Žiema Kaune: rytą vairuotojus pasitiko snieguotos įkalnės (papildyta)

Antradienio naktį siautusi pūga Kaune įkalnes, viadukus ir tiltus pavertė čiuožyklomis. Rytinio eismo piko metu mieste susidarė spūstys.

"Po 8 val. ryto Parodos gatvės įkalnė atrodė lyg ir jau barstyta, bet panašu, kad tik druska, kurios veiksmingumas esant žemesnei nei 10 laipsnių šalčio oro temperatūrai kažin ar pakankamas", - rašo mums skaitytojas Pranas.

Pasak jo, automobiliai, judantys pirmąja juosta, čiuožinėjo ledu. Dėl slidžios dangos ir įkalnėje įvykusios avarijos susidarė transporto spūstis, kuri nusidriekė iki K.Petrausko gatvės, Vydūno alėjos. Avarijų buvo ir daugiau, tačiau Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apie Kaune avarijose nukentėjusius žmones duomenų neturėjo.   

Skaitytojas Juozas pasakojo, jog apie 9 val. dar nebuvo nuvalytas Aleksoto tiltas.

"Ką šnekėti apie Karaliaus Mindaugo prospektą, ten juostos - tai balto sniego ruožai", - piktinosi kelininkų darbu portalo skaitytojas.

Miesto politikams nutarus milijoninės vertės užsakymas miesto gatvėms valyti ir barstyti be konkurso buvo atiduotas "Kauno švarai". Jos atstovai tąkart tikino, kad žiemos kauniečiams bijoti tikrai nereikėsią.

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis priekaištų „Kauno švarai“ neturėjo. Tarnautojo teigimu, bendrovės specialistai naktį apžiūrėjo visas įkalnes. Pasitarus nuspręsta po 7 val. pradėti barstyti šešias pavojingiausias vietas, kurios yra Parodos, Žemaičių, Varnių, Kėdainių, Romainių gatvėse ir Šiaurės prospekte. Visas kitas įkalnes pradėta barstyti nuo 9.30 val.

„Buvo įvairių pasiūlymų. Kai kas siūlė berti net visas miesto gatves, tačiau priminsiu, kad tai savivaldybei kainuoja apie 50 tūkst. litų. Be to, barstyti visų gatvių nebuvo jokio reikalo“, – kalbėjo A.Pakalniškis.

Antradienį kritulių nenumatoma, todėl visų Kauno gatvių barstyti nesirengiama.      

Gal turite nuomonę apie Kaune dirbančius kelininkus ir norite ja pasidalinti su visais portalo skaitytojais, galbūt matėte avarijų ar patekote į labai neišvažiuojamus kelio ruožus? Kviečiame rašyti komentarus arba laiškus redakcijai elektroniniu paštu portalas@kaunodiena.lt.

Padėtis Lietuvos keliuose:

Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis, 6 val. ryto snyguriavo ir pustė Kauno ir Vilniaus apskrityse, taip pat atskiruose Utenos, Marijampolės ir Alytaus apskričių rajonuose. Čia kelių dangos valomos, pavojinguose ruožuose barstomos.

Likusioje Lietuvos dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia sausos, tačiau taip pat pusto pažeme, todėl vietomis susidarę nežymus sniego liežuviai. Tikėtina, kad iki pietų šių sniego liežuvių neliks.

Rajoninių kelių būklė - permaininga. Šiaurinėje Lietuvos dalyje šie keliai šiek tiek padengti pripustytu ir prispaustu sniegu, vietomis apledėję. Eismo sąlygos neblogos.

Pietinėje šalies dalyje šie keliai taip pat padengti pripustytu ir prispaustu sniegu, provėžoti. Gali būti slidu. Eismo sąlygos patenkinamos. 

Orų prognozė:

Antradienį Lietuvoje kritulių nenumatoma. Oro temperatūra dieną Kaune - apie 10 laipsnių šalčio. Orai dar labiau atšals: trečiadienio naktį Kaune temperatūra nukris iki 17, ketvirtadienio naktį - iki 18 laipsnių šalčio, dienomis 8-11 laipsnių šalčio. 

Antradienį, 13 val., portalo kaunodiena.lt forume viešės "Kauno švaros" Miesto valymo skyriaus viršininkas Darius Visockis.

Apie miesto valymą, barstymą žiemos metu gali pateikti klausimus jau dabar.


Šiame straipsnyje: žiema

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių