Sportas yra tragedija?

Per visas televizijos žinias buvo rodoma apie "Vilniaus ryto" ir "Žalgirio" aistruolių muštynes. Matyt, tiek buvo susijaudinę dėl žaidimo, kad nutarė vieni kitiems snukius sudaužyti.

O ko buvo galima tikėtis? Juk mūsų taip garbinamas sportas, išskyrus vieną kitą išimtį (pavyzdžiui, dailųjį čiuožimą, dažniausiai skatina bukumą ir agresiją, o kai kurie sportininkai dar ir patys vartoja smegenis ėdančius medikamentus.

Tiesa, yra buvę labai protingų sportininkų, pavyzdžiui, Š.Marčiulionis, S.Jovaiša, V.Chomičius, R.Kurtinaitis.

Tačiau apie daugybę kitų to nepasakysi. Kai kurių net veidai perkreipti nuo įgimto kvailumo.

Tačiau pats blogiausias reikalas yra tas, kad mūsų valstybė, užuot didinusi pensijas pensininkams, šimtus milijonų skiria sportininkams išlaikyti. Ne tik valstybė, bet ir savivaldybių ar jų įmonių biudžetai yra eikvojami sporto rėmimui. O juk klubai yra privatūs, tad kodėl jiems skiriami biudžeto pinigai?

Tokiais reikalais, mano nuomone, turėtų labai atidžiai pasidomėti STT, FNTT ir kitos atsakingos tarnybos. Manau, galėtų būti iškelta ne viena baudžiamoji byla tiems, kurie priėmė sprendimus valstybiniais pinigais remti privačius sporto klubus.

Įsivaizduokime, kad biudžeto lėšomis imama remti kokia nors privati firma. Juk tai būtų nusikaltimas. Taip ir čia: sakoma, kad remia, o iš tiesų yra eikvojami valdiški pinigai, kurie turėtų būti naudojami kitoms reikmėms, tik ne sportui.

Dar vienas momentas yra tai, kad sportas iš esmės bukina su juo susijusias varžybas stebinčius žmones, skatina pasireikšti žemiausius instinktus, kurie ir išsireiškia agresija.

Kartais net negali atsistebėti, iš kur tiek to žemo intelekto, tiek pykčio, iš kur tiek atsiranda nevaržomo noro kitiems sukelti skausmą. Tai tarsi pirmykščio žudymo instinkto atgaivinimas žmonių pasąmonėje.

Jie negali legaliai žaloti ir žudyti, tai rengia varžybas, kad galėtų išlaisvinti ir patenkinti šitą savo baisų laukinį instinktą.

Tai yra baisu, nežmoniška. O visa šitai dar skatinama, apmokant iš biudžeto pinigų! Tuo pat metu, kai tūkstančiai pensininkų gyvena skurde.

Manau, tai vyksta tik dėl to, kad niekas nepasako visos tiesos apie sportą. O jis jau seniai išsigimė, ir tokie agresijos pasireiškimai, kokius dabar matėme, yra viso to išsigimimo pasekmė.

Tik pažiūrėkite, kaip elgiasi paaugliai, baisu pastabą ar net vieną žodį pasakyti. Kas dėl to kaltas? Ne tik jų neauklėjantys tėvai, bet ir sporto varžybos, kurias ta jaunuomenė nuolat stebi ir taip randa galimybę išreikšti ir puoselėti savąją agresiją.

Šitas agresyvaus sporto kultas yra Lietuvos tragedija, ir atėjo laikas galvoti apie tai, kaip pakeisti situaciją, kuri tikrai nėra gera.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Autorė visiškai teisi.

Šiaip

Šiaip portretas
Šiaip dėl finansavimo privatų biznį. Lanzbergių privačios mokyklos, skaldo visuomenę į kastas į bagotus ir ubagus. Ir tai daroma mūsų pinigais, ar ne nusikaltimas. Durnių laivas ir tiek. Tai tas kuris labiausiai meluoja apie patriotizmą, lanzbergis. Tas pat ir sporto sferoje. Kažkas uždirba pinigus ir nemažai, mūsų sąskaitą. Šioje valstybėje viskas blogai.

Anonimas

Anonimas portretas
Labai teisingas straipsnis, pritariu 100%. Sportas kaip ir menas, jau seniai išsigimė.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Katės pelių neišgaudys
  Katės pelių neišgaudys

  Neseniai teko stebėti kilusią diskusiją dėl kiemuose šeriamų benamių kačių. ...

  19
 • Beprotybei padarykime galą
  Beprotybei padarykime galą

  Perskaičiau straipsnį "Centre – katinų desantas" ("Klaipėda", 2020 02 05) ir toks pyktis suėmė. ...

  17
 • Atlikta gyventojų apklausa: klaipėdiečiai išsakė pastebėjimus ir pageidavimus
  Atlikta gyventojų apklausa: klaipėdiečiai išsakė pastebėjimus ir pageidavimus

  Tęsiame rubriką "Klausk miesto valdžios drąsiai". Į klaipėdiečių klausimus atsako savivaldybės administracijos atstovai. ...

  5
 • Griovėjų – pilni patvoriai
  Griovėjų – pilni patvoriai

  Kas gali taikliau įvertinti rašytojo kūrybą už pačius rašytojus, kurių draugystė su plunksna arba kompiuteriu – neišskiriama? ...

  4
 • Automobiliu – į pastato vidų
  Automobiliu – į pastato vidų

  Prie didžiulio prekybos centro „Grandus“ centrinio įėjimo yra nubrėžta geltona linija. ...

  20
 • Politikai trypia žmoniškumą
  Politikai trypia žmoniškumą

  Šalies spaudoje nustebino žinutė, kurioje pranešama, jog dar kartą politikai tvojo iš peties garbaus amžiaus žmonėms. ...

  8
 • Kodėl mus vis laiko vaikais?
  Kodėl mus vis laiko vaikais?

  Visą gyvenimą nuo mažumės gyvenu Klaipėdoje esančiame Vitės kvartale. Niekada nesu girdėjusi, kad uosto įmonės pripažintų, kad teršia aplinkinę, tai yra Vitės teritoriją. Visą laiką mums aiškinama, kad dulka nuo gatvių, sugalvo...

 • Apie sriubą, ir ne tik
  Apie sriubą, ir ne tik

  Mūsų žiniasklaida (ne visa) minta sensacijomis, o į pagrindinę sensacijų košę sraunia čiurkšle sutekėjo sriuba, o tai ir rodo pagrindinio žinių portalo lygį. Kaipgi čia apeisi tokią kulinarijos naujieną – iškart nebai...

  3
 • Gana stabdyti projektus!
  Gana stabdyti projektus!

  Esu labai sena klaipėdietė, čia gyvenu nuo 1948-ųjų, todėl širdį skauda matant tokį valdininkų kenkimą Klaipėdai. ...

  4
 • Geriau grįžkite į klases
  Geriau grįžkite į klases

  "Streikuosime!" – kone choru šaukia šalies pedagogai. O kaip dirbsime, niekas neklausia nei savęs, nei kitų. Vis dėlto net ir po tokio aliarmo teks sugrįžti į kabinetus ir klases. ...

  4
Daugiau straipsnių