Berlyno sienos griūties 30-metis: A. Merkel paragino ginti demokratiją ir laisvę

Europa „privalo reikšti demokratiją ir laisvę, žmogaus teises ir pakantumą“, šeštadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, jos šaliai minint Berlyno sienos griūties 30-ąsias metines.

Šių vertybių „privalo visuomet būti įgyvendinamos ir iš naujo ginamos“, A. Merkel sakė per oficialią ceremoniją kreipdamasi į šalies politinius lyderius ir svečius iš kitų Europos šalių. Kanclerė perspėjo, kad šios laisvės negali būti laikomos savaime suprantamomis.

Kalbėdama Susitaikymo koplyčioje, įrengtoje buvusioje „mirties juostoje“ palei Berlyno sieną, kancelerė pabrėžė, kad komunistinius Rytus ir demokratinius Vakarus skyrusi užtvara dabar jau tapusi „istorija“.

Pati A. Merkel užaugo Rytų Vokietijoje, o 1989 metų lapkričio 9-osios vakarą tuometė Mokslų akademijos chemikė kartu su tūkstančiais kitų žmonių stovėjo prie sienos Berlyne.

Komunistinės valdžios sprendimas galiausiai atidaryti sienos perėjas „mus moko, kad jokia siena, uždaranti žmones ir ribojanti laisvė, nėra pakankamai aukšta ir plati, kad jos nebūtų galima pralaužti“, sakė A. Merkel.

Kanclerė ir renginio svečiai, įskaitant Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos prezidentus, buvo pakviesti įkišti rožių žiedų į skyles išsaugotame Berlyno sienos fragmente Bernauerio gatvės memoriale, į šiaurę nuo sostinės centro.

Grupė moksleivių iš visos Europos, įskaitant mokinius iš karo krečiamos Ukrainos, savo gimtosiomis kalbomis lyderiams pasakojo apie jausmus, kuriuos jiems žadina šis sukaktis.

D. Trumpas pasveikino „branginamą“ sąjungininkę

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šeštadienį pasveikino Amerikos „branginamą“ sąjungininkę Vokietiją, mininčią 30 metų sukaktį nuo Berlyno sienos griūties.

„Šaltasis karas seniai praėjo, bet tironiški režimai visame pasaulyje toliau naudojasi sovietinio stiliaus totalitarizmo engėjiškais metodais“, - sakoma iš Vašingtono paskelbtame D. Trumpo sveikinimo laiške.

„Sveikinu Vokietijos žmones su didžiuliais laimėjimais, pasiektais iš naujo suvienijant jų šalį ir atstatant buvusią Rytų Vokietiją, – pridūrė prezidentas. – Toliau dirbsime su Vokietija, viena labiausia branginamų mūsų sąjungininkių, siekdami užtikrinti, jog laisvės liepsna degtų kaip vilties ir galimybių švyturys ir kad ją matytų visas pasaulis.“NAUJAUSI KOMENTARAI

HANS

HANS portretas
APIE KOKIA LAISVE JI VEBLENA?AR KAD VOKIECIUI VOKIETIJOJ NEBER VIETOS PER RUSU IR JUODZIU VALKATAS,,?KAD VOKIETIS ISDIRBES SEPTYNIASDESIMT METU KALVIU GAUNA 850 PENSIJA IR VERKIA?GAL TAI LAISVE!!??

Senuks

Senuks portretas
Laisve katalonams!

jau

jau portretas
si haihitler tiek prisikrate su demonais kad daugelis noretu bekt i rytu diclanda kur terorizmo dar nera juk kovodami uz demonkratija ir prisisauke demonus ir jesko kaltu nes sia kose ir uzvyre si frau ir ko ja dar ten laiko del veisles? kazin?.......
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių