Apskrities reforma: kauniečiams reikia ligoninių

Socialinių reikalų departamento direktoriaus Gedimino Jankaus teigė, kad visos mieste veikiančios gydymo ir slaugos įstaigos, priklausančios apskrities viršininko administracijai, yra reikalingos miestiečiams.

"Tos įstaigos ne vienus metus vykdė visos apskrities gyventojų globos, slaugos funkcijas. Bet kauniečiai jose taip pat geranoriškai aptarnaujami - randa vietos, personalo dėmesio ir atjautos. Šiuo atveju tik formaliai pasikeistų priklausomybė", - tikino G.Jankus.

O.Balžekienės nuomone, KAVA pavaldžios gydymo įstaigos nėra blizgančios ir sutvarkytos. Perdavus slaugos ligonines savivaldybei, reikės investicijų į jų aplinką, ir į tiesioginį darbą - pacientams priežiūrėti, gydyti, maitinti, slaugos priemonėms pirkti. "Visos šitos paslaugos skirtos gyviems žmonėms - vaikams, seneliams, kurių gyvenimas ir šiaip dabar negerėja", - sakė apskrities viršininkė.

G.Jankus supranta, kad, nesant aiškaus finansavimo modelio, gali kilti problemų dėl gydymo ir slaugos įstaigų išlaikymo. Socialinių reikalų departamento direktorius neatmeta galimybės, kad dėl lėšų trūkumo kai kurios gydymo įstaigos ateityje gali būti sujungtos.

Savivaldybė tikėjosi tapti Kauno apskrities ligoninės steigėja, bet ši gydymo įstaiga greičiausiai atiteks Sveikatos apsaugos ministerijai. "Gal Apskrities ligoninė ir turi kažkokių interesų ministerijoje, bet mums atrodo racionaliau priklausyti savivaldybei", - savo ketinimų neslėpė Krikščioniškųjų gimdymo namų direktorius Kęstutis Stankaras.

Krikščioniškieji gimdymo namai kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, prašydama tapti gimdymo namų steigėja. Finansiškai šie gimdymo namai išsilaiko iš Ligonių kasų skiriamų lėšų, todėl visiškai nepriklausomi nuo apskrities ligoninės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių