Karavanas krypties nekeičia

Palestinos valstybė neegzistavo, neegzistuoja ir veikiausiai dar ilgai neegzistuos. Palestina – regionas, sujungiantis Europą, Aziją bei Afriką. Vakaruose Palestinos krantus skalauja Viduržemio jūra, o rytuose jos žemes graužia Jordano upė. Keliaudamas Palestinos šiaurės kryptimi, turistas prieis Libano ir Sirijos pasienius, o pasukęs priešinga kryptimi – Egiptą.

Šiuo metu Palestinoje stūkso Izraelio valstybė ir autonomijos reikalaujantys Gazos Ruožo bei Vakarų Kranto regionai. Emocinį šantažą naudojantys demagogai ir dezinformacijai imlūs žiniasklaidos atstovai šiuose rajonuose gyvenančius musulmonus vadina palestiniečiais.

Įvairūs mąstytojai, siekdami paaiškinti karus, sukilimus, žudynes ir kitus žmogaus sukeltus kataklizmus, skiria itin daug laiko religijų, ideologijų bei kitų abstrakcijų analizei, tačiau kiekvienas doras cinikas gali patvirtinti, kad gyvenime tėra du svarbūs dalykai.

Valdžia ir pinigai yra du kertiniai politikos bei gyvenimo akmenys, o religiniai ir etniniai sentimentai bei antisemitizmas tėra priemonės šiems tikslams pasiekti.

Palestina negarsėja nei nafta ar dujomis, nei jokiomis kitomis pasauliui reikalingomis iškasenomis, tačiau ji visada turėjo didelę pragmatinę vertę. Kadaise pipirai, gvazdikėliai, smilkalai ir kitas nūdienos vartotojui įprastas šlamštas kainuodavo pasakiškus pinigus, o šias bei kitas prekes iš Indijos, Kinijos, Japonijos ar Arabijos gabenantys karavanai keliaudavo būtent per Palestiną.

Karavanus visada galima apiplėšti, apkrauti mokesčiais arba pažadėti jiems savo apsaugą mainais į dalį pelno ar prekių. Dvasines vertybes taip pat lengva paversti materialiniu gėriu. Kiekvienas šventąsias vietas lankantis judėjas, krikščionis ar musulmonas norės pavalgyti, pamiegoti ir pasilinksminti. Tai taip pat reiškia pinigus.

Išmintingas žmogus, kuriam lemta valdyti Palestiną, visada ras būdų sukurti patogų gyvenimą sau ir savo ainiams. Mūsų dienomis yra trys faktoriai, lemiantys smurto paūmėjimą Izraelyje, Gazos Ruože ir Vakarų Krante.

Pirmasis faktorius – vietos grupuočių ir partijų kova dėl valdžios. Žmonės, kurių pasaulis neapsiriboja nulūžusiu kaimynės nagu, milijonierių šeimų skyrybomis ir vietinių įkalinimo įstaigų sekso orgijomis, veikiausiai pamena, kad dar 2019 m. rudenį Izraelyje vyko eiliniai rinkimai. Jų metu Benjaminas Netanyahu (1949) gundė balso teisę turinčius piliečius, žadėdamas okupuoti nemenką dalį Vakarų Kranto žemių, jeigu tik rinkėjai jam suteiks šansą.

Gazos Ruožo ir Vakarų Kranto grupuotės taip pat konkuruoja dėl valdžios. Vien nuo 2006 m. sausio iki 2007 m. gegužės dėl Fatah ir Hamas organizacijų konflikto pas Alachą iškeliavo daugiau nei 600 palestiniečių.

Antrasis smurto paūmėjimą lemiantis faktorius yra Artimųjų Rytų regiono valstybių užsienio politika ir jų lūkesčiai Izraelio atžvilgiu. Kadaise Iraną valdė provakarietiškas diktatorius Mohammadas Reza Pahlavi (1919–1980). Popkultūros atstovai jį vadina Šachu. Karaliaujant Šachui, Irano ir Izraelio santykiai buvo pozityvūs (bent jau diplomatijos ir viešųjų ryšių sferose).

1978–1979 m. žiemą Irane prasidėjo revoliucija. Šachas pabėgo, o persų sąmonę užvaldžius teokratiniam režimui, Irano santykiai su Izraeliu pradėjo sparčiai prastėti. Šiuo metu šiitišką Iraną valdantys teokratai puoselėja branduolines ambicijas, kurioms išsipildžius žaidimo taisyklės persikeltų į naują lygmenį, nenaudingą nei Izraeliui, nei JAV, nei Saudo Arabijai.

Trečiasis ir pats įdomiausias faktorius yra JAV, Sovietų Sąjungos (nuo 1991 m. Rusijos Federacijos) ir kitų geopolitikos titanų konkurencija. Šaltojo karo metais Izraelis tapo itin svarbiu laisvosios rinkos ekonomikos šalininkų ir marksizmo sektantų mūšio lauku.

Tais laikais vykusius procesus geriausiai reprezentuoja Palestinos išvadavimo liaudies fronto veikėjui George‘ui Habashui (1926–2008) priskiriama frazė: "Nužudyti vieną žydą ne mūšio lauke yra efektyviau negu nužudyti šimtą žydų mūšio lauke, nes šitaip pritraukiama daugiau dėmesio."

Ekstremistinių organizacijų steigimas ir rėmimas, lėktuvų grobimai, viešos egzekucijos, teroro aktai, "dokumentų", neva įrodančių judėjų siekius užvaldyti pasaulį (Siono išminčių protokolai ir kt.) platinimas musulmonų valstybėse, sudėtingos dezinformacinės operacijos – šiuose procesuose dalyvavo ne tik palestiniečių laisvės siekius deklaruojantys asmenys, bet ir kairiosiomis ideologijomis įtikėję vakariečiai. Daugelyje jų yra ryškus KGB bei kitų komunistinių valstybių slaptųjų tarnybų pėdsakas.

1990 m. Čekoslovakijos prezidento postą iškovojęs Vaclavas Havelas (1936–2011) pareiškė, kad jo pirmtakai Šaltojo karo metais tiekė Artimųjų Rytų teroristinėms organizacijoms bekvapę sprogstamąją medžiagą "Semtex-H". Prezidentu tapęs dramaturgas juokavo, kad pasaulio teroristai nejaus sprogmenų deficito bent 150 metų.

Ko tuo buvo siekiama? Skirtingai nei iracionalūs Vokietijos nacionalsocialistai, SSRS nomenklatūrininkai ir jų slaptosios tarnybos mąstė išimtinai pragmatiškai. Sovietai veikiausiai nesiekė sunaikinti žydų, tačiau Izraelis dėl savo ryšių su JAV ir konfrontacijos su sovietų satelitais (Egiptu, Sirija) tapo komunizmo priešu.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad XX a. aštuntajame dešimtmetyje Europą užliejusioje kairiojo terorizmo ir antisemitinės dezinformacijos fiestoje yra ryškus Vokietijos akcentas. 1972 m. Miuncheno vasaros olimpinės žaidynės iki Paskutiniojo teismo dienos bus prisimenamos ne dėl sportinių pasiekimų, o dėl Europą sukrėtusio teroro akto, kai palestiniečių "Juodojo rugsėjo" grupuotės nariai pagrobė Izraelio delegacijos narius.

Miunchenas buvo svarbus miestas Trečiajam reichui, tad, atsižvelgiant į šį faktą, galima išvesti platesnę sąmokslo teoriją, kad XX a. aštuntojo dešimtmečio teroro aktais sovietai ne tik siekė eliminuoti JAV įtaką Artimuosiuose Rytuose, bet ir įdiegti dezinformacijos iliuziją, teigiančią, kad JAV palaikoma Vakarų Vokietija yra neblėstančio antisemitizmo irštva.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai va,

Tai va, portretas
kas čia kiaušinius deda DD))

Ahaaa

Ahaaa portretas
tai šitas dykuvas vis rašinėja po kiekviena aršesne diskusija durną komentara 'šunys loja o karavanas eina'?:D)

...

... portretas
Autorius LABAI skaitomas
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Garbės reikalas
  Garbės reikalas

  Nespėjus atvėsti "Emmy" apdovanojimų triumfo euforijai, kompanija "Netflix", ką tik čia susišlavusi krūvą prizų, regis, turi labai rimtų problemų dėl sėkmę jai atnešusio serialo "Karalienės gambitas". ...

  1
 • Elektroniniai stebuklai
  Elektroniniai stebuklai

  Žudiko rankose ir šaukštas mirtinas įrankis. E.balsavimą, taip masinantį progresyviąsias valstybes, Kremlius pavertė priemone, kuria ciniškai nužudė rinkimus, – vertingiausią demokratijos paveldą. Anksčiau slaptojo pigment...

  4
 • Šiluma nelaužo, bet drasko
  Šiluma nelaužo, bet drasko

  Jau ne tik Klaipėda, bet ir Kaunas, ir Vilnius turi kogeneracines jėgaines. Buvome ilgai tikinami ir net įtikėjome, kad, už šimtus milijonų eurų pasistatę šių energetikos stebuklų, atsidursime pigios šilumos rojuje. Atrodė, kad ...

 • Įtampa dėl kelių raidžių
  Įtampa dėl kelių raidžių

  Prieš mėnesį Kinijos Liaudies Respublika (KLR) atšaukė ambasadorių iš savo atstovybės Vilniuje, reaguodama į Lietuvos ketinimą čia steigti Taivano atstovybę. Esminis aspektas – ne pati steigiama atstovybė, kurios analogai v...

  4
 • Į mitingą – kaip į darbą
  Į mitingą – kaip į darbą

  Garsioji mokytoja Astra šiandien vėl mitinguoja. Prieš savaitę Vilniuje vyko mitingas, bet jo buvo negana, kaip ir to, kuris vyko rugpjūtį. Apetitas atsiranda bevalgant, liaudis sako. Ir su mitingais taip? ...

  20
 • Kokybė – ne kiekybė
  Kokybė – ne kiekybė

  Rytoj į Lietuvos arenas sugrįžta klubinis krepšinis. Panevėžio "Lietkabelio" ir Klaipėdos "Neptūno" bei Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ir Vilniaus "Ryto" rungtynėmis prasidės 29-asis Lietuvos krep&scaron...

  1
 • Personažai, kurie irgi žmonės
  Personažai, kurie irgi žmonės

  Viename pirmųjų savo darbų turėjau telefonu kalbėti su nepažįstamais žmonėmis, kurie siūlė arba ieškojo poilsio vietos viename iš Lietuvos kurortų. Tuo metu kompleksavau dėl daugelio dalykų, taip pat ir dėl savo (man atrodė) perne...

  2
 • Maži sistemos sraigteliai
  Maži sistemos sraigteliai

  Kadaise gyveno Franzas Josephas Hermannas Michaelis Maria von Papenas (1879–1969). Franzas, matyt, tikėjo, kad senų, patyrusių politikos vilkų gvardija suvaldys į Reichstagą atklydusius pigaus populizmo atstovus. Teigiama, kad jis ne tik ryžosi su...

  3
 • Kaip briedis purve
  Kaip briedis purve

  Praėjusią savaitę kažkur Trakų rajone, melioracijos griovyje, įklimpo briedis. Galingas žvėris dumble tūnojo iki kaklo ir savo jėgomis išsiropšti iš šių spąstų jau buvo nepajėgus, kai jį pastebėjo rudenėjančias pam...

 • Kodėl skandinavai mažiau sirgo?
  Kodėl skandinavai mažiau sirgo?

  Vis sukdavau galvą, kaip čia yra, kad Skandinavijoje pandemija praėjo kitaip nei pas mus, kodėl ten buvo mažiau ribojimų ir mažiau aukų? ...

  3
Daugiau straipsnių