Iš Baltarusijos į Iraką išskrido dar apie 400 migrantų, šeštadienio reisas atšauktas

Iš Baltarusijos į Iraką penktadienį buvo išskraidinta daugiau nei 400 migrantų, tačiau šeštadienį turėjęs įvykti repatriacijos reisas buvo atšauktas, pranešė Minsko oro uostas.

„Oficialiai atšauktas gruodžio 11 dienos „Iraqi Airways“ skrydis iš Minsko į Arbilį“, – paskelbė oro uostas per platformą „Telegram“.

Anksčiau penktadienį iš Baltarusijos į Iraką išvyko 417 keleivių – 415 suaugusiųjų ir du maži vaikai.

Tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų, įskaitant daug Irako autonominio Kurdistano regiono gyventojų, praeitą mėnesį buvo įstrigę stovykloje prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Jų pastangos neteisėtai patekti į Europos Sąjungos teritoriją kursto įtampą tarp Vakarų šalių ir Baltarusijos bei ją remiančios Rusijos.

Vakarų šalys kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę dirbtinai kurstant šią krizę ir organizuojant migrantų srautus. Šie Minsko veiksmai smerkiami kaip hibridinė agresija, keršijant už ES sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją.

Remiantis EK duomenimis, šiemet į ES per Baltarusiją atvyko beveik 8 tūkst. migrantų.

Tačiau Lietuva, Lenkija ir Latvija sugriežtino savo sienų apsaugą, pasienyje dislokavo kariuomenę ir nutiesė pjaunančios vielos užtvaras, kad sustabdytų iš Baltarusijos nelegaliai sieną kertančius migrantus.

Lenkija ėmėsi griežčiausių priemonių migrantams sustabdyti. Ji kriminalizavo neteisėtą sienos kirtimą ir pasienio regione įvedė nepaprastąją padėtį, sutelkė tūkstančius policininkų ir karių.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerai

gerai portretas
bet reikia isaiskint kas organizavo ta terorizma bei kara jei tiek zmoniu paliko savo tevyne ir bego kaip akis isdege nezinia kur kazkam sumokedami viska ka uzgyveno ir tai po lozungu /DEMOKRATIJA/ kuria taip megsta obamclinton laiku politpridurkai kuri tesiasi iki siolei dabartyniu /politartistu/ itakoje======

ir

ir portretas
išskrido? ir tūkstančių jiems niekas ne davė, kad išskristų ???
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių