Prezidentui – laiškas butelyje

Gerbiamas Prezidente, neseniai Lietuvos žiniasklaida paskelbė informaciją, kad Jūsų reitingai nukrito net dešimčia procentų. Didieji politologai pradėjo burbėti, kad šis kritimas įvyko dėl neseniai paviešintos informacijos apie Jūsų narystę Komunistų partijoje. Jus ši žinia, matyt, labai nuliūdino ir Jūsų ekscelencija kartu su ponia Diana bei dukrelėmis veikiausiai net susimąstėte, ar Jums dar beverta galvoti apie kandidatavimą antrai kadencijai.

Pasakysiu atvirai – kandidatuokite drąsiai, nes Jūs turite visus šansus laimėti. Lietuva nėra JAV, Prancūzija ar Didžioji Britanija, kur žmonės tikisi, kad valstybės vadovas bus panašus į įmonės vadybininką ar krepšinio arbitrą (nesikiš ten, kur nereikia, ir sužiūrės, kad visi daugiau ar mažiau atlikinėtų savo darbus bei laikytųsi taisyklių).

Lietuva ir didelė dalis jos žmonių, kad ir kaip baisiai tai skambėtų, yra artimesnė Rusijai. Taip yra ne tik dėl sovietmečio ar carų epochos. Net ir Abiejų Tautų Respublikos laikais buvo pilna veikėjų ir grupuočių, pasisakančių už Rusijos įtaką šiuose kraštuose. Daugumai Lietuvos žmonių reikia stipraus valdovo, kuris viskuo pasirūpintų, viską sutvarkytų ir, svarbiausia – išmėžtų iš viešosios erdvės tuos, kurie jiems kuo nors nepatinka.

Didelė Lietuvos žmonių dalis nemėgsta išsilavinusių, kultūringų, sąžiningų veikėjų. Jiems patinka neišprusę, pragmatiški, sukti tipeliai, t. y. „paprasti žmogai“.

Šviesaus atminimo Leonidui Donskiui Lietuvoje buvo labai sunku ir ne vien dėl jo žydiškų šaknų, bet dėl jo polinkio į intelektualius dalykus. Sunku buvo ir Klaipėdos mero pareigas ėjusiam Vytautui Grubliauskui, kuris buvo sąmoningai dergiamas daugiau nei dešimt metų, o Jungtinėse Valstijose didžiąją gyvenimo dalį praleidę Adamkai čia atrodo tokie „iššokę iš konteksto“, kad vis dar stebiuosi, kaip gerbiamą Valdą apskritai išrinko į prezidentus du kartus.

Neabejoju, kad Landsbergiams taip pat labai liūdna, kai niekas nemato. Eligijui Masiuliui užteko įkliūti vos kartą ir jis buvo visiškai sunaikintas. Karbauskiai, skverneliai, uspaskichai, paksai galėtų imti nors ir dešimt dėžučių per dieną ir žmonės jiems atleistų. Kodėl? Nes karbauskiai, skverneliai, uspaskichai, paksai yra „savi ir paprasti“, o tie kiti, kuriuos minėjau, – svetimi, sudėtingi ir įtartini.

Kauno meras gali vystyti kokius tik nori verslus Rusijoje, nes „tikriesiems“ vietos patriotams jis tinka ir patinka.

Lietuvoje žmonės nemėgsta seksualinių mažumų ir agituoja už šeimos vertybes, tačiau jie net du kartus prezidente išsirinko vienišą moterį, apie kurios asmeninį gyvenimą paskleisti pikantiški gandai. Kodėl? Nes nuo jos dvelkė sovietiniu paveldu, o savas kvapas visada mielesnis.

Didžiausius šansus Lietuvoje patekti į valdžią turi žmonės, kurie yra „savi didžiajai liaudies daliai“ arba tie, kurie jai pataikauja.

Žmonės greitai užmirš Jūsų narystę Komunistų partijoje, tačiau jie niekada neužmirš, kaip Jūs su ponia Diana lyg ir bandėte įsiteikti tautiečiams dėl vakcinacijos, galimybių paso arba dėl į Lietuvą iš Baltarusijos plūdusių egzotiškų atvykėlių.

Jie taip pat neužmirš, kad Jūs sukritikavote konservatorių Vyriausybės sprendimą užmegzti ryšius su Taivanu. Kinijos Liaudies Respublika, net ir būdama totalitarine valstybe, atstovaujančia visiškai kitai, nekrikščioniškai ir neeuropietiškai civilizacijai, Lietuvos žmonėms yra mielesnė už Taivaną ar Pietų Korėją, kurie įrodė, kad svarbiausius Rytų ir Vakarų civilizacijų pasiekimus galima suderinti. Be to, Taivanas de facto yra nepriklausomas tik todėl, kad jame įsitvirtino bolševikų priešai, o kovos su marksizmu tema visada užgauna skaudžias stygas čionykščių stribų ainiams (Jūs, kaip buvęs Komunistų partijos narys, tą turėtumėte suprasti).

Vis dėlto aš manau, kad Jūs, net ir turėdamas visus šansus dar kartą patekti į valdžią, šį kartą gausite mažiau balsų nei anksčiau. Kodėl? Dėl Jūsų paramos Ukrainai.

Beveik visi mano pažįstami žmonės, kurie abejoja vakcinacijos nauda ir kurie įtariai žiūri į tamsesnio gymio žmones (ar išpažįstančius kitą religiją), yra prorusiški iki kaulų smegenų. Rusijos įsiveržimas į Ukrainą jiems sukėlė daug skausmo vien dėl to, kad rusams nepavyko užimti Kijevo per tris dienas. Šie žmonės (kurie nėra vien rusai ar rusakalbiai) verkia ir pyksta kiekvieną dieną, girdėdami žinias apie rusų nesėkmes fronte, tad galite būtų tikras, kad Jūs, palaikydamas Ukrainą, labai nuvylėte dalį savo potencialių rinkėjų.

Galbūt Jums reikėjo priimti poziciją, panašią į popiežiaus („Už taiką!“) arba elgtis kaip Viktorui Orbanui (atvirai palaikyti Rusiją). Kandidatuojant antrą kartą, Jums reikėtų laikytis santūriau šiuo klausimu, gal net iškelti V. Putino vizito Lietuvoje ar išstojimo iš ES ir NATO referendumų idėjas. Žmonėms patinka referendumai, nes jie sukuria iliuziją, kad liaudis tiesiogiai priima valstybės valdymo sprendimus.

P.S. Įdomu, ar kitais metais Seimo rinkimus laimėsiantys socialdemokratai ir valstiečiai bandys prastumti lietuvišką Užsienio agentų įstatymo variantą? Šis įstatymas, žinoma, būtų nukreiptas ne prieš visokius paleckius ir švenčionienes, o prieš tapinus ir valatkas. Rinkėjams labai patiktų.NAUJAUSI KOMENTARAI

pusiau

pusiau portretas
Yra teisingų vietų,yra visiškai kaip sako liaudis,,nei į tvorą,nei į mietą''

Ir

Ir portretas
Kam čia taip LR prezidentas vis kliuva? Kodėl bv. prezidentė niekam neužkliuvo, kodėl niekam neįdomu, ar premjerė buvo komunistė?

pirmam

pirmam portretas
Joni, valdykis, suprantu, kad sunkuišgirsti ar perskaityti teisybę, bet kartais reikia perlipti per save.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

 • Armėniški Rusijos pokštai
  Armėniški Rusijos pokštai

  Nors praėjusią savaitę itin daug dėmesio sulaukė subraškėjusi lenkų valdžios parama Ukrainai, žymiai svarbesni ir Rusijai visiškai nenaudingi įvykiai vystėsi Kaukaze. ...

  6
 • Klimato atšilimą reikia skatinti?
  Klimato atšilimą reikia skatinti?

  Šių metų rugsėjis labiau primena gegužės ir birželio sandūrą nei rudens pradžią. Kai tokiu metų laiku pusę nakties esi priverstas palikti atvirus langus, norom nenorom susimąstai apie klimato kaitą. O tada ir visokių marazmatikų dūsavim...

  2
 • Centre nebūna nuobodulio
  Centre nebūna nuobodulio

  Noriu pasidalinti geromis emocijomis su klaipėdiečiais. ...

 • Dėl ugdymo programos
  Dėl ugdymo programos

  Norėčiau ir aš pasisakyti visą Lietuvos viešąją erdvę jaudinančiais klausimais. ...

  1
 • Kreipimasis į E. Masiulį
  Kreipimasis į E. Masiulį

  Gerbiamas Eligijau, mes nesame pažįstami ir niekada nebuvome susitikę, tačiau šį kartą aš norėčiau kreiptis į Jus ir kai ko paprašyti. Būkite toks geras, grįžkite į politiką ir kandidatuokite į LR prezidentus. ...

  6
 • Dėl kačių – bereikšmiai karai
  Dėl kačių – bereikšmiai karai

  Stebėtini įstatymai benamių gyvūnėlių, ypač kačių, atžvilgiu. Įsivaizduokite, senutė, beveik 90-metė, pamaitino alkaną katinėlį, o tulžinga, isteriška kaimynė iškvietė policiją. ...

  4
 • Būtina ruošti nugalėtojus
  Būtina ruošti nugalėtojus

  Jau ruošiasi krepšininkai LKL čempionatui, tačiau sirgaliai ir gerbėjai tebegyvena įspūdžiais iš Pasaulio taurės turnyro. ...

 • Reikėtų baudų katalogo
  Reikėtų baudų katalogo

  Mokyti vaikus kompiuterinio raštingumo ir lavinti kitus jų pažinimo įgūdžius yra labai svarbu, bet reikia nepamiršti ir rūpintis jų kultūra. ...

 • Ministre M. Skuodi, gal pagaliau pabuskime ir kelkimės?
  Ministre M. Skuodi, gal pagaliau pabuskime ir kelkimės?

  Dar viena avarija Palangos aplinkkelyje – šįkart, ačiū Dievui, pavyko išvengti aukų, nors automobilis nusileido ant stogo. ...

  6
 • Įspūdžiai iš pirmosios pamokos
  Įspūdžiai iš pirmosios pamokos

  Rugsėjo 1-ąją, kaip ir pridera supermamai, pasidabinusi Tilžės turguje pirktu „Gucci“ šaliku ir laikydama savąjį aukselį už rankutės, nuvykau prie Martyno Mažvydo paminklo, kur turėjo vykti Mokslo ir žinių šventė. ...

  1
Daugiau straipsnių