Vėliavos niekintoją pamaloninusiai prokurorei gresia tarnybinė nuobauda Pereiti į pagrindinį turinį

Vėliavos niekintoją pamaloninusiai prokurorei gresia tarnybinė nuobauda

2011-03-10 15:53
Vėliavos niekintoją pamaloninusiai prokurorei gresia tarnybinė nuobauda
Vėliavos niekintoją pamaloninusiai prokurorei gresia tarnybinė nuobauda / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Prokurorės reverensas Valstybės vėliavą išniekinusiam vilniečiui, atsisuko prieš ją pačią – Vilniaus miesto apylinkės prokurorei Alai Petrenko gresia drausminė nuobauda.

Kokia ji bus, paaiškės po atlikto tarnybinio patikrinimo.

A.Petrenko į kolegų nemalonę pateko po baudžiamosios bylos nagrinėjimo Vilniaus miesto 4-osios apylinkės teisme. Užuot kaltinusi už Valstybės vėliavos išniekinimą teisiamą Ričardą Brazevičių ir pasiūliusi šiam bent minimalią bausmę, prokurorė teisme ėmėsi advokato vaidmens – pasiūlė teisiamąjį išteisinti. Esą jis gailisi dėl savo poelgio ir Valstybės vėliavos savininkui sutinka atlyginti padarytus nuostolius 75 litus, todėl jį bausti nėra prasmės.

Bylą nagrinėjęs teismas pakluso prokurororei ir 2011 m. kovo 7 d. 18-ametį Naujosios Vilnios gyventoją atleido nuo baudžiamosios atsakomybės.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad šių metų vasario 18-osios naktį neblaivus R.Brazevičius viešoje vietoje, nuo vieno namo sienos sostinės Genių gatvėje, nuplėšė Lietuvos valstybės vėliavą su gedulo ženklu (mirus tautos dainiui Justinui Marcinkevičiui, Vyriausybė paskelbė dviejų dienų gedulą – red.past.). Ištraukęs iš laikiklio vėliavą, R.Brazevičius nešdamas gatve ja mojavo, o vėliau kitų asmenų akivaizdoje ją sudraskė.

R.Brazevičius buvo sulaikytas. Jam pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 127 straipsnį. Vasario 28 d. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorė A.Petrenko kreipėsi į Vilniaus miesto 4-ąjį apylinkės teismą su pareiškimu šią bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka.

„Teismo prašydama atleisti kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės BK 38 str. pagrindu (šalims susitaikius – red.past.)  prokurorė neįvertino to, kad nusikaltimo objektas buvo vėliava ne kaip materialus daiktas, bet kaip nepriklausomos demokratinės valstybės simbolis. Todėl jos išniekinimas vertintinas ne kaip konkretaus materialaus daikto sugadinimas, bet kaip valdžios ir valdymo institucijų autoriteto sumenkinimas“, - teigiama Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pranešime spaudai.

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Eugenijus Papučka šį nepagrįstą ir neteisėtą nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Už valstybės simbolių išniekinimą įstatyme numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra