nori mažiausiai tų akcijų daryti. Jeigu Vyriausybė reaguos į mūsų norus, bus supratimas dėl PVM, turizmo strategijos... Mūsų sektorius toks - kad pirmiausia pažeidžia savo klientų teises, o tik po to prisibeldžia iki Vyriausybės", - pirmadienį kalbėjo E.Šiškauskienė.

Anot jos, asociacijos tikslas - kad PVM būtų turizmo sektoriaus įmonėms būtų ne didesnis kaip 10 proc. „Kaip yra 20 Europos Sąjungos šalių. Tai mums leistų konkuruoti, - tvirtino asociacijos vadovė. - Niekas nežiūri į PVM. Žiūri, ar važiuoti į šalį už 100 šalį, ar važiuoti į nežinomą šalį už 200 litų. Dabar turime išsižadėti verslo klientų, kurie nenori važiuoti su persėdimu."

E.Šiškauskienės teigimu, Europoje restoranams PVM mažinamas iki 5 proc. Taip esą siekiama suaktyvinti vartojimą ir sustabdyti darbuotojų atleidimą.

Nuo šių metų pradžios viešbučiams ir restoranams taikomas 19 proc. PVM tarifas.
A.Valinsko skaičiavimu, Lietuva dėl to, kad yra sunkiai pasiekiama, dėl didelių mokesčių, įvaizdžio strategijos nebuvimo kasdien praranda per 3 mln. litų.

„Paskaičiavome, kad „Vilnius - Europos kultūros sostinė" ir Tūkstantmečio projektai turėjo akumuliuoti 1,2 mlrd. litų per šiuos metus. Dabar per mėnesį negauna per 100 mln. litų. Padėtis tragiška", - sakė politikas.

Anot jo, Vilnių užsieniečiai gali pradėti laikyti Rygos priemiesčiu.

„Kiek teko vykti oficialių vizitų - per Rygą. Ir išrinktoji prezidentė „pasigyrė", kad į Lietuvą grįžo per Rygą.  Įsivaizduokite, kaip atrodo kultūros sostinė, į kurią reikia atskristi į Rygą, ir dar važiuoti daugiau kaip 300 kilometrų. Tai daugiau negu juokinga", - piktinosi Seimo pirmininkas.

Jis prognozavo, kad jeigu niekas nesikeis, "greit būsime toks užkampis, kuriuo dabar lengvai tampama".

Pasak E.Šiškauskienės, Lietuvos kurortai,atidirbs šį sezoną, planuoja užsidaryti.
Jos duomenimis, turizmo sektoriuje šiemet jau atleista per 10 tūkst. žmonių. „Ir tai dar ne pabaiga", - sakė ji.

2008 m. atvykstamasis turizmas sudarė 5,5 proc. viso Lietuvos eksporto, iš jo gauta 3 mlrd. litų pajamų.

Prognozuojama, kad užsienio svečių skaičiui sumažėjus 5 proc., Lietuva šiemet jau negavo 312 mln. litų eksporto pajamų. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra