Pereiti į pagrindinį turinį

Alimentų nemokančius tėvus Lenkija žada puošti elektroninėmis apyrankėmis

2017-01-23 13:19
BNS inf.

Lenkijoje tūkstančiams pinigų savo vaikų išlaikymui neskiriančių žmonių gresia nešioti elektronines stebėjimo apyrankes, pirmadienį pranešė šalies teisingumo viceministras.

Alimentų nemokančius tėvus Lenkija žada puošti elektroninėmis apyrankėmis
Alimentų nemokančius tėvus Lenkija žada puošti elektroninėmis apyrankėmis / Scanpix nuotr.

Lenkijos dešiniosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė parengė įstatymų projektą, numatantį iki trejų mėnesių laisvės atėmimo bausmes tėvams, nemokantiems alimentų savo vaikų išlaikymui.

Dabar galiojantis įstatymas numato iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmę „nuolat nemokantiems“ alimentų, bet nepatikslina, koks nemokėjimas yra laikomas „nuolatiniu“.

Kaip rodo Lenkijos nacionalinio asmenų skolų registro duomenys, vaiko išlaikymui skirtus pinigus vėluoja mokėti 305 tūkst. žmonių, daugiausia vyrų, todėl įsigaliojus naujajam įstatymui, šalies kalėjimams grėstų perpildymas.

Neleis nuslėpti pajamų

Teisingumo viceministras Michalas Wojcikas (Michalas Vujcikas) šią problemą siūlo veiksmingai spręsti panaudojant elektronines sekimo apyrankes: viena apyrankė mėnesiui kainuotų 80 eurų – dešimt kartų mažiau nei kalinio išlaikymas kalėjime tą patį laikotarpį.

M. Wojcikas interviu Lenkijos televizijai sakė, kad tokios apyrankės leistų pareigūnams stebėti įsiskolinusius asmenis ir tikrinti, ar jie neslepia savo gaunamų pajamų, vaikščiodami į darbą.

Šiuo metu Lenkijos teismai nutraukia daugiau pusę bylų dėl nevykdomų finansinių įsipareigojimų, kadangi atsakovams dėl neva mažų pajamų dažnai leidžiama mokėti tik nedidelę dalį skirtos vaiko išlaikymo sumos, kad išvengtų bausmės už nuolatinį pinigų nemokėjimą.

Remiantis statistiniais duomenimis, 2016 metais laisvės bausmė už alimentų vengimą buvo skirta 3 tūkst. 700 asmenų, dar 1 tūkst. 600 buvo nuteisti, bet bausmės neatliko.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra