Vaikų ir paauglių, vartojančių alkoholį, skaičius kasmet auga, tikina Kauno apskrities priklausomybės ligų centro specialistai. Centro stacionare 14-17 metų amžiaus vaikų šiemet buvo gydoma trečdaliu daugiau nei pernai. 20-25 procentais daugėjo ir sergančių suaugusiųjų.
Paaugliams išgerti yra normalu
Kaip portalui pasakojo Kauno apskrities priklausomybės ligų centro direktorius Tautvydas Zikaras, šiemet eglutės įžiebimo šventėje Rotušės aikštėje, policijos duomenimis, pastebėta labai daug girtaujančių vaikų ir paauglių. „Panašu, kad girtavimas tampa ne tik suaugusiųjų žmonių laisvalaikio praleidimo forma, bet ir jaunuolių, kurie dar net mokyklų nebaigę", - aiškino T.Zikaras.
Kauno apskrities priklausomybės ligų centro specialistai šiemet daug bendravo su trijų Kauno mokyklų - Masiulio, Jaunimo ir P.Eimučio - moksleiviai.
„Man pačiam yra tekę kalbėti su vaikais. Po pokalbių supratau, kad jaunimas mėgsta girtauti. Nors jie tikina, kad geria tik lengvus gėrimus - sidrą, alų, kokteilius, tačiau išgerti vieną-du kartus per savaitę jiems atrodo normalu", - pasakojo T.Zikaras.
Nepilnamečiams, piktnaudžiaujantiems alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis bei kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis, specializuotą medicinos pagalbą teikia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio priklausomybės ligų centrai, kuriuose yra įsteigti specialūs vaikų skyriai.
Nuo 2007 metų kovo mėnesio Kauno priklausomybės ligų centre veikia 10 vietų ilgalaikės psichoterapinės reabilitacijos skyrius vaikams ir paaugliams.
Alkoholizmas - kaip alergija
Daugiau kaip 10 metų pacientus namuose nuo ilgalaikio alkoholio vartojimo ir esant sunkiam pagirių sindromui gydantis kaunietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) tikina, kad alkoholizmas tampa vis didesne žmonių rykšte.
„Pacientų kasmet daugėja - kviečia ir nuolatiniai pacientai, atsiranda ir naujų. Nebūtinai visi pasiekę liepto galą. Kai kuriems medikamentų reikia profilaktiškai - prieš išvažiuojant į svarbią konferenciją užsienyje. Gydosi įvairiausių profesijų ir išsilavinimų žmonės", - portalui pasakojo gydytojas.
Pasak jo, gydymo nuo ilgalaikio alkoholio vartojimo dažniau prireikia po Kalėdų, Naujųjų metų švenčių, Velykų. Nemažą įtaką turi Mėnulio fazė - per pilnatį padaugėja vartojančiųjų alkoholį.
Kvalifikuota gydytojo pagalba namuose kainuoja apie 300 litų. Pasak kalbinto kauniečio, ši suma jo pacientams nėra didelė.
„Paciento organizmą pirmiausia reikia detoksikuoti - pastatome lašinę, paskui raminančiųjų medikamentų prireikia", - pasakojo gydytojas.
Pasak jo, dažniausiai alkoholį vartoti pradeda žmonės, prispirti finansinių bėdų. „Didžioji dalis pacientų iš tiesų serga alkoholizmu, jų organizme alkoholis sukelia taip vadinamą alergiją. Tokiems žmonėms, sakoma, vienos taurelės per daug, o šimto - per mažai. Tačiau, jeigu pats žmogus nenori pasveikti, jam niekas nepadės", - aiškino gydytojas.
Naujausi komentarai