Vilniuje pristatytas trijų šalių moksleivių paveikslas Žalgirio mūšiui paminėti

Vilniuje antradienį atidarytoje parodoje pristatytas Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos menų mokyklų auklėtinių nutapytas paveikslas, skirtas Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai paminėti.

Vilniaus dailės akademijos "Titaniko" salėje demonstruojamas paveikslas nutapytas vasarą, likus maždaug savaitei iki mūšio sukakties, per bendrą edukacinį projektą "Žalgiris 2010".

Paveikslo pristatyme dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, projekto dalyviai, Lenkijos ir Baltarusijos ambasadų Vilniuje atstovai.

"Spontaniškas meniškai nusiteikusių jaunų žmonių iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos sumanymas sukvietė mus šiandien pažvelgti į tai, kaip jauni žmonės gali žvelgti į pačius rimčiausius istorinius įvykius, suvienijusius tris tautas. (...) Žinau, kad iš tarptautinio projekto mes daug pasisėmėme. Lietuvaitės sakė, kad labiausiai patiko bendravimas ir draugystė", - susirinkusiems sakė G.Steponavičius.

Lietuvos moksleivių vadovė projekte sostinės M.K.Čiurlionio menų gimnazijos mokytoja Inga Talmantienė po pristatymo džiaugėsi paveikslo sukūrimą organizavusių lenkų organizavimu.

"Visų pirma, viskas buvo labai gerai iš lenkų pusės organizuota ir finansuota. Kai mes atvažiavome, jau buvo paruošta drobė, tai buvo Balstogės kraštotyros muziejuje. (...) 15 žmonių, penki iš Minsko - penki iš Vilniaus ir penki iš Lenkijos - išrinko eskizą, kuris atrodė labiausiai atspindintis tą įvykį ir mėgino realizuoti šioje didelėje erdvėje", - BNS sakė I. Talmantienė.

Nors paveikslas yra gana abstraktus, tačiau jame matyti centrinės Jano Mateikos "Žalgirio mūšis" scenos motyvai. Paveikslas kiek yra šiek tiek mažesnis už J.Mateikos kūrinio matmenis, nes, pasak mokytojos, Balstogės kraštotyros muziejuje nebuvo pakankamai didelės sienos.

"Lenkai baltarusius pakvietė anksčiau ir jiems pasakė, kad reikia daryti eskizus, Baltarusiai atsivežė gatavą eskizą, o vėliau mes visi darėme bendrus eskizus. Tačiau tam praktiškai nebuvo laiko, todėl kaip pagrindą mes paėmėme baltarusių eskizą. Įsižiūrėjus matysite, kad tas eskizas yra darytas pagal J.Mateikos paveikslą", - pasakojo I. Talmantienė.

Baltarusijos moksleivių grupės vadovas pristatymo metu sakė, jog pamatęs drobę netikėjo, kad per kelias dienas pavyks nutapyti tokį didelį paveikslą.

"Mane šis projektas stebina nuo pradžios iki pabaigos. (...) Kai atvažiavome ir pamatėme tokių matmenų drobę, o mes jai galėjome skirti keturias dienas, aš pabalau ir ir pamaniau, kad ir per mėnesį nepavyks visko pabaigti. Galų gale mums pavyko viską padaryti per tris dienas", - sakė Minsko valstybinės menų mokyklos pedagogas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių