Kimų dinastijos aušra

Niekas nežino, ką pasauliui ir žmonijai atneš 2021-ieji, tačiau galima neabejoti, kad naujaisiais metais kiekvieno doro progresyviojo jaunuolio ir kairiojo intelektualo širdis pasrus krauju. 2021 m. ne tik būsime priversti minėti skaudų oficialaus SSRS likvidavimo trisdešimtmetį. Šiemet sukaks lygiai dešimt metų, kai žmoniją paliko vienas iškiliausių jos lyderių ir protų.

Antrasis Šiaurės Korėjos monarchas Kim Jong-ilas (gimė 1941 ar 1942 metais) buvo ne tik vienas didingiausių kovotojų su vadinamuoju kapitalizmu (laisvąja rinkos ekonomika), bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų imperializmu.

Jis buvo ir iškilus prancūziškų vynų, gero maisto mėgėjas bei išskirtinis Holivudo filmų žinovas. Teigiama, kad Kim Jong-ilas sąmoningai versdavo savo apsaugininkus žiūrėti "Asmens sargybinį" ("The Bodyguard", 1992) arba "Ugnies linijoje" ("In the Line of Fire", 1993).

"Saugokite mane taip, kaip savuosius klientus saugo Kevinas Michaelas Costneris (1955) arba Clintonas Eastwoodas Jaunesnysis (1930)", – sakydavo savo kariams didysis Šiaurės Korėjos vadas.

Vis dėlto reikia konstatuoti faktą, kad Kim Jong-ilas didybe ir nuopelnais neaplenkia pirmojo Šiaurės Korėjos faraono, savo tėvo Kim Il-sungo (1912–1994), prieš kurio taurumą nublanksta net saulės šviesa.

Gimė Kim Il-sungas netoli Pchenjano senoje patriotų, revoliucionierių ir kovotojų su imperialistinėmis bei kapitalistinėmis jėgomis šeimoje. Tėvai, seneliai, dėdės ir tetos – visi jie nenuilsdami kovėsi su užsienio agresoriais.

Kiekvieną vakarą giminės atstovai, narsiai rėkdami proletariato laisvės šūkius, puldavo į ataką, nuo kurios keliamo triukšmo imdavo drebėti visi giminės namo pamatai.

"Taip! Taip!", "Stumk smarkiau!", "Pirmyn! Į priekį!", "Dar kartą!" "Tuoj bus užbaigta industrializacija!" – garsiai šaukdavo rajone nuaidinčius šūkius vidurnakčio kovotojai.

Nors visų giminės atšakų egzistencija laviravo prie skurdo ir bado ribos, Kimo protėviai niekada neišsižadėjo visuomeninės veiklos bei sunkaus sąžiningo darbo. Svarbiausia jų vertybe buvo humanizmas ir jie niekada neatsisakydavo ištiesti pagalbos rankos kaimynams ar atsitiktiniams pašaliečiams.

"Galima gyventi be pinigų ir be maisto, tačiau be humanizmo neišgyvensi", – garsiai samprotaudavo giminės atstovai karta iš kartos.

Teigiama, kad ne kas kitas, būtent Kim Il-sungo prosenelis Kim Ung U (gimimo ir mirties datos nežinomos) anksčiau nei vakariečiai perprato grandininės reakcijos paslaptis. Būtent jis anksčiau nei Avramas Noamas Chomsky‘s (1928) suvokė, kad amerikiečiai yra imperialistinė jėga, siekianti savuoju kapitalizmu pavergti visą pasaulį.

Ką gi padarė Kim Ung U, pamatęs, kad į Korėjos vidaus vandenis įplaukia amerikiečių laivas "USS General Sherman" (1864)?

Jis iš pušies kankorėžių sukonstravo granatą ir sviedė ją į imperialistų laivą. Negirdėtą garsą ir nematytas bangas sukėlęs sprogimas itin išgąsdino laivo įgulą, tad ilgą laiką amerikiečiai Korėjos pusiasalio žemėse nesirodė.

Nors amerikiečių agresijos buvo išvengta, į Korėjos kraštus skverbėsi ir kitos jėgos. Kinai ir rusai korėjiečiams, žinoma, nenorėjo nieko blogo. Jie tik troško pasisemti iš pusiasalio gyventojų dvasinio taurumo, tačiau japonais vadinami žmonės buvo kas kita. Pikti ir klastingi japonai savo godumu ir kapitalistiniais polinkiais niekuo nenusileido amerikiečiams.

Iš pradžių japonai užpuolė Kiniją (1894–1895), vėliau Rusiją (1904–1905), ir vieniši Korėjos pusiasalio žmonės liko vienintelė jėga, galinti stoti į kovą su japonais. 1909 m. spalio 26 d. korėjiečių narsuolis, įkvėptas pasakojimų apie Kimo šeimos didybę, ryžosi drąsiai avantiūrai – Japonijos ministro pirmininko Hayashi Risuke (1841–1909) nužudymui.

1910 m. japonai oficialiai aneksavo Korėjos pusiasalį. Korėjiečiams imta diegti japonų kalbą ir kultūrą. Tūkstančiai vyrų buvo pašaukti į armiją arba uždaryti į priverstinio darbo stovyklas, o moterys paverstos sekso vergėmis.

"Reikia kažką daryti", – vieną vakarą savo žmonai tarė Kim Il-sungo tėvas ir prieš japonus nukreipto pogrindinio judėjimo įkūrėjas bei lyderis, krikščionis protestantas Kim Hyong-jikas (1894–1926).

"Ką reikėtų daryti, tavo manymu?" – savo vyro paklausė Korėjos moterų emancipacijos judėjimo įkūrėja ir lyderė Kang Pan-sok (1892–1932).

Kimas išsitraukė maišelį ir išėmė iš jo keistą daiktą, panašų į džiovintą mėsą.

"Žiūrėk, moterie, ką gavau iš "Sputnik" kompanijos prekeivių. Tai – paties Karlo Heinricho Markso (1818–1883) varpos galvutė. Sakoma, kad ją kadaise nukando žymus Airijos nepriklausomybės kovotojas Oscaras Wilde‘as (1854–1900), kai viešpats Marksas slėpėsi Soho kvartale Londone. O.Wilde‘as tai padarė tam, kad patobulėjus žmonijos technologijoms, būtų galima atgaivinti Karlą. Aš ją užsidėsiu, kai šį vakarą vykdysime penkmečio planą ir, įvykus apvaisinimui, tavo įsčiose kartu su mano sėkla pasklis viešpaties Markso dvasia, kuri atgims su mūsų vaiku."

Korėjos moterų emancipacijos judėjimo įkūrėja pakraipė galvą: "Nejaugi manai, kad tai geras sumanymas? Sakoma, jog tam Oscarui patiko vyrai. Garantuoju, kad ant viešpaties Markso varpos liko jo seilių, kuriose vis dar gyvena Oscaro polinkius platinančios bakterijos. Juk jos gali persiduoti naujagimiui ir gal net tau."

"Galvok, ką kalbi, moterie. Tas Oscaras buvo didis žmogus. Jis padėjo galvą, kovodamas už Airijos nepriklausomybę. Jis padarė viską, kad jo šalis liktų nepriklausoma nuo amerikiečių ir jų pakalikų britų žabangų", – klaikiai supykęs ant savo žmonos užriko pogrindinio judėjimo įkūrėjas bei lyderis.

Į pasaulį Kim Il-sungas atėjo 1912 m. balandžio 15 d. Vos pramerkęs akis, mažylis nusišypsojo savo bedante šypsena, kuri vėliau bus įamžinta visuose Šiaurės Korėjos plakatuose.

"Tu būsi didis Korėjos ir gal net viso pasaulio žmonių vadas. Tu išvalysi pasaulį nuo kapitalizmo ir amerikiečių bei priversi juos vertinti paprastą žmogų. Pavadinsiu tave Kim Song-ju, tam, kad tu taptum Korėjos ir žmonijos atrama", – taip pasakė pogrindinio judėjimo lyderis savo naujagimiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
..mano megiamas zurnalistas apie Kimu dinastijos "derliu "..deka Oscaro apgailetinas personazas;;;lauksime L.D. malonesniu istoriniu izvalgu [be jumoro ir ironijos,net jai tas "kimshtinukas" to vertas

Ížvalga

Ížvalga portretas
Kimas tas naujausias, kriuksintis kubiliukas, jau vel grasina Amerikai, ar tik iseidamas tas pamiselis is kapitoliaus nesugalvos koki mygtuka spusteleti, na zlo vragam, juk rase, kad demokratai svarsto atgimti is jo cemonada su branduoliniu turiniu. Situacija labiau itempta, nei koronos pandemija. Tik visí koncentruojasi ne I ta subjekta.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Verti didžiausio koeficiento
  Verti didžiausio koeficiento

  Buvę anos Vyriausybės ministrai Raimundas Karoblis ir Linas Linkevičius kol kas nenusipelnė gyventi geriau, tai yra diplomatinių pozicijų, kuriose triūsė dar iki ministravimo. Dabar jie įsprausti į dvigubą burbulą – tiek „kovidinį&ldqu...

  1
 • Laikas pripažinti – nuotolinis švietimas neveikia
  Laikas pripažinti – nuotolinis švietimas neveikia

  Dirbant Kauno miesto savivaldybėje ne kartą ir ne du teko diskutuoti apie realius, o ne lozunguose rašomus mūsų miesto švietimo pasiekimus. Ir prie apskrito stalo sėdint geriausiems miesto mokyklų ir kitų švietimo įstaigų pedagoga...

  6
 • Mūsų ne mūsų reikalai
  Mūsų ne mūsų reikalai

  Kokios bevyktų perturbacijos Lietuvos kaimynystėje – karinis konfliktas Ukrainoje, režimo ir piliečių konfrontacija Baltarusijoje, kova už žmogaus teises ir bandymai sugriauti modernųjį brežnevizmą Rusijoje, nemenka dalis mūsų bevelytų tai ...

  1
 • Lietuviai pernai daugiau pirko vyno ir šampano
  Lietuviai pernai daugiau pirko vyno ir šampano

  Baigėsi 2020 metai ir galima paskaičiuoti, kaip keitėsi alkoholio suvartojimas praėjusius metus palyginus su 2019 metais. ...

  3
 • Nepilnamečių vaikų apklausos neturėtų virsti tardymu
  Nepilnamečių vaikų apklausos neturėtų virsti tardymu

  Apklausos, kuriose dalyvauja nepilnamečiai vaikai, yra viena sudėtingiausių akistatų, reikalaujanti ne tik išskirtinio dėmesio, bet ir specifinių žinių. Deja, pasaulinė praktika byloja, kad apklausos atlikėjams nepavyksta laikytis geriausių i...

 • E.būdas senovės lietuvių
  E.būdas senovės lietuvių

  Lietuva tebegyvena pagal geriausias biurokratines tradicijas. Išties kodėl daryti paprastai, jei sudėtingiau įdomiau? Ar reikėjo mums milijonų milijonus kainavusios e.sveikatos sistemos, kuri skęsta vandenyje, nors dažnai neveikia ir sausumoje? G...

  2
 • Ar bitkoinas ir pelenuose žiba?
  Ar bitkoinas ir pelenuose žiba?

  Bitkoino − pirmosios ir populiariausios kriptovaliutos − kaina per pastaruosius kelerius mėnesius padidėjo maždaug keturis kartus. Ji šių metų pradžioje viršijo 40 tūkst. JAV dolerių už vieną bitkoiną. Tiesa, netrukus bitko...

  3
 • Drąsiems protestuotojams Rusijoje ir Baltarusijoje reikia lyderystės ir paramos
  Drąsiems protestuotojams Rusijoje ir Baltarusijoje reikia lyderystės ir paramos

  Drąsa ir idealizmas yra būtinos, tačiau nepakankamos sąlygos kovai su tironija. ...

  7
 • Eteryje – kalbantys organizmai
  Eteryje – kalbantys organizmai

  Pažadėjęs sumalti „ryžą snukį“ žurnalistas Rimas Bružas aną savaitę pasakė daug tiesos apie naujuosius TV „turinio kūrėjus“ ir lietuvišką eterį, kupiną baltojo nieko dainelių, kaip pasufleruotų S.Geda. ...

  13
 • Spygliai batuose
  Spygliai batuose

  Poetės, prozininkės Jolitos Skablauskaitės atminimą kraštiečiai pagerbė Joniškyje įrengdami jos vardo skverą. Ten stovintys suoliukai papuošti lentelėmis su rašytojos kūrinių citatomis. "Atvažiuok į mažą užpusty...

  3
Daugiau straipsnių