Pereiti į pagrindinį turinį

Senoji prieplauka vadinsis Uosto krantine

2009-11-26 19:37
Senoji prieplauka vadinsis Uosto krantine
Senoji prieplauka vadinsis Uosto krantine / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Politikams pritarus daliai Nemuno kranto Senamiestyje bus suteiktas Uosto krantinės pavadinimas. Iki šiol ji neturėjo jokio vardo.

„Krantinės dalis nuo Vytauto didžiojo tilto iki Santakos parko iki šiol niekaip nebuvo vadinama. Šioje vietoje buvo senoji Nemuno prieplauka, todėl logišką ją pavadinti Uosto krantine“, - argumentus išsakė savivaldybės Pavadinimų sumanymo ir įamžinimo komisijos pirmininkas Stasys Žirgulis.

Šiam siūlymui ketvirtadienį pritarė miesto taryba.

Uosto vardą suteikti būtent šiai vietai pasiūlė istorikas Aleksandras Vaškelis. Nemuno krantinė kitapus tilto palei Karaliaus Mindaugo prospektą taip pat pavadinta kunigaikščio vardu. Siūlyta šį pavadinimą suteikti ir iki Santakos besitęsiančiam Nemuno krantui. Vis tik sutarta, kad Uosto vardas tiks labiau, ne XVI- XX a. čia veikė miesto uostas. Suteikus pavadinimą krantinei, miestiečiams bus lengviau susigaudyti, apie kurią vietą kalbama. Juolab, kad senosios Nemuno prieplaukos vietoje vyksta nemažai renginių, o miestiečiai mėgsta šalia įrengto amfiteatro erdvę.

Pasak S.Žirgulio, pavadinimas turi būti artimas tai vietovei semantine prasme, todėl ieškant pavadinimų naujoms gatvėms, aikštėms, tiltas, būtina atsižvelgti, kas yra aplink, kas toje vietoje buvo seniau. „Šioje vietoje buvo senoji Nemuno prieplauka, todėl Uosto pavadinimas visiškai tinkamas“, - įsitikinęs žinomas Kaune skulptorius.

Deja, ne apie visus siūlomus pavadinimus jo nuomonė tokia teigiama. Anot S.Žirgulio, Pavadinimų sumanymo ir įamžinimo komisija gauna ir visiškai naivių pasiūlymų. Kaip pavyzdį jis įvardijo vieno kauniečio norą Panemunės tiltui suteikti poeto Bernardo Brazdžionio vardą. „Ką bendro turi B.Brazdžionis ir šitas tiltas? Negi nėra tinkamesnių būdų tokiam žmogui pagerbti?“ - stebėjosi S.Žirgulis.

Jo manymu, geriausia, kai tiltams pavadinimai suteikiamai nurodant tam tikrą kryptį, o gatves derėtų vadinti gamtos reiškinių, medžių ir panašiais vardais.

„Pseudopatriotizmas veda prie to, kad visą savo istoriją bandome įmažinti gatvių pavadinimuose, lyg neturėtume kur tos istorijos surašyti“, - kritiškai apie žmonių pavardėmis vadinamas gatves atsiliepė Pavadinimų sumanymo ir įamžinimo komisijos pirmininkas.

Jis apgailestavo, kad kol kas atgarsio nesulaukia siūlymas ant kiekvienos žmogaus pavarde pavadintos gatvės pirmojo namo būtų įrengta informacinė lentelė apie tą žmogų. „Tada tikrai šviestume visuomenę, supažindintume su istorija. Paklauskit, pavyzdžiui, K.Škirpos gatvėje žmonių, kas jis toks buvo, tai gal kas penktas ir atsakys. Laikai keičiasi, žmonės užsimiršta“, - įsitikinęs S.Žirgulis.

Anot jo, informacinę lentą su visa istorijos ir raidos vizualizacija reikėtų įrengti ir prie daug diskusijų sulaukiančio Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų