Blogio slėpinys. Pasirinkti – kasdien

Kodėl serga maži vaikai? Kodėl vargšų žmonių būstas sudegė? Kodėl mergaitę – ramią, gerą ir kuklią – pagavo ir išprievartavo? Ir iš viso, jei būtų Dievas, karai nevyktų!

Dangus ir pragaras

Taip norėtųsi tą blogį pačiupti ir sunaikinti! Arba bent uždaryti, atskirti nuo mūsų... Deja, blogis gyvena kiekviename žmoguje.

Kuo labiau jaučiuosi bejėgė prieš manyje esantį chaosą, tuo labiau pamatau jį kituose, noriu surasti visus kaltus ir nubausti. Tyram žmogui viskas tyra. Taigi ir linija, skirianti gėrį nuo blogio, eina ne kažkur Sirijoje, bet kiekvieno žmogaus širdyje. Tik gaila, kad negalima padėti piršo ir parodyti, kurgi ta linija, atskirianti viena nuo kito.

Kiekviename yra bent lašas pragaro, o tam tikrais gyvenimo momentais pamatome, kaip tas pragaras įsigali ir kėsinasi sugriauti visą gyvenimą, visus santykius... Kartais atrodo, kad jam pavyko, kai žiūrime į priklausomybės liūne prasmegusius ir mirusius žmones, į smurtautojus, į savižudžius. Tik reikia nepamiršti, kad yra ir dangus... bent lašas dangaus. Žmonės, galvoja, kad jiems reikia kažin kokius tikslus pasiekti, namus pastatyti, pasaulį apkeliauti, o iš tiesų tai ne. Kiekvienam kiekvieną dieną reikia pasirinkti gyventi danguje.

Dažniausiai kokius šimtus kartų per dieną mes pasirenkame: piktu neatsakyti į pikta; pasirinkti vertą savo gebėjimų uždavinį, o ne patogesnį; sakyti tiesą, kai patogiau meluoti; palaiminti, o ne piktu palydėti; atleisti, o ne įsiskaudinti, skirti minutę maldai, padrąsinti, pagirti kitą, pailsėti ir pasidžiaugti. Va ir dangaus karalystė. Gyventi, kaip Dievas nori.

Tinkamas amžinybei

Biblinis mokymas pasakoja, kad pradžioje Dievo sukurtas pasaulis ir žmogus buvo tik geras. Ir tarp žmonių buvo tik gėris, meilė ir pasitikėjimas. Tačiau žmogus nebuvo sukurtas naiviam šuniškam prieraišumui prie savo Dievo, o laisvam meilės santykiui su savo Kūrėju.

Dar daugiau: žmogus, bendraudamas su savo Kūrėju, savo laisvėje ir įgyja panašumą į Dievą, nes pagal jo paveikslą yra sukurtas – tinkamas amžinybei. Tačiau laisvei būtina alternatyva, galimybė pasirinkti kitaip.

Biblinis blogis nėra lygi Dievui būtis. Tai tik dvasiniai kūriniai, todėl visiškai priklausomi nuo Kūrėjo, nepanorę gyventi darnoje su juo, ėmė maištauti. Dievas pagerbė jų pasirinkimą ir pasislinko, kad jiems atsirastų būties vieta, kurioje nebūtų Dievo, – pragaras. Tad dvasios užsiima sąmokslu prieš Kūrėją, o kadangi jam pačiam nieko padaryti negali, ne tokia galios kategorija, bando įtraukti kiekvieną žmogų, kad bent taip Dievas paliūdėtų.

Kiekvienam kiekvieną dieną reikia pasirinkti gyventi danguje.

Kadangi pirmieji tėvai laisvėje pasirinko alternatyvą – bendrauti ne su Dievu ir gyventi pagal jo tvarką, o suabejoti ir klausytis priešo, kiekvienas žmogus dėl to nuo pat pradėjimo turi polinkį į blogį. Tačiau kiekvienas asmuo yra geras, nes sukurtas ir asmeniškai norėtas Dievo. Kiekvieno žmogaus tikslas yra panašėjimas į savo Kūrėją. Įdomu, kad tai yra visuotinai priimtina tiesa apie žmogaus orumą, grindžiama net pilietiniais įstatymais. Todėl atsisakoma mirties bausmės, nes žmogus geras, jo poelgiai blogi, jis poelgius gali ir pakeisti. Nes Dievas laimi, kai žmogus leidžia. Kol visuomenės taip manys, turės galimybę tobulėti.

Krikščioniškas tikėjimas moko, kad Kristus įveikė blogį, nuodėmę ir mirtį savo mirtimi ir prisikėlimu, o kur buvo pilna nuodėmės, dar daugiau atsirado vietos gėriui tiems, kurie leidosi į asmenišką bičiulystę su Kristumi. Dar keistesnis dalykas, kad žmonėms, kurie jį myli, žadama, kad viskas išeina į gera. Bėda ta, kad viskas vyksta neterminuotai, mat krikščionio suvokiama pabaiga – tai ne mirtis, o amžinasis gyvenimas. Tad sako, kad ten viską atsiims kiekvienas: bus pasotintas. Kažkas sugalvojo žmogaus gyvenimą žemėje ir amžinybę palyginti su embriono laiku mamos įsčiose ir paskui gyvenimu po gimimo. Aš net nepamenu, kas ten buvo mamos pilve. Tai gal ir neblogai. Panašu, kad visos mūsų dramos, netektys, ar pasiekimai irgi bus pamiršti, bus svarbus tik subrendęs dvasinis žmogus amžinybei.

Neapeisi ir nepergudrausi

Bet yra dar daugiau dalykų, kaip tas blogis ir gėris vyksta – ne tik asmeniniu lygmeniu, bet ir socialiniu. Nes vis dėlto vyksta stichinės nelaimės, kuriose žūsta ir teisūs, ir blogieji. Ir nekalti kenčia.

Tad čia ir yra slėpinys, kad daugelis asmeninio blogio poelgių iš karto neužgriūva piktavaliui ant galvos, o kaupiasi ir pratrūksta visai kitoje vietoje. Nes mes visi susiję. Labai. Mūsų planetą nuo sunaikinimo valo tūkstančiai pasiaukojusių brolių ir seserų, kurie atsideda maldai ir atgailai. Jie tarsi miškas, valantis orą. Va čia ir slėpinys! Vadinasi, paslėpta nuo mūsų akių. Negalima pamatuoti, kiek kas blogio sukūrė ar gėrio, negalima valdyti jo išsiliejimo. Apsidrausti, kad jis, blogis, staiga neprasiveržtų mano ar artimųjų gyvenimuose smurtu, liga, priklausomybėmis, valstybėje – suirute, pasaulyje – karais.

Blogio neapeisi ir nepergudrausi, tenka kautis už tiesą, uš meilę, už ištikimybę: mintimis, žodžiais, konkrečiais darbais. Kiekvienas pralaimėjimas, kiekvienas piktavališkas netiesos pasirinkimas yra mano asmeninis indėlis į stichines nelaimes, karus, katastrofas ir vaikų mirtis. Taigi kodėl vyksta karai ir miršta maži vaikai? Atsakymas kiekvienam toks pat: nes (kiekvienas) aš – nusidėjėlis.

Na, o šiai kovai nėra netinkančių: tinka kiekvienas, kuris kovoja su savo depresija, kuris senatvės vienatvėje ir negalėse išsaugo šviesią viltį, o skausmą – tiek emocinį, tiek fizinį – kenčia jungdamasis su Kristumi, pasninkauja ir meldžiasi, prašydamas Dievo pagalbos, daro gerus darbus dėl to, kad to gėrio daugėtų. Nesvarbu, kokio gudrumo ar išsilavinimo žmonės, kokio didumo jų pensijos, kokio mažumo jų butai ir kokia kitų nuomonė apie juos, jie priverčia blogį trauktis, sustabdo nelaimes, apsaugo nekaltuosius nuo mirties.

O pabaigoje blogis visai baigsis. Taip. Nes liks tik Dievas ir jo draugai. Verta pasirinkti Kristaus pergalę dėl planetos ir savo gerovės.


Šiame straipsnyje: blogisgėrispragarasrojusdievas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete-suvalkiete

kauniete-suvalkiete portretas
Zmogau ,nereikia tusciais zodziais[[apie Moze ,Dievuli]]]raizgyti ir pilstyti lyg is tuscio I kiaura. Ne man pakeisti fanatiko ar religingo [[man tai zmogaus stovejimas viduramziuose]] asmens isitikinimus,,tai jo [zmogaus] pasirinkimas As gyvenu xx1 amziuje ir zingsniuoju tobuledama su zmogaus proto pasiekimais ,atradimais,,,negaliu priimti ereziju ,kvailumo apraishku,,na zinoma ,smurto ir kitu niekadeju nusikaltimu,,,,as uz ZMOGU --protinga,protaujanti,,,ZMOGU sazininga ,GERADARI,,bet pries viduramziu tamsa ir pries tuos ,kurie dar vis ten !! ,,is kur jau seniai turejom iseiti pasakos --gerai vaikams tik ne religines [atsargiai!!] proto tamsa",,pasiremiant "',atsiait" Mozemis gimdo hitlerius.stalinus..ir kita ishkrypeliu orda.visos religines bendrijos yra apsurdas[[tik viena religinga ZMOGU vertinu ,kaip protinga ZMOGU ,tai dabartiniKardinola,,,bet tai nesvarbu

kaunietei-suvalkietei

kaunietei-suvalkietei portretas
Mieloji, Dievas niekada žmogui neprimeta savo valios. Jis per Mozę mums davė 10 įsakymų, kurių privalome laikytis, jei norime vykdyti Jo valią ir būti laimingi. Dievas pasitiki žmogumi, bet kartu leidžia jam pasirinkti. Taigi žmogus turi laisvą valią. Tik kažin, ar jam būna geriau, jeigu jis pasirenka klaidingą takelį, vietoj teisingo kelio? Čia vertėtų visiems gerai susimąstyti...

kauniete

kauniete portretas
Tik realus GERI darbai ,poelgiai yra verti pagyros ,paskatinimo,,,Na,o tie nusikalbejimai tai tuscias svygnavimas..Nesvarbu [man] ar zmogus religijos pasakose paskendes[tai JO reikalas]]]ar tas zmogus yra tiesiog ZMOGUS is didziosios raides,,,Pagarba GERAM ZMOGUI su gerais darbais ,,geromis mintimis ir poelgiais Zmogus turi buti ZMOGUS!! Ir nereikia sukti aplinkui su neaiskiomis pasakomis apie Dieva,,kuriam ,nepatiktu tokios leekshtos sapaliones...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rytų fronte nieko nauja. Kol kas
  Rytų fronte nieko nauja. Kol kas

  Aukštuomenės mėgstamą golfą į bulvių kasimą, o diplomatinę eilutę – į ledo ritulininko kostiumą mieliau iškeičiantis Aleksandras Lukašenka ir vėl laimėjo. 110:0 – tokiu rezultatu baigėsi dar vieni Baltarusijos pa...

 • Prezidento švarkas
  Prezidento švarkas

  Dažnai norisi ekonomistui Gitanui Nausėdai, dirbusiam SEB banko prezidento patarėju, mesti kaltinimą, kad ir jis prisidėjo prie lietuviško būsto burbulo, kuris sprogo 2008-aisiais. Mūsų šalies piliečių neperspėjo, kad masiškai d...

  3
 • Advokatas apie teismo sprendimą paleisti N. Venckienę: kitaip ir negalėjo būti
  Advokatas apie teismo sprendimą paleisti N. Venckienę: kitaip ir negalėjo būti

  Kalbant apie šiandien paskelbtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą dėl buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės advokatės Sonatos Žukauskienės skundo dėl jos klientei skirto suėmimo, toks rezultatas ir turėjo būti. Tiek a&sca...

  15
 • Atviras Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko laiškas aplinkos ministrui
  Atviras Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko laiškas aplinkos ministrui

  Jau eina į pabaigą šio Seimo kadencija, kurioje valdančiosios daugumos pagrindą sudaro Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga. Visuomenė pagrįstai tikėjosi, kad aplinkosaugos, ekologijos, klimato kaitos problemos bus prioritetas – realia...

  2
 • Kultūrinės gonorėjos importas
  Kultūrinės gonorėjos importas

  Kovo 11-osios 30-metį kitąmet švęsime ypatingai. Atvažiuos ne "Scorpions" su savo anų laikų topu "Wind of Change", o Rusijos liaudies artistas Filipas Bedrosovičius Kirkorovas. ...

  14
 • Seimo klounai
  Seimo klounai

  Kai praėjusią kadenciją juokėmės iš tuometės Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės nusišnekėjimų, net baisiausiame košmare neįsivaizdavome, kad gali būti dar blogiau. Pasirodo tuomet dugnas dar nebuvo pasiektas. ...

  22
 • Brangi loterija
  Brangi loterija

  Šiandien Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbs svarbią žinią. Kokia ši naujiena Lietuvai: geroji ar blogoji, priklausys nuo jos turinio. Penktadienį Ženevoje, kur įsikūrusi FIBA būstinė, turėtų paaiškėti vals...

  1
 • Švietimas artėjant rinkimams
  Švietimas artėjant rinkimams

  Mokslo metai prasidėjo su atsargiomis diskusijomis apie tai, kokių pokyčių ir naujovių tikėtis ugdymo procese. Vieni šiai diskusijai bandė suteikti aštrumo kalbėdami apie mokytojų bendruomenę kaip rusenantį durpyną, kuris gali bet kur...

 • Kodėl Kalėdos prasideda rudenį?
  Kodėl Kalėdos prasideda rudenį?

  Sutikite, rudens pradžioje parduotuvėse pamatę kalėdines dekoracijas ir išgirdę etatines žiemos švenčių dainas ne vienas stabtelime iš nuostabos. Ar ne per anksti tos prekybininkų Kalėdos, kai grybautojai dar baravykus miš...

 • E. Macrono klaida – ne analizė, o siūlomi sprendimai
  E. Macrono klaida – ne analizė, o siūlomi sprendimai

  Euroatlantizmo šalininkai dešimtmečius skundėsi, kad aljanso europinė dalis bijo veikti ir laikosi siauro požiūrio. Po sensacingo Emanuelio Macrono interviu „The Economist“ šiuos skundus reikėtų iš naujo apmąstyt...

Daugiau straipsnių