Kailialupys atsipirko piniginėmis baudomis

Į griovį Aleksote 20-ies gyvūnų liekanas sumetęs kailialupys baudžiamosios atsakomybės išvengė, bet buvo nubaustas piniginėmis baudomis.

Pirko iš medžiotojų

Lapkričio viduryje Aleksoto mikrorajone netoli Technikumo gatvės esančiame griovyje rastos gyvūnų liekanos pirmiausia palaikytos šunų. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai – ne smurtaujančų prieš gyvūnų žmonių, o kailialupio darbas.

Paaiškėjo, kad griovyje rastos gaišenos –12 mangutų, 7 lapių ir 1 bebro. Praėjus parai po kraupių radinių, Kauno policija nustatė asmenį, kuris sumetė gyvūnų kūnus į griovį. Paaiškėjo, kad 43-ejų kailialupys gyvena netoli žvėrių kapavietės.

Tyrėjai netrukus išsiaiškino, kad vyras pirkdavęs gyvūnus iš medžiotojų. Nulupęs kailius, jis kūnus veždavo į miškus ir užkasdavo. Tačiau sugedo jo mašina, todėl vyras nesivargino ir sumetė gyvūnų liekanas tiesiai į upelį, esantį visai netoli jo namų. Keturkojai ten mirko maždaug mėnesį, kol juos aptiko praeiviai.

Piniginė bausmė

Kauno maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kailialupiui skyrė 500 litų administracinę baudą už veterinarijos reikalavimų nesilaikymą.

Dar 300–1000 litų baudą už aplinkos teršimą kailialupiui ketina skirti Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, gavusi policijos duomenų.

Jam gresia ir 500–1000 litų nuobauda už nelegalaus kailialupystės cecho įkūrimą savo valdoje.

Ekspertai patvirtino, kad keturkojai buvo nušauti iš medžioklinio šautuvo. Todėl byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnais artimiausiu metu bus nutraukta.

Vieta dezinfekuota

Kauno miesto maisto ir veterinarijos tarnybos vedėjo pavaduotojas Albinas Liaudanskas „Kauno dienai“ pasakojo, kad kiek anksčiau netoli šios vietos buvo aptikta 17 šunų stipenų. Tąsyk kailiai taip pat buvo nudirti, tačiau likučiais atsikratyta iš karto.

Bendrovė „Dezinfa“ dezinfekavo nudirtų šunų  kapaviete tapusį griovį. Žinių, kad kas nors būtų susirgęs ūmia užkrečiamąja liga iki šiol negauta.

„Toks neatsakingas elgesys su gyvūnų gaišenomis gali turėti skaudžių pasekmių, sukelti užkrečiamųjų ligų protrūkius“, - perspėjo A.Liaudanskas.

Pakraupo nuo vaizdo

„Negaliu atsigauti. Žiauru. Tokio vaizdo dar nebuvau mačiusi“, - sunkiai rinkdama žodžius kalbėjo  prie gyvūnų kapavietės atskubėjusi Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos specialistė Lolita Grėblikienė.

Pasak jos, po tokių įvykių paprastai padaugėja gyventojų skambučių, pranešančių apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų nepriežiūrą.

„Pasitaiko, kai skambina ir praneša apie dingusius šunis“, - pridūrė L.Grėblikienė.

Tačiau šią visuomenės bėdą greitai, stipriai atšalus orams, nustelbė kita – šiomis dienomis visi susirūpinę žiemoti Lietuvoje likusiais paukščiais.

„Tai vienoje, tai kitoje vietoje gulbės prišalo, rūpinasi gyventojai“, - džiaugėsi specialistė.

Visgi gyvūnų globos organizacijos kasmet stebi besikartojantį reiškinį, kai žmonių lesinami paukščiai įpranta prie nuolat gaunamo maisto ir neskuba išskristi į šiltesnius kraštus. Todėl gyventojai raginami dar kartą nedaryti paukščiams meškos paslaugos. 


Šiame straipsnyje: smurtas prieš šunispipiras

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių