Trečiadienį paskelbtame strateginiame dokumente išdėstyta Australijos gynybos politika ateinantiems dešimčiai metų, daugiausiai orientuota į grėsmes, kylančias iš šiaurės. Naujiems ir modernizuojamiems gynybos pajėgumams vystyti planuojama skirti 270 mlrd. Australijos dolerių (166 mlrd. eurų).
Premjeras Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) atskleidė planus įsigyti raketų, galinčių smogti taikiniams už tūkstančių kilometrų, stiprinti kibernetinio karo priemones, taip pat investuoti į itin modernias hipergarsinių raketų, lazerių ir karinių robotų sistemas.
Pasak vyriausybės vadovo, aplinkinis regionas tapo XXI amžiaus kovų arena, tad šalis privalo pripažinti naują tikrovę.
Tačiau be nerimą keliančių realių pavojų, tokių kaip Kinijos kibernetinės atakos, teritorijų savinimasis, ekonominis spaudimas ir į „pilkąją zoną“ patenkančios operacijos, dokumente tarp eilučių galima įžvelgti pripažinimą, kad Amerikos gynybos skėtis, ilgą laiką gynęs Australiją nuo šių grėsmių, šiuo metu atrodo labai kiauras.
Privalome pripažinti tikrovę, kad žengiame į naują ir neramesnę strateginę erą.
„Privalome pripažinti tikrovę, kad žengiame į naują ir neramesnę strateginę erą“, – sakomą vėliau trečiadienį planuojamos paskelbti S. Morrisono kalbos tekste, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.
„Netgi kai žvelgiame į COVID pandemiją namuose, taip pat turime ruoštis pasauliui po COVID – neturtingesniam, pavojingesniam ir netvarkingesniam“, – rašoma kalbos tekste.
Australijos vyriausybė planuoja skirti gynybai 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto – kaip JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) anksčiau piktai reikalavo iš Amerikos sąjungininkių. Tokiu atveju Kanberos išlaidos gynybai būtų beveik 40 proc. didesnės negu skirtos per laikotarpį nuo ankstesnės gynybos strategijos peržiūros 2016 metais.
Šalis planuoja susikurti didesnius puolamuosius pajėgumus, pavyzdžiui, įsigyti JAV gaminamų didelio nuotolio priešlaivinių raketų AGM-158C, taip pat imtis hipergarsinės ginkluotės tyrimų.
Naujausi komentarai