Projektas „Unikali Lietuvos iniciatyva – pasaulinis Gintaro kelias“ pradėtas kurti siekiant, kad Lietuva išsiskirtų, taptų dar unikalesne, sulauktų dar daugiau turistų.
„Pamatėme, kad Lietuvai iš tiesų sunku išsiskirti pasaulyje. Konkurentai tokie pat gražūs, švarūs, bet mes turime unikalų dalyką – gintarą“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Valstybinio turizmo departamento (VTD) prie Ūkio ministerijos direktorė dr. Raimonda Balnienė.
Praėjusių metų spalį, atsižvelgiant į tai, kad esame Pasaulinėje turizmo organizacijoje (PTO), o jie buvo geranoriškai nusiteikę padėti, ir buvo iškelta idėja sukurti Gintaro kelią.
„Taigi šitą beprotišką idėją ir iškėliau. Pasiūliau jiems padėti mums tapti iniciatoriais ir sukurti Gintaro kelią, kad Lietuva būtų žinomesnė, – teigė dr. R.Balnienė. – Turime Baltijos jūrą, kuri unikali ir meta gintarą. O meta jį į Lietuvos krantus, truputį į Kaliningrado ir Latvijos, iki Ventspilio. Turime gintarą ne tik kaip akmenį, bet ir tautosaką, ir daug kitų puikių dalykų.“
Šį Lietuvos pasiūlymą šalys palaikė, šiandien projekte yra jau 12 Europos šalių. VTD direktorės teigimu, bus siekiama, kad tai būtų tematinis, modernus kelias ir kad jis būtų gyvas, o ne biurokratinis. Pasak jos, šio projekto labai laukia ir verslas, nes sulaukia daug klausimų iš įvairių šalių, ką galima padaryti su gintaru Lietuvoje, taip pat ir kitose šalyse.
„Mes su kitomis šalimis nekonkuruosime, tik papildysime viena kitą. Gintaro tema tinka visoms religijoms, kultūroms, visiems žemynams, jokio antagonizmo, neigiamo atspalvio nėra“, – sakė dr. R.Balnienė.
Tikimasi, kad šiam keliui sukurti užteks kelerių metų. Konkretaus maršruto nebus. VTD direktorės teigimu, siekiama suteikti progą prisijungti kiekvienai su gintaru susijusiai šaliai ir siūlyti viską, ką ji turi. Visame pasaulyje yra 250 rūšių gintaro, kviečiami ekspertai iš visų šalių jungtis prie šio projekto.
„Dabar yra daugiau kultūriniai projektai, kaip keliai, sukurti gintaro, arba archeologiniai dalykai. Siūlysime turistams visus kitus produktus. Turime SPA – tai ir gintaro saunos, gintaro masažas, gintaro kosmetika. Mūsų gintaras pats seniausias, jis turi 8 proc. gintaro rūgšties. Kitų šalių siekia vos 1 proc. Gintaro rūgšties vartojimas beribis: ir medicinoje, ir kitose pramonėse, taip pat ir kulinarijoje. Jau dabar galime pasiūlyti obuolių sūrį, gintaro arbatą, saldainius, trauktinę. Turime ir gintaro muziejus, gintaro dizainą. Visiems turizmo produktams inovatyviai panaudotas gintaras bus įdomus“, – dėstė direktorė.
Kuriama bus virtualioje erdvėje. Iš pradžių planuojama inventorizuoti tai, ką turi Europos šalys, paskui - ir pasaulio. „Amber road“ (Gintaro kelias - angl.) bus sukurtas kaip turizmo prekės ženklas ir taip propaguojamas, o kiekviena šalis turistams galės siūlyti savo produktus.
Veiksmų planą, kaip sukurti pasaulinį turistinį Gintaro kelią, antradienį Vilniuje aptaria Europos Komisijos, PTO atstovai ir turizmo vadovai bei gintaro ekspertai iš 13 šalių.
Naujausi komentarai