Pereiti į pagrindinį turinį

7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai

2011-07-13 14:42
7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai 7 keisčiausi gyvūnų dauginimosi ritualai

Galite manyti, kad gyvūnų dauginimasis – paprastas dalykas. Tačiau gyvūnų pasaulyje laimi stipriausi patinai. O kartais jie savo pranašumą turi parodyti ne dydžiu, o kovos menu.

Gyvūnų dauginimosi ritualai ne ką paprastesni nei žmonių. Gyvūnai turi nepamirši apgaudinėti, kad galėtų patenkinti savo instinktą. Kartais pasitelkiamas net šantažas.

7. Skarpionmusės – romantika ir apgaulė

Skarpionmusės negali pasigirti gražia išvaizda. Jos greičiau gąsdina, tačiau turi ir romantiškų detalių. Per dauginimosi laikotarpį patinėliai suranda „sultingiausią“, skaniausiai atrodantį vabalą, kurį sugauna. Patelėms tokie vabalai pateikiami kaip šokolado dėžutės moterims. Skarpionmusių patelės nuodugniai apžiūri dovaną ir nusprendžia, ar ji pakankamai gera. Tačiau ką daryti silpniems musių atstovams, kurie negali pagauti įspūdingų vabalų-dovanų. Jie kartais apsimeta patelėmis ir priima dovaną iš stipriųjų konkurentų ir ją perdovanoja patelėms.

6. Kalmarai apvaisina pateles joms nežinant

Kalmarų dauginimosi ritualas gana aršus, tačiau labiausiai nuo jo kenčia kalmarų patinai. Kalmarų patelės yra daug didesnės už patinėlius. Kalmarai „apsiginklavę“ ne pačiai švelniausiomis kūno dalimis – aštria burna, dantuotu liežuviu.

Pamiršus nešvelnius šių gyvių glaustymusis, galima paminėti, kad kai kurios rūšies kalmarai savo spermą laiko strėlės formos ataugose. Kalmarai gali visai netikėtai savo spermą išleisti ant patelių, nesulaukus jų sutikimo.

Patelė gali net nepastebėti, kad buvo apvaisinta. Vienintelis įrodymas – iš jos kūno kyšančios „strėlytės“. Šios strėles įsikimba į patelės odą ir vėliau, išleisdamos specialią medžiagą, įsiskverbia į patelę.

5. Vandens čiuožikai šantažuoja pateles

Tikriausiai kiekvienas esate matę ant ežerų „šokančius“ vandens čiuožikus. Šie vabzdžiai neturi jokių partnerio pritraukimo ritualų. Vandens čiuožikas vos pamatęs patelę plaukia prie jos ir užlipa. Jei patelė yra nepasirengusi šiam procesui, ji gali užblokuoti dauginimąsi savo „genitalijų skydu“. Patinėliai nesivargina ir greit puola prie kitos patelės.

Didžiausias vandens čiuožiko priešas – vabalas dusia. Jei užsispyręs čiuožikas neatstoja nuo patelės, jis pradeda stumti patelę link dusios ir taip ją gąsdinti. Patelė turi pasirinkti tarp mirties nuo dusios ar meilės su vandens čiuožiku.

4. Antilopės patinėliai meluoja

Kai antilopių patelės suauga ir supranta, kad “reikia vyro” jos palieka savo gentį ir pradeda keliauti su kitais antilopių būriais. Tuo metu patinėliai lieka ištikimi savo šeimai.

Kai patinėliai pamato grėsmę, jie praneša visai šeimai, kad ši susiglaustų į būrį. Kai kurie patinėliai išmoko pasinaudoti tokia situacija. Patinėlis, pamatęs “simpatišką” antelope, praneša, kad artėja pavojus tam, kad ji prie jo prisiartintų ir galėtų užsiimti meilės žaidimais.

3. Drugiai apsimeta monstrais

Drugio gyvenime ne toks jau ir linksmas. Šis vabzdys turi labai mažai laiko, kad perduotų savo genus iki mirties. O kiek dar priešų laukia, skraidant naktiniu dangumi.

Tačiau kai kurie drugiai išmoko gana produktyviai apsiginti nuo šikšnosparnių. Drugiai skleidžia ultragarso signalus, primenančius šikšnosparnių garsus. Tačiau vienos rūšies drugys šią savybę išmoko naudoti patelėms “pakabinti”.

Drugių patinėliai skleidžia šį garsą ne prie šikšnosparnių. Grėsmingas garsas priverčia pateles kur nors nutūpti ir slėptis. Tuomet prie jų prisiartina “baisusis” patinėlis.

2. Erkės apsivaisina dar negimusios

Mikroskopinio dydžio erkės „Asactylidium“ gimsta jau būdamos nėščios. Patinėliai techniškai iš viso negimsta. Gimusi erkė jau turi apie dešimtį patelių savyje ir tik vieną patinėlį.

Kiekviena dar negimusi erkė apsivaisina nuo savo  dar negimusio „brolio“.
Kai erkutės pakankamai subręsta, jos gimsta sudraskydamos savo motiną ir palieka patinėlį mirti motinos kūne.

1. Skruzdės žudo dėl skaistybės

“Dinoponera quadriceps” yra neįprasta skruzdžių rūšis, kurios neturi karalienės. Skruzdžių būriai sudaromi tik iš keliasdešimties atstovių, kurios pritraukia skraidančius patinėlius, kai jie sulaukia dauginimosi laiko.

Patinėliai, nenorėdami susidurti su patelių trūkumu, “prilimpa” prie patelės visam laikui. Tačiau patelės nenori visą laiką nešiotis “vyrų” ant nugaros. Jos nugriaužia patinėlius iki apatinės kūno dalies ir pasilieka gyventi su įrodymų, kad jau nėra nekaltos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų