Nepasiruošusius kaitrai klaipėdiečius ir miesto svečius baudė saulė. Medikai skubėjo į pagalba tiesiog gatvėje alpusiems žmonėms.
Klaipėdos greitosios pagalbos medikams ilgasis savaitgalis buvo itin intensyvus. Tomis dienomis gerokai šoktelėjo iškvietimų skaičius.
Kaip pasakojo Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė, pavojų poilsiautojų sveikatai bei gyvybei kėlė vabzdžių įgėlimai, sukeldavę alergines reakcijas.
Nuo širšių ir bičių įgėlimų nukentėjo gana daug žmonių. Vienai moteriai išsivystė anafilaksinis šokas. Ji buvo skubiai išvežta į ligoninę. Vabzdys moteriai įgėlė poilsiaujant prie upės, tačiau greitosios pagalbos medikai buvo iškviesti jai grįžus namo.
Poilsis prie jūros apkarto dviem žmonėms. Medikų pagalbos skirtingu metu prireikė jūroje skendusiam aštuoniolikmečiui ir 42 metų moteriai. Jie abu buvo nuvžeti į ligoninę. Pasak N.Dambrauskienės, sunkesnė buvo vaikino būklė.
Saulė egzamino nepasiruošusius kaitrai. Greitosios medikai į pagalbą skubėjo trims šilumos smūgį patyrusiems žmonėms. Dėl karščio blogiau jautėsi vyresnio amžiaus žmonės.
Poilsio dienomis greitosios pagalbos darbuotojai sulaukė daug iškvietimų dėl viešose vietose alpusių įvairaus amžiaus žmonių.
Medikus stebino kai kurių nualpusių žmonių pasiteisinimas, kad jie poilsio dienomis tvarkė neatidėliotinus reikalus.
N.Dambrauskienė atkreipė dėmesį, kad išvengti sveikatos bėdų karštomi dienomis padeda tinkamas pasirengimas.
Jei planuojama ilgiau būti lauke, reikėtų apsirūpinti galvos apdangalu, nestovėti saulėje ir gerti kuo daugiau skysčių. Ypač atsargūs turėtų būti gatvės prekiautojai.
Greitosios pagalbos atstovė priminė, kad saulėtomis dienomis prakaituojama labiau, tad ir skysčių turėtų būti suvartojama daugiau. Tačiau juos reikėtų gerti be ledukų.
Atsivėsinti bei atgauti jėgas patariama užsukus į prekybos centrą, kur veikia kondicionieriai.
Vakarais, žmonėms grįžus nuo vandens telkinių, greitosios medikams padaugėdavo iškvietimų dėl karščiuojančių vaikų. Dažniausiai sveikata sušlubuodavo vaikams iki aštuonerių metų. Jiems sukildavo temperatūra dėl perkaitimo saulėje.
Per ilgąjį savaitgalį neišvengta įvairaus pobūdžio traumų. Dažniausiai kentėjo galvos ir galūnės. N.Dambrauskienės teigimu, pusę traumų įvyko žmonėms, apsvaigusiems nuo alkoholio.
Užregistruoti pavieniai atvejai, kai alkoholio ir narkotinių medžiagų perdozavimai nugramzdino į komos būseną. Šiems asmenims greitąją pagalbą viešose vietose iškvietė praeiviai.
Naujausi komentarai