Kiek nesąmonių telpa į A. Verygos krepšelį

Važinėjau po vaizdingas savo gimtosios Šilutės apylinkes ir, važiuodamas pro vieną gyvenvietę, staiga paspaudžiau stabdžius: į važiuojamąją kelio dalį įšoko stipriai įkaušęs pusamžis vyriškis. Iš išsipūtusios kišenės kyšojo nugertas degtinės butelis.

Komendanto valanda

Nustebau: buvo sekmadienio pavakarys, parduotuvėse alkoholis jau neparduodamas. Jau kelios valandos, kaip įsigaliojusi "veryginė komendanto valanda", taip dabar juokaujama.

Tad iš kur pas vyriškį degtinė? Apsirūpino iš vakaro? Vyriškiui pasiūliau jį parvežti namo, nes iš neramios jaunystės laikų buvo šiek tiek pažįstamas, nors jau ir tada gerokai pageriantis.

Ir jis paaiškino, kad degtinės jis "prisilakė" ne iš vakar nusipirkęs, bet gavęs jos sekmadienį, jau po 15 val. Kaip jis sakė, "pas Bronę visada gausi ir degtinės, ir alaus, ir naminukės, nors ir šlykštaus skonio, nors ir vidurnaktį, bet už tai antkainis nėra labai didelis."

Taigi, Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos išreklamuota alkoholio tramdymo politika nuėjo šuniui ant uodegos, nebent alkoholiu nelegaliai prekiaujančios "bobutės" jam labai dėkingos už dar SSRS paskutiniojo vadovo laikais buvusį itin populiarų pogrindinį verslą.

Ne vienintelė nesąmonė

Ir "komendanto valanda" alkoholiui – anaiptol ne vienintelė A.Verygos nesąmonė. Aš manau, kad net ne nesąmone, o nežmoniškumu galima pavadinti jo siūlymą iš ligonių kasų kompensuoti tik generinius vaistus.

Generiniai vaistai, paprastai tariant, yra originalių vaistų kopija. Tačiau tai nėra tai, ką feisbukine kalba vadiname "copy paste". Generiniai vaistai gali turėti ir šalutinį poveikį, ir ne gydyti, o atvirkščiai, kai kuriais atvejais pabloginti, žaloti sveikatą.

Manau, kad tai panašu į situaciją, kai vietoje legalios, saugiai pagamintos degtinės išgertumėte nevalytos naminukės, išvirtos iš cukrinių runkelių namų sąlygomis.

Paradoksali situacija, sveikatos apsaugos ministras, kuris privalo rūpintis šalies gyventojų sveikata, siūlo įdiegti sveikatai rizikingų vaistų kompensacijos sistemą!

A.Verygos išreklamuota alkoholio tramdymo politika nuėjo šuniui ant uodegos, nebent alkoholiu nelegaliai prekiaujančios bobutės jam labai dėkingos.

Pensininkas, visą gyvenimą sąžiningai mokėjęs mokesčius "Sodrai", neturės teisės susirgęs gauti tinkamų, originalių vaistų? Tai jau net ne nesąmonė, o pasityčiojimas iš savo valstybės piliečių.

Anekdotų herojus

A.Veryga jau seniai tapo tautos kuriamų anekdotų objektu. Daugelyje normalių demokratinių šalių toks ministras jau seniai būtų atsistatydinęs.

Bet Lietuvoje, nors ir požiūris į demokratiją gerokai skiriasi nuo Rusijos, Baltarusijos ar Šiaurės Korėjos, tačiau iki vakarietiško demokratijos suvokimo dar toloka.

Todėl ir augs pas mus jaunoji karta, stebėdama tai, kaip apgaudinėjami visą gyvenimą dirbę ir sąžiningai mokesčius mokėję, pasiligoję senjorai.

Toks pat, mano nuomone, ciniškas yra ir A.Verygos siūlymas neįtikusius gydytojus pacientams supaprastinta tvarka paduoti į teismą. Ministras remiasi Vakarų pavyzdžiu, esą daugelyje tenykščių šalių įprasta medikus duoti į teismą.

Taip, tai iš tiesų įprasta, pavyzdžiui, JAV. Bet mūsų ministras kažkodėl užmiršo, kad ten gydymas yra labai brangus, ir jau nuo seno pacientai įpratę bet kuriuo atveju pabandyti laimę per teismus atgauti nors dalį gydymo išlaidų.

Tačiau, kaip kažkada pasakojo vienas žymus lietuvių kilmės medikas, daug pagelbėjęs Lietuvai jai ypač sunkiais laikais, šviesaus atminimo kardiologas Rimgaudas Nemickas, "pacientai tų bylų dažniausiai nelaimi".

Pagaliau, ir tų pacientų atlyginimai ir pensijos, švelniai tariant, gerokai didesnės už mūsiškes.

Mūsų medikų, ypač šeimos gydytojų, atlyginimai – net ne kuklūs, o ubagiški, nevyniokime žodžių į vatą.

Sveikatos apsaugos ministras juk net nebando jiems padėti, o atvirkščiai, siūlo įmurdyti į teismų pelkę atsidėkodamas už tai, kad mano nuomone šiandieną jie didžiąja dalimi dirba vedami altruizmo prie jo (altruizmo) prisidurdami atlyginimą, kurį labiau tiktų vadinti pašalpa.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Moki darbinu laikotarpių įmokas, ; atgauti .. papusk i špygą . Atviras plėšimas . Jei savo pinigėlius kaupčiau pats , kojinėje pirkčiau tą kas man reikalinga. Valstybė ne tik mano pensijai kaupiamus , bet ir gydymui skirtas lėšas nusavino. Tiksliau pažaliave valstiečiai . Didesnio bardako dar nebuvo.

...

... portretas
Čia tas pats, kur buvo vidaus vandenų direkcijos vadovu su nuline laivyba vandens keliuose? :D :D

kokia

kokia portretas
jie turi teise spresti uz mus,gydytis ar ne?kodel jie sprendzia kokiais vaistais gydytis,gyvenimas vienas ir mums patiems spresti ,kaip elgtis.Nusprende uz mus,kad tiks ir padirbiniai ,naturali atranka ,
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudonojo klimato atšilimas
  Raudonojo klimato atšilimas

  Legendos byloja, jog kadaise pusę Europos kaustė raudonoji žiema. Ši antgamtinė jėga esą atėjusi iš tolimų Sibiro užkampių, o ją iššaukęs raganius Iljičius Uljanovas (1870–1924), kurio iškamšą Raudo...

  7
 • Reikia pinigų? Jų yra
  Reikia pinigų? Jų yra

  Liūdnai pagarsėjusio "Sekundės" banko, prieš beveik tris dešimtmečius išviliojusio iš piliečių milijonus litų, skandalas aktualus ir šiandien. Jį priminė užvakar Vyriausybės patvirtintas valstybės biud...

  3
 • Kai kritikų nebereikia: stalinistinės tendencijos
  Kai kritikų nebereikia: stalinistinės tendencijos

  Vyriausi Lietuvos žmonės dar gali atsiminti XX a. penktąjį ir šeštąjį dešimtmečius – stalinizmo epochą. Tai buvo laikai, kai būti rašytoju reiškė pavojų gyvybei: už nelojalų komunistinei sistemai tekstą ar...

  1
 • Realus ir subalansuotas
  Realus ir subalansuotas

  "Valstietis" A.Baura (kad ir ką jo pavardė reikštų paprastam rinkėjui) sakė pasitikintis Seimo pirmininku V.Pranckiečiu, todėl ir liko salėje, kai turėjo spręstis pastarojo likimas. O su juo kartu sėdėjo ir V.Vingrienė su A.Vinkum...

  2
 • Bankai užsiima saviveikla?
  Bankai užsiima saviveikla?

  Vis dar negaliu suvokti, ką čia tie bankų atstovai skiedžia apie elektroninės bankininkystės paslaugų "krepšelį" ir kitas paslaugas. ...

  10
 • Kai spindulių per daug
  Kai spindulių per daug

  Jei tai būtų tikra vasara, sakytume – šalta. Bet kai 19 laipsnių šilumos sulaukiame po šalnų ir lietaus, išlindę į saulę krykštaujame: kokia graži bobų vasara! Bet pakalbėkime apie kitokius spindulius – ...

 • Ką kurdų apleidimas Sirijoje reiškia JAV sąjungininkams Europoje?
  Ką kurdų apleidimas Sirijoje reiškia JAV sąjungininkams Europoje?

  Galbūt kurdams reikėjo pavadinti į Idlibą vedantį kelią „Trumpo greitkeliu“. Arba išversti „Sandorio meną“ į kurdų kalbą. Regis, meilikavimas tikrai suveikė Lenkijai, kuri, beveik vienintelė iš Amerikos sąjung...

  2
 • Deinstitutionalizacija? Pratęsiant D. Pūro pesimistines mintis
  Deinstitutionalizacija? Pratęsiant D. Pūro pesimistines mintis

  Prieš penkerius metus Lietuvoje pradėtas globos įstaigų pertvarkos projektas, gavęs milžinišką Europos Sąjungos paramą, esminio lūžio neatnešė – negalią turintys žmonės ir toliau diskriminuojami neįgalumo pagrindu, o p...

  1
 • Susintetintas skaidrumas
  Susintetintas skaidrumas

  Šis Seimas į šalies politikos istoriją save bando įrašyti skaidriausiomis raidėmis. Užteko vos trijų ketvirčių šios kadencijos, kad pagal skaidrumo lygį ne tik pavytume, bet ir nosį nušluostytume Vakarams. ...

 • L. Mažylio komentaras EP rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus
  L. Mažylio komentaras EP rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

  Europos Parlamentas (EP) 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus ir dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau – Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 b...

  11
Daugiau straipsnių